Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Banca de Joburi TEAPAAA

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#37
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013
Nu nu sunt inscris, deoarece sincer cer cam multi bani si nu prea iti ofera nici o garantie. Dupa cum ziceam am cerut informatii despre firma am primit unele chestii. Dupa cateva cautari am vazut ca aveau aceleasi date ca si danfil. Cand le-am spus e cica nu sunt datele updatate etc. Plus ca la ministeru de finante pe site au profit inregistrat doar de prin 2008 desi firma e din 2001. Mi-au zis ca ce firma nu poate functiona fara profit dar 7 ani mi s-a parut un pic cam mult. Credeme chiar daca ajungi in Anglia nu o sa fie flori si miere. Nu stii conditiile unde o sa lucrezi etc. Doar ca o sa te plaseze daca o sa te plaseze.

Eu daca as fi in locul tau ti-am zis m-as duce in grecia mai ales ca probabil cunosti limba si ai experienta acolo, mai ales daca primesti un job pe o croaziera ceva. Se munceste dar se si castiga si cel mai important este sigur si nu pacaleala.

#38
Rares2001

Rares2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.03.2012
Mai stie cineva ceva despre postul de sofer din Germania de la banca de joburi ?

#39
Cristian_R

Cristian_R

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2013

Quote

name='Rares2001' timestamp='1365783726' post='13026445']
Mai stie cineva ceva despre postul de sofer din Germania de la banca de joburi ?
[/s]

Buna ! si eu sunt interesat de acest anunt, pt ca l-am primit si eu recent , stie cineva sa ne dea relatii despre banca de joburi si despre acest angajator din frankfurt?

#40
Cristian_R

Cristian_R

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2013

View PostCristian_R, on 18 aprilie 2013 - 17:58, said:


Buna ! si eu sunt interesat de acest anunt, pt ca l-am primit si eu recent , stie cineva sa ne dea relatii despre banca de joburi si despre acest angajator din frankfurt?


#41
joint_grozavu

joint_grozavu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
salutare din nou, as dorii oficial sa imi cer scuze oficial fata de cei de la banca de joburi, pentru ca ultima postare a fost total nepotrivita si inducatoare in eroare,am facut acea postare sub influenta altor factori(postari recente ale altora, companii care mi-au dat de inteles informatii gresite(nu voi specifica numele),ideia in mare este in felu urmator, ca si in cazul meu nu va pripiti sa trageti concluzi sub influneta altora, pentru ca am incercat sa contactez persoanel pe cei  care tot posteaza aberatii si nici un raspuns nici un detaliu concludent,deci persoane care isi dau doar cu parerea,si ca sa va dau cateva detalii despre timpul de asteptare,  intradevar dureaza putin mai mult si se cer o gramda de dovezi pentru ca acestea sunt cerintele din UK,(sunt centinte specifice romanilor si bulgarilor), dar dupa tot tamtam-ul specificat mai sus..am cerut mereu informatii..si ca de fiecare data mi s-au oferit intodeuna  informatii exacte..surpriza cea mare pentru voi va fi in momentul in care se vor finaliza actele...o sa se deruleze totul foarte rapid..si toata asteptarea va parea infirma., plus de asta o sa va asiste permanent cu sprijin cu problem referitoare la job-ul pe care il ai si daca vor aparea probleme sau neitelegeri,deviza si sfatul meu ar fi sa nu credeti tot ce posteaza toti ,,datatorii cu parerea'' si sa puneti mana pe telefon ,dati un telefon si discutati detaliile cu reprezentantii companiei..si va vor lamurii,inca odata as dorii sa ignorari postarea mea anterioara si sa nu va lasati influentati cum am facut eu, in cateva zile voi revenii cu  alte detalii, dar sa reusesc sa imi gasesc tip pentru ca deja voi incepe job-ul..pana atunci, numai bine...si din nou specific...pentru detalii sunati la reprezentanti..nu imi cereti mie sfat..sau altora...sunati direct..la ei si decizia va apartine..

#42
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
ce ma, te-au amenintat si te-au obligat sa iti schimbi parerea precum nu ei sunt de vina ca nu tiai gasit inca job...ci tu ca te-ai luat dupa parerile altora  ?
Din ce postezi tu acolo tu doar iti ceri scuze...dar nu prezinti defapt nimic concret precum te-au ajutat sa iti gasesti jobul X sau ca ai ajuns cu bine la locul de munca care ti l-au promis....adica nu aduci in plus nici un pic de incredere firmei respective.

Quote

Salutare tuturor...astept din octombrie sa plec si iata ca acum este jumatatea luni aprilie,am aplicat pentru un job in anglia.
...scurt si la obiect: ti-au gasit job sau nu in timpul stabilit ? Daca nu, atunci e teapa.

Edited by tehnics, 22 April 2013 - 16:10.


#43
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View Postjoint_grozavu, on 22 aprilie 2013 - 15:54, said:

salutare din nou, as dorii oficial sa imi cer scuze oficial fata de cei de la banca de joburi, pentru ca ultima postare a fost total nepotrivita si inducatoare in eroare,am facut acea postare sub influenta altor factori(postari recente ale altora, companii care mi-au dat de inteles informatii gresite(nu voi specifica numele),ideia in mare este in felu urmator, ca si in cazul meu nu va pripiti sa trageti concluzi sub influneta altora, pentru ca am incercat sa contactez persoanel pe cei  care tot posteaza aberatii si nici un raspuns nici un detaliu concludent,deci persoane care isi dau doar cu parerea,si ca sa va dau cateva detalii despre timpul de asteptare,  intradevar dureaza putin mai mult si se cer o gramda de dovezi pentru ca acestea sunt cerintele din UK,(sunt centinte specifice romanilor si bulgarilor), dar dupa tot tamtam-ul specificat mai sus..am cerut mereu informatii..si ca de fiecare data mi s-au oferit intodeuna  informatii exacte..surpriza cea mare pentru voi va fi in momentul in care se vor finaliza actele...o sa se deruleze totul foarte rapid..si toata asteptarea va parea infirma., plus de asta o sa va asiste permanent cu sprijin cu problem referitoare la job-ul pe care il ai si daca vor aparea probleme sau neitelegeri,deviza si sfatul meu ar fi sa nu credeti tot ce posteaza toti ,,datatorii cu parerea'' si sa puneti mana pe telefon ,dati un telefon si discutati detaliile cu reprezentantii companiei..si va vor lamurii,inca odata as dorii sa ignorari postarea mea anterioara si sa nu va lasati influentati cum am facut eu, in cateva zile voi revenii cu  alte detalii, dar sa reusesc sa imi gasesc tip pentru ca deja voi incepe job-ul..pana atunci, numai bine...si din nou specific...pentru detalii sunati la reprezentanti..nu imi cereti mie sfat..sau altora...sunati direct..la ei si decizia va apartine..

Unde ai cerut tu informatii? Ce informatii ai cerut? De ce nu ai cerut informatii in perioada cand nu ti-au gasit nici un loc de munca? Daca nu ai ajuns inca la job de unde stii ca o sa te asiste, doar ca asa au zis ei?

Scuze dar dupa postul facut, ori esti de la firma ceva ori esti foarte credul. Dami mie bani si iti promit eu ca te fac prim ministru in UK, ca am relatii, ca sunt membru de partid etc... Se vede ca nu ai activat prin domeniul vanzarilor sau cu promoteri "agresivi". Lumea iti zice orice ca sa iti vanda produsul.

Eu ti-am zis am sunat la ei la firma pentru alt post, am cerut informatii despre firma din UK ca sa verific sa vad daca nu e teapa si destea si m-au luat cu zaharelul, ca cica e secret dar de fapt firma e mare si cunoscuta, ca nu au voie etc, vrajeli destea de gradinita.

Ca un final de post, eu sau altul nu castigam/pierdem nimic daca cineva ca tine se duce prin ei, dar ei pierd daca lumea citeste informatii in legatura cu experientele avute si decide sa nu dea curs invitatiei.E de preferat sa vezi ce zice lumea care a mai umblat, deoarece ei stiu sigur cum sta treaba pe cand firma iti spune una si poate fi alta, si cand ajungi acolo e cam greu sa dai inapoi tinand cont ca ai dat si bani inainte.

Acum tu crezi ce vrei.

#44
joint_grozavu

joint_grozavu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
salut, nu stiu ce meserie ai pe formul asta..dar surprinzator periada care am pricizat-o nu e concreta..ca abea atunci m-am intors in  tara si eram inscris pentru alta companie, si da mi-au gasit job, da mi-au precizat salarizarea, da mi-au dat ghid de orientare unde trebuie sa ma duc,si ce trebuie sa fac, plus contacte,acum sa fim sinceri  e destul de greu sa obti actele respective,incearca asta pe cont propriu si vorbim ulterior,pana atunci o sa am rugamintea sa nu mai dai replici de genu, si ca sa te multumesc o sa revin in cateva zile sa mai dau cate o informatie..utila daca pot..si cam atat...salutare..

#45
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

.dar surprinzator periada care am pricizat-o nu e concreta
...adica scrii fara sa stii ?...interesant.

#46
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View Postjoint_grozavu, on 22 aprilie 2013 - 17:01, said:

salut, nu stiu ce meserie ai pe formul asta..dar surprinzator periada care am pricizat-o nu e concreta..ca abea atunci m-am intors in  tara si eram inscris pentru alta companie, si da mi-au gasit job, da mi-au precizat salarizarea, da mi-au dat ghid de orientare unde trebuie sa ma duc,si ce trebuie sa fac, plus contacte,acum sa fim sinceri  e destul de greu sa obti actele respective,incearca asta pe cont propriu si vorbim ulterior,pana atunci o sa am rugamintea sa nu mai dai replici de genu, si ca sa te multumesc o sa revin in cateva zile sa mai dau cate o informatie..utila daca pot..si cam atat...salutare..

Daca, cu mine vorbesti, prietene sa stii ca nu am nici o "meserie". Daca te uiti, majoritatea posturilor facute sunt in acest topic deoarece si eu ca si altii am cautat informatii inainte sa arunc cu banii pe geam. In plus sunt curios ce job ti-au gasit ca de obicei ca sa lucrezi in UK tre sa faci cursuri NVQ de calificare ca sa poti munci cu yellow card(pe durata cursurilor). Cum am spus intr-un post anterior poti munci si singur ca self employed dar asta e mai greu deoarece nu poti sa fii angajat la nici o firma, lucrezi ca liber profesionist. In legatura cu actele credema ca e destul de usor daca ai un loc de munca, sau profesezi undeva sau esti student la vreun colegiu. Chestia cu actele in UK e ca dureaza mult pana te cheama la programare nu ca e greu.

Am destule informatii despre cum sta treaba in UK. Imi cer scuze daca e considerat ca fac publicitate si un mod poate sa fac edit la post, dar gasesti multe informatii pe acest site. Cum spuneam nu imi place sa arund cu bani pe geam si speram sa iti dai seama din posturile anterioare ca nu sunt atat de "prost" sa cred tot ce zic unii fara sa cercetez putin in prealabil.

Incep sa cred din ce in ce mai mult ca esti un user de la firma si vrei doar sa discreditezi pe cei care fac publicitate negativa. Daca te uiti toate persoanele care au aparat firma au venit numai cu chestii generale de suprafata, nimeni nu a spus ceva concret, ce poate fi verificat pe cand ceilalti au fost foarte detaliati in posturile lor.

Si inca o chestie, nu ai raspuns la intrebarile adresate in postul anterior. De ce? Crezi ca ma poti provoca cu fraze de genu "ce meserie ai pe forumul asta". Faptul ca am cautat informatii inainte sa ma arunc in ceva complex ar trebui sa te faca sa gandesti ca mai poate omu are mai mult de 2 neuroni si nu e asa usor de prostit.

Pentru informatia ta generala, firma Banca de Joburi e fosta damfil(sau danfil) si daca te uiti si ei au destula publicitate negativa pentru fraude etc. A si nu te obosi sa imi vii cu fraza ca au preluat compania ca deja a incercat cineva de la ei sa ma abureasca cu asa ceva.

#47
KTA-LYNN

KTA-LYNN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.11.2007
Cate unii cu 0.3 mesaje postate la activ, se arunca direct in apararea intermediarilor  tzepari.  Ce coincidentza draga...


#48
Alexu_M

Alexu_M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2013
Nu risti, nu castigi Posted Image  dar trebuie sa fie un risc calculat. Am aflat de banca de joburi in martie, in luna aprilie am fost chemat la interviu in Brasov, pe 6 iunie am avut zborul spre Anglia, pe 10 iunie am avut interviul la home office pt cardul galben iar de la 12 iun sunt in Bristol, lucrez ca si membru de echipa pt SSP UK la aeroportul international si urmez cursurile vocationale pt catering si hospitality in Londra, oamenii si-au facut treaba, nu am ce reprosa. Suma de bani care trebuie sa o ai si care trebuie sa o dai nu e mica dar nu trebuie vazuta ca o suma aruncata in vant ci ca o investitie. Din momentul in care ajungi aici baneficiezi de asistenta telefonica si cazare provizorie, in rest trebuie sa te descurci pe cont propriu, ex cazare pe termen lung, preturi pt cazare daca cer sau nu depozit, mancare, locatii ideale, transport, nr de asigurare national samdp. Orice inceput e greu, a trebuit sa fac foarte multe sacrificii pt a aduna banii necesari iar acum trebuie sa fac inca pe atat pt a-i recupera dar pas cu pas toate se pot rezolva, una e sa muncesc o luna in tara pt banii care i-am facut in primele 12 zile aici.

#49
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View PostAlexu_M, on 14 iulie 2013 - 04:39, said:

Nu risti, nu castigi Posted Image  dar trebuie sa fie un risc calculat. Am aflat de banca de joburi in martie, in luna aprilie am fost chemat la interviu in Brasov, pe 6 iunie am avut zborul spre Anglia, pe 10 iunie am avut interviul la home office pt cardul galben iar de la 12 iun sunt in Bristol, lucrez ca si membru de echipa pt SSP UK la aeroportul international si urmez cursurile vocationale pt catering si hospitality in Londra, oamenii si-au facut treaba, nu am ce reprosa. Suma de bani care trebuie sa o ai si care trebuie sa o dai nu e mica dar nu trebuie vazuta ca o suma aruncata in vant ci ca o investitie. Din momentul in care ajungi aici baneficiezi de asistenta telefonica si cazare provizorie, in rest trebuie sa te descurci pe cont propriu, ex cazare pe termen lung, preturi pt cazare daca cer sau nu depozit, mancare, locatii ideale, transport, nr de asigurare national samdp. Orice inceput e greu, a trebuit sa fac foarte multe sacrificii pt a aduna banii necesari iar acum trebuie sa fac inca pe atat pt a-i recupera dar pas cu pas toate se pot rezolva, una e sa muncesc o luna in tara pt banii care i-am facut in primele 12 zile aici.

Uite cum te prind ca minti. Este IMPOSIBIL sa obtii programare la Croydon asa de repede indiferent cine te ajuta. In al doilea rand firma nu putea face nimic. Pentru obtinerea permisului de munca(yellow card) trebuiau sa aplice aia de la ssp uk deoarece ei erau angajatorii tai. In al treilea rand cine te ia pe tine asa din senin sa lucrezi la aeroport. Credema ca acolo e nevoie de oameni care stiu ce fac si nu de novici. Cum sa te ia cand tu probabil nu ai fost la nici un curs inca.

E tarziu ca mai adaugam si altele dar astea sunt asa minciuni gogonate care ies la iveala si daca ai ochii inchisi.

#50
Alexu_M

Alexu_M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2013
Imposibil este un cuvant care se gaseste in dictionarul alienatilor. Vorbesti fara sa ai habar, intereseaza-te mai bine inainte de a trage concluzii. Banca de joburi este doar intermediarul, iti gaseste un centru de studiu care la randul lui te plaseaza la un loc de munca si iti faciliteaza programarea la home office. Da, acolo au nevoie de oameni care stiu ce fac si scrisorile mele de recomandare primite de la angajatorii din tara uite ca atesta ca stiu ce fac asa ca las-o mai moale cu acuzatiile si insultele prietene.

#51
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View PostAlexu_M, on 17 iulie 2013 - 21:31, said:

Imposibil este un cuvant care se gaseste in dictionarul alienatilor. Vorbesti fara sa ai habar, intereseaza-te mai bine inainte de a trage concluzii. Banca de joburi este doar intermediarul, iti gaseste un centru de studiu care la randul lui te plaseaza la un loc de munca si iti faciliteaza programarea la home office. Da, acolo au nevoie de oameni care stiu ce fac si scrisorile mele de recomandare primite de la angajatorii din tara uite ca atesta ca stiu ce fac asa ca las-o mai moale cu acuzatiile si insultele prietene.

Eu nu te-am facut alienat pe tine, si nimic din postul meu nu cred ca poate fi considerat ofensator. Mai stimate domn, tu nu intelegi ca pentru yellow  card trebuie sa faca formele aia de la SPP UK si nu aia de la colegiu. Aia de la colegiu pot atesta ca urmezi cursuri la ei si ca esti eligibil pentru act in calitate de student. Plus ti-am mai spus ca pentru a avea programare la Croydon(home office) nu e asa de usor, locurile pentru romani/bulgari sunt limitate. E adevarat ca cineva care e in domeniu te poate ajuta sa intrii mai repede dar in 4 zile nu e posibil doar daca nu cunosti pe Regina Marii Britanii sau ceva. In plus la interviu tre sa faci dovada ca ai un venit loc unde sa stai etc, ca nu o sa fii o povara pentru sistem etc. Cum sa te duci tu la ei inainte ca tu sa te duci la munca si sa ai ceva doveditor. Daca te uiti mai sus la posturile mele, o sa vezi  un hyperlink cu romani care sunt in UK si care stiu cum e treaba.

Ps: Sunt curios daca poti publica o scrisoare de recomandare, poti scoate numele si adrese dar sunt chiar curios.

#52
bt78

bt78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2013

View PostAlexu_M, on 17 iulie 2013 - 21:31, said:

Imposibil este un cuvant care se gaseste in dictionarul alienatilor. Vorbesti fara sa ai habar, intereseaza-te mai bine inainte de a trage concluzii. Banca de joburi este doar intermediarul, iti gaseste un centru de studiu care la randul lui te plaseaza la un loc de munca si iti faciliteaza programarea la home office. Da, acolo au nevoie de oameni care stiu ce fac si scrisorile mele de recomandare primite de la angajatorii din tara uite ca atesta ca stiu ce fac asa ca las-o mai moale cu acuzatiile si insultele prietene.
)
da, poate ca stii ce faci dar din pacate nu stii ce vorbesti..:)   sau esti foarte descurcaret daca-ti faci yellow card inainte de NIN( national insurance number) :))

#53
Alexu_M

Alexu_M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2013
Yellow Card-ul este documentul care atesta ca lucrezi ca self-employed sau lucrezi part-time ca student in UK. Pentru a obtine Yellow Card ca student trebuie sa te fi inscris la un colegiu acreditat din Marea Britanie si sa intentionezi sa lucrezi pe perioada studiilor. Daca citeai cum trebuie ce am scris intelegeai ca aceasta firma iti gaseste colegiul, te ajuta sa aplici la acest colegiu iar acest colegiu te ajuta sa obtii programarea la home office si un loc de munca pt practica, in cazul meu a durat 3 luni, nu 4 zile cum ai scris si tot in cazul meu s-a nimerit a fi pt ssp uk la aeroport, loc in care poti lucra daca ai cazierul curat si scrisorile de recomandare tip necesare, Chiar nu e nevoie sa stai pe scaun in fata calculatorului si sa te joci de-a Toma necredinciosul, si sa dai cu presupusul.
A si... bt 78, poate nu m-am exprimat corect sau poate nu ai inteles cum trebuia sau poate pur si simplu o faci pe carcotasul, voiam sa zic ca ai nevoie de nino si ca e bine sa il faci din timp dureaza in jur de 3 sapt sa il obtii dupa ce ai sustinut interviul la central job center si daca nu aplici pt el, angajatorul nu te poate trece in sistem si nu te poate plati, incercam sa dau un pont. Ma rog... nici nu stiu la ce ma mai agit sa raspund. Va doresc o zi buna.

#54
bt78

bt78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2013

View PostAlexu_M, on 14 iulie 2013 - 04:39, said:

Nu risti, nu castigi Posted Image  dar trebuie sa fie un risc calculat. Am aflat de banca de joburi in martie, in luna aprilie am fost chemat la interviu in Brasov, pe 6 iunie am avut zborul spre Anglia, pe 10 iunie am avut interviul la home office pt cardul galben iar de la 12 iun sunt in Bristol, lucrez ca si membru de echipa pt SSP UK la aeroportul international si urmez cursurile vocationale pt catering si hospitality in Londra, oamenii si-au facut treaba, nu am ce reprosa. Suma de bani care trebuie sa o ai si care trebuie sa o dai nu e mica dar nu trebuie vazuta ca o suma aruncata in vant ci ca o investitie. Din momentul in care ajungi aici baneficiezi de asistenta telefonica si cazare provizorie, in rest trebuie sa te descurci pe cont propriu, ex cazare pe termen lung, preturi pt cazare daca cer sau nu depozit, mancare, locatii ideale, transport, nr de asigurare national samdp. Orice inceput e greu, a trebuit sa fac foarte multe sacrificii pt a aduna banii necesari iar acum trebuie sa fac inca pe atat pt a-i recupera dar pas cu pas toate se pot rezolva, una e sa muncesc o luna in tara pt banii care i-am facut in primele 12 zile aici.

prietene, in afara de faptul ca ai un limbaj agresiv, ceea ce spune multe despre gradul tau de cultura, ti-am dat mai sus citatul unde ne spui cum a facu tu ...ceva praf in cateva zile:). Mai spui multe alte prostii,pentru ca nu e nevoie sa te ajute nimeni cu programare nicaieri! eu le-am facut pe toate facandu-mi singur programarile pe internet. E adevarat ca sunt anumite acte care te ajuta la interviu...dar asta e altceva. Mai spui tu acolo in povesti nemuritoare cum ai inceput tu sa muncesti in cateva zile de cum ai ajuns in uk....poate sunt multi oameni simpli, in necunostinta de cauza, care te cred...eu nu te cred, prietene......si nu te cred, pentru ca genul tau de nu-l determina pe angajator sa aplice imediat pentru tine pentru blue card iar pentru yellow card, trebuie sa aplici singur....daca tu cand ai ajuns acolo nu aveai nici macar nin, cum te platea firma aia pe tine?? in concluzie, spui multe prostii si tot tu esti agresiv in limbaj:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate