Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Star Wars: Episode VII (2015).

- - - - -
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#631
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Ăsta a fost mai bun, și n-a costat decît 50k
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ro7DbCoeTYI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#632
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postzedicus, on 11 decembrie 2015 - 18:11, said:

Erau cu milioanele fani care voiau sa o vada pe Mara Jade sau bataliile cu Yuzhan Vong ecranizate. Nu mai vorbesc de Luke plecat cu sorcova pe partea Sith sau clona lui Palpatine. Ori de Thrawn și Chiss sau Outbound Flight, Noghri ori Leia devenită Jedi. Seria X-Wing sau războiul cu Ssi-ruuk, ambele rase din istorie. La fel și Kyp Durron, unul dintre cei mai șmecheri Jedi ever.
De ce e "cel mai smecher caveler Jedi ever" ?

Apropo, stormtrooper-ul de culoare (Finn) nu devine cavaler Jedi.
El doar incearca sa ajute Rezistenta Rebelilor in fata Primului Ordin din cauza dramelor vazute de el in timpul misiunilor cand activa in Primul Ordin.

In orice caz, intreb iar:
De ce  Kyp Durron e "cel mai smecher caveler Jedi ever" ?
E mai smecher decat Anakin Skywalker/Darth Vader ?!

#633
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Edit: mutat pe celalat topic.

Edited by Alecsandru010, 25 December 2015 - 21:19.


#634
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View Posthalflife, on 21 decembrie 2015 - 18:31, said:

Ce aveti cu negru si fata ? Negrii si femeile nu pot fi actori buni sau personaje principale ?
Ba da , dar nu in Stars Wars

#635
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

View Posthalflife, on 24 decembrie 2015 - 18:20, said:

Da' macar episodul 7 e mai bun ca episoadele 1, 2 sau 3 ?
E, dar daca ai vazut 4, nu mai e nevoie sa-l mai vezi si pe-asta.

Nu vreau sa fac un spoiler, asa ca nu dau detalii exacte - filmul este bun, dar numai daca nu ai vazut 4. Ptr ca 7 e o variatiune pe aceeasi tema.
O rescriere a scenariului ptr A New Hope,. Daca ai vazut 4, atunci 7 nu mai este asa bun.

View Postcypryan1, on 26 decembrie 2015 - 16:14, said:

Ba da , dar nu in Stars Wars


Pai sa luam asa - un personaj principal in vechile trilogy este... o fata - Leia sau Amidala...
Un altul este negru - tipul care conducea sonda aia de gaz spatial - joaca in 5 si 6, iar in trilogia noua il avem pe Windu...

Deci sincer nu va inteleg...

#636
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Posteiffel, on 27 decembrie 2015 - 11:24, said:

Un altul este negru - .....

Deci sincer nu va inteleg...

Pe mine nu ma intereseaza culoarea. La cat de variate is speciile pe acolo ar fi culmea sa nu fie loc si pentru negrii sau femei. Cred ca, unii au impresia ca din multitudinea personajelor, cele care au sau au avut un rol insemnat in istoria universului Star Wars ar fi doar rasa umana, barbati, albi. Ceea ce ma nemultumea pe mine la Finn este faptul ca e gras, si nu vad cum un stormtruper antrenat ar fi gras. Poate doar daca l-au recrutat cu vreo sapatamana inainte de filmare, pardon: inainte de actiunea filmului.

#637
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
Interesant la stormtruperii astia este ca de data asta sunt recrutati numai sunt clone, seamana mai mult cu ienicerii :)

#638
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Si spui asta pentru ca ?

#639
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
era doar ufapt divrs cum sa schimbat sistemul, parca aia de pe Kamino numai puteau produce soldati, ar fi fost mai bune alea ca aia nu dezerteaza.

#640
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Sunt un fan destul de mare Star Wars si pot spune ca mi-a placut mult episodul 7, tocmai de aceea sunt surprins sa vad toate criticile negative de aici. Cateva pareri mai jos:


Spoiler

Edited by Blancone, 27 December 2015 - 16:41.


#641
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

View Postmaster_oz, on 27 decembrie 2015 - 13:55, said:

Ceea ce ma nemultumea pe mine la Finn este faptul ca e gras, si nu vad cum un stormtruper antrenat ar fi gras. Poate doar daca l-au recrutat cu vreo sapatamana inainte de filmare, pardon: inainte de actiunea filmului.
Nu cred ca este vina actorului. Ar fi putut sa-i ceara sa aiba o anumita greutate daca vrea rolul, dar poate ca nu i-a interesat pe cei care faceau filmul ca era mai gras decat ar trebui, sau poate chiar asa au vrut. Am auzit si de actori care au trebuit sa se ingrase ca sa primeasca un anumit rol.

#642
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Clar nu e un actor de calibrul lui Christian Bale. Asta cand slabea cand se ingrasa, dupa mine isi distrugea sanatatea numai sa fie bine conturat personajul.

View PostBlancone, on 27 decembrie 2015 - 16:40, said:

.. ca Kylo Ren este tanar, neexperimentat, pe alocuri imatur si imprevizibil
Hai ca nu dezvalui asa de mult din spoiler, dar daca Kylo Ren a fost neexperimentat, in calitate de luptator cu sabie laser, ca nu era nici jedi nici sith, aialalti doi au devenit experti instant si subit. Nu mai spun care cum, ca ar fi prea mult. A mai zis careva mai inainte in topic faptul ca asta face ca tot antrenamentul lui Luke Skywalker din primele episoade (aparute) sa fie aruncat in derizoriu.

#643
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmaster_oz, on 27 decembrie 2015 - 13:55, said:

Ceea ce ma nemultumea pe mine la Finn este faptul ca e gras, si nu vad cum un stormtruper antrenat ar fi gras.

Pai nu e gras. E usor solid si are fata un pic cam rotunda.
Conform standardelor americane e chiar slabanog...

#644
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Posteiffel, on 27 decembrie 2015 - 18:20, said:

Pai nu e gras. E usor solid si are fata un pic cam rotunda.
Conform standardelor americane e chiar slabanog...
E rol facut sa nu discrimineze grasii din SUA Posted Image

View PostMarianDav, on 24 decembrie 2015 - 19:16, said:

Cele originale sunt frumoase, amuzante.
Tot laudati vechea serie dar daca trageti linie sub vedeti ca are un scenariu de cct, joc actoricesc in mare parte bun pentru Prince in Bel Air cu unele scene penibile efectiv: genul batalia dintre trupele imperiale si ursuletii lui Flintstone din episodul 6. Da, inteleg e film cult dar nici asa s-o falfaim ca ce bua e vechea serie.

#645
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,518
  • Înscris: 30.10.2003

View PostLeopardSurd, on 27 decembrie 2015 - 19:17, said:

Tot laudati vechea serie dar daca trageti linie sub vedeti ca are un scenariu de cct, joc actoricesc in mare parte bun pentru Prince in Bel Air cu unele scene penibile efectiv: genul batalia dintre trupele imperiale si ursuletii lui Flintstone din episodul 6. Da, inteleg e film cult dar nici asa s-o falfaim ca ce bua e vechea serie.
Daca vedeai in anii 80 seria veche baleai la film

#646
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
L-am văzut si eu azi. Dezamăgitor e puțin spus. Slab spre foarte slab. Nicio încărcătură, niciun suspans, scenariul absurd și retard, probabil pentru a prinde la generation FB, umor spre 0, nu cred că am gasit ceva care să mă încânte.

De fapt, trăiesc cu impresia că am văzut un rezumat al 4 si pregatirea pentru 8, un fel de review/preview. Ceea ce era ok dacă vorbeam despre un documentar cu buget limitat și dat gratis pe Discovery Science.

În niciun caz ok pentru marele hype creat în jurul "trezirii forței".

#647
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Pana la urma exista un motiv solid sa vad si eu filmul, sau mai bine sa cumpar dvd-ul (de fapt, o sa-l vizionez la un amic) cand se va lansa ?

#648
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Înainte de urmatorul, adică pe la inceputul lui 2017, dai o bere cuiva să iti povestească care e faza cu noile personaje. Bere de-aia ieftină, nu te gândi la un Heineken sau ceva, nu merită atâția bani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate