Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Banca de Joburi TEAPAAA

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#19
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
dar drept de munca avusi?
care investigatie? facute de cine? procuratura? cum o demeonstrat ala ca pachetul a avut valoare de 1000 euro? a avut asigurare? ce firma de curierat? in ce regim ai lucrat? PFA? ce asigurare ai avut?
voi nu sunteti normali. singurul job mai de-ampisicelea decat curier de pachete e agent call-center.

#20
soad0909

soad0909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2008
pai simplu, omul a cumparat un obiect de pe interent si a platit cu cardul, nu vreau sa dau nume de siteuri, investigatie... facuta de firma de curierat si daca firma nu are chef sa se complice poti sa o faci tu, am lucrat in regim pfa, dar actele nu au fost finalizate pentru ca am plecat, mi sa luat de tot ce se intampla acolo si in comparatie cu restul baietilor de acolo eu nu am familie si copii de intretinut, in mod normal cum ajungi in tara primul lucru care se face este luarea in spatiu, in cazul in care te opreste politia sa aibe de unde sa te ia sau sa iti trimita amenzile, dar la mine nici dupa o luna nu a interesat pe nimeni daca am sederea facuta sau nu, am fost cu cineva la primarie sa ma ajute si ii mai trebuia un act ca sa mi se faca sederea, dupa acea nu am mai auzit nimic de acel act sau de sedere, am fost lasat balta, aparent trebuie sa tragi de ei sa ti sa se faca actele, asta pt ca nu lucrezi pt nemti, lucrezi cu totul si cu totul pentru alte nationalitati

#21
MihaiFlaviu

MihaiFlaviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2012
Salut.Si cat timp ai lucrat acolo?Ai reusit sa strangi ceva? Cu mancarea cred ca puneati toti la comun sa iesiti mai ieftin,Si in Frankfurt era sediul firmei?

#22
soad0909

soad0909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2008
am stat o luna acolo, nu am reusit sa strang nimica pentru ca aparent dupa 2 luni de munca iti iei bani, asa au negociat cei de la banca de joburi, mancarea.... nu era la comun, fiecare pentru el, eventual mai erau perechi de cate 2, dar in mare fiecare era pentru el, da in frankfurt pe la margine, depinde in ce zona te pune, toti cei de acolo faceau cam 10 minute de acasa pana la locul de munca, eu in ultimele 2 zile in care am lucrat, aveam depozitul la vre-o 20 de km si trebuia sa ajung cu trenul, faceam un jur de 3 ore pe zi dus intors, pentru ca faceam 40 de minute pe jos pana la statia de tren, dar am inteles ca au pus alt baiat in locul meu care merge cu alti baieti pana undeva mai aproape de gara...oricum.. depinde cum iti e norocul si cu cine te pune si unde te pune...dar pregateste-te pentru ce e mai rau, eu nu am plecat de munca grea, eu am plecat pentru ca nu aveai siguranta ca a 2 zi ai loc de munca, am plecat pentru ca orice se intampla cu pachetul sau masina... tu erai de vina, si plateai, un baiat acolo lucreaza de 3 luni de zile si nu a primit nici un ban pt ca a avut accidente (minore) si nu i-au mai dat bani...plus conditiile de viata..

#23
genegene

genegene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2013

View Postsoad0909, on 15 ianuarie 2013 - 23:08, said:

Pentru cei cu Banca de Joburi, cu 15 soferi, treaba nu este TEAPA, lipsa de informatii este TEAPA, intradevar ... soferi pentru curierat... CORECT si in Germania... CORECT.... alte informatii sunt de la banca de joburi sunt un pic "modificate" sa sune interesant, de exemplu cazarea este de tip hostel cu mai multi in camera... CORECT... lenjerie de pat ... LIPSA.... masina de spalat .... CAND VREA EA .....(merge cu monezi, mai manca si bani degeaba), masinile, banca de joburi au zis ca sunt gen renault kangoo... GRESIT !! masinile sunt Mercedes Sprinter varianta mai lunga, GPS, banca de joburi a zis ca nici o problema, normal ca ti se da GPS... GRESIT !!!  am ramas la depozit, singur, fara GPS, fara persoana cui sa cer GPS, noroc ca am avut telefonul cu GPS si m-am putut descurca cat de cat, nu va ganditi ca aveti toata ziua la dispozitie sa duci pachete, detaliu f important care Banca de joburi nu il spune, ai in jur de 7 ore maxim 8 ore sa iti duci pachetele intr-o singura zi, daca ai 200 de pachete .... un simplu calcul ... inseamna 2 minute pe pachet.... alt detaliu care Banca de joburi nu il spune, de exemplu eu (persoana) comand un obiect in valoare de 1000 euro de pe un site, tu (curier) aduci pachetul la mine la usa, eu semnez la plezneala, dupa 2 saptamanai fac plangere ca nu am primit coletul, moment in care tu (curier) esti intrebat ce ai facut cu coletul, unde este coletul, tu spui l-am dat am semnatura... dupa o investigatie .... se trage linie si ghici cine trebuie sa plateasca coletul...
sa inteleg ca ar trebui sa imi vad de treaba si sa nu dau curs invitatiei lor????????... nu de alta dar ei pareau foarte binevoitori sa ma ajute, insa nu prea as vrea sa arunc vreo 1500 euro pe fereastra.... astept si alte sugestii....

#24
nudaunume

nudaunume

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 13.10.2011
Normal ca erau binevoitori sa te ajute, doar esti pe punctul de a arunca 1500 euroi pe fereastra lor. Daca iti spuneau doua de dulce mai dadeai cu banul in ei?
Sugestii ... ??? cauta ceva serios.

Edited by nudaunume, 25 January 2013 - 00:29.


#25
soad0909

soad0909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2008

View Postgenegene, on 24 ianuarie 2013 - 21:44, said:

sa inteleg ca ar trebui sa imi vad de treaba si sa nu dau curs invitatiei lor????????... nu de alta dar ei pareau foarte binevoitori sa ma ajute, insa nu prea as vrea sa arunc vreo 1500 euro pe fereastra.... astept si alte sugestii....

:)) daca vrei pot sa pun pe cineva sa iti faca poze la "hostel" ....  ideea e ca eu am plecat ca nu am putut sa suport, stresul de acolo, plus ca unul din coordonatori nu ma placea.... dar daca vrei sa te risti, e o modalitate buna de a te lansa in germania, pentru ca poti sa exersezi limba, faci si niste bani, dar ... pardon .... DAAAAAAARRRRR.... pe de alta parte lucrurile negative sunt mult mai multe, baieti de acolo rezista cum pot pentru ca au familii de intretinut si nu au luxul sa comenteze sau sa plece, nu mai zic de Banca de Joburi, care au un numar de telefon de urgenta, la care am sunat cand au vrut sa ma dea afara, am sunat la acel numar. i-am spus problema si dupa multa discutie, a tinut doamna de la telefon sa precizeze ca nu ar trebui sa-mi ridic vocea la ea pentru ca ea este in concediu acuma.....si ca o sa ma sune ea sa-mi zica ce a vorbit cu angajatorul .... si ... pam pam nu a sunat.. oricum .... ai mai multe sanse de reusita pe cont propriu decat lichelele  astea de oameni care nu fac altceva decat sa suga bani de la oameni...

#26
genegene

genegene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2013
atunci o sa imi caut in continuare altceva..... multumesc mult si multa bafta!...

#27
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View Postsanduvdumitru, on 07 noiembrie 2012 - 08:17, said:

Pai n-ai vazut si tu cum arata site-ul lor? Eu am mai spus, daca vrei sa pleci la munca in strainatate sunt doar doua site-uri care merita atentia: www.tjobs.ro si www.jobsalert.ro, restul sunt apa de ploaie. Ma uit la infomunca si nici un numar nu se potriveste cu altul. In stanga au x joburi in ceva, in dreapta au y si jos z si tot asa. Astia "adunatorii" de joburi n-au ce cauta, dar uite ca fac ochi. Aduna joburi de ici si colo si in final noi suntem aia pagubiti.

Eu de la Tjobs am primit linkul cu jobul si daca te duci la site pe ei la anunt spun ca firma e verificata de tjobs. Nici nu stiu ce sa mai cred. Bine ca m-am interesat inainte sa fac vreo miscare. O sa sun luni sa vad daca ii pot face sa scape vreun indiciu. Daca mai aveti alte info as aprecia.

#28
sin2cos2

sin2cos2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2013

View Postsoad0909, on 15 ianuarie 2013 - 23:08, said:

Pentru cei cu Banca de Joburi, cu 15 soferi, treaba nu este TEAPA, lipsa de informatii este TEAPA, intradevar ... soferi pentru curierat... CORECT si in Germania... CORECT.... alte informatii sunt de la banca de joburi sunt un pic "modificate" sa sune interesant, de exemplu cazarea este de tip hostel cu mai multi in camera... CORECT... lenjerie de pat ... LIPSA.... masina de spalat .... CAND VREA EA .....(merge cu monezi, mai manca si bani degeaba), masinile, banca de joburi au zis ca sunt gen renault kangoo... GRESIT !! masinile sunt Mercedes Sprinter varianta mai lunga, GPS, banca de joburi a zis ca nici o problema, normal ca ti se da GPS... GRESIT !!!  am ramas la depozit, singur, fara GPS, fara persoana cui sa cer GPS, noroc ca am avut telefonul cu GPS si m-am putut descurca cat de cat, nu va ganditi ca aveti toata ziua la dispozitie sa duci pachete, detaliu f important care Banca de joburi nu il spune, ai in jur de 7 ore maxim 8 ore sa iti duci pachetele intr-o singura zi, daca ai 200 de pachete .... un simplu calcul ... inseamna 2 minute pe pachet.... alt detaliu care Banca de joburi nu il spune, de exemplu eu (persoana) comand un obiect in valoare de 1000 euro de pe un site, tu (curier) aduci pachetul la mine la usa, eu semnez la plezneala, dupa 2 saptamanai fac plangere ca nu am primit coletul, moment in care tu (curier) esti intrebat ce ai facut cu coletul, unde este coletul, tu spui l-am dat am semnatura... dupa o investigatie .... se trage linie si ghici cine trebuie sa plateasca coletul...

Cine se lasa pacalit de astfel de indivizi, gen soad0909, greseste amarnic. Si eu eram pe punctul sa o fac insa am decis sa-mi asum riscul si am plecat ca pana la urma sunt barbat nu gaina. La inceput nu mi-a fost usor deloc sa ma acomodez insa acum ma bucur ca am facut-o pentru ca se munceste dar se si castiga bani frumosi pe care in Romania nu aveam cum sa-i fac vreodata. Aici raman doar persoanele care sunt muncitoare si serioase pentru ca aici chiar nu merge faza ca timpul trece leafa merge. Am aflat si povestea acestui individ de la ceilalti soferi de aici si pentru ca era sa fiu dus de nas si sa renunt la ideea de a pleca doar pentru ca imi era frica ca nu o sa fac fata muncii citind ce a scris aici, m-am hotarat sa revin si sa spun lucrurilor pe nume. Este o rusine sa vad cum unii oamenii care nu reusesc in viata nu accepta ca altii reusesc si fac tot ce pot sa-i descurajeze si pe altii. Acest individ nu a placut nimanui aici pentru ca nu punea mana pe nimic si astepta tot timpul altii sa o faca pentru el, pentru ca desi a fost demis din cauza unor accidente care s-au repetat si era de o lene crasa, a fost repus pe post si i s-a dat a doua sansa desi nu merita pentru ca din cate am inteles a intervenit pentru el agentia. Chiar se si lauda soferilor cum a fraierit el pe aia de la agentie cum ca are experienta ca sa obtina postul, cand de fapt el condusese de cateva ori in viata lui. Pai cum sa nu faci accidente in conditiile astea. Cu toate acestea a renuntat la cea de-a doua sansa dupa doar 3 zile dand chiar in scris ca munca asta nu e facuta pentru el. Chiar nu inteleg de ce a mai cerut a doua sansa cand i se rupea de job si de tot. Fratilor nu veniti aici daca nu va place munca sau daca aveti permis in buzunar dar in fapt l-ati folosit doar de cateva ori pentru ca ne pierdeti timpul degeaba. Nu va pune nimeni covorul rosu la venire, nu face nimeni o petrecere, nu munceste nimeni in locul tau dar banii sa-ti cada din cer. Eu unul mi-am vazut de treaba, compania a prins incredere in mine si acum sunt solicitat sa pregatesc si pe altii cand este cazul. Era foarte bine daca nu trebuia sa platesc comisionul, de-asta urasc agentiile de recrutare ca nu sunt in stare sa obtina plata de la angajatori ci tot de la romanul sarac, dar eu unul personal nu am ce sa reprosez agentiei pentru ca postul mi-a fost dat, nu lucrez altceva decat ce mi-au spus ca voi face si castig chiar mai mult decat mi-au zis, dar asta e meritul meu nu al lor. Cand am ajuns in Germania, chiar am povestit noilor colegi ce am citit aici si ca era sa nu vin pentru ca imi era teama ca o sa fac accidente sau ca nu o sa-mi placa sa livrez eu fiind inginer de profesie si am intrebat de ce nu au dat aici si exemplele lor ca e bine ca unii ca noi sa vada si acele exemple pozitive, asa ca am decis sa scriu eu. Sper sa va fie de folos dragi romani.

#29
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

View PostAdy18Ady18, on 29 octombrie 2012 - 01:36, said:

Mai nou se numesc Banca De Joburi au schimbat si sediul m-am lamurit si eu dupa ce am luat o teapa de 1500 de euro .Eu sunt din Bucuresti am facut Bucuresti Brasov de 4, 5 ori pt interviuri cu domnisoara Miorita ,pretind ca iti ofera un loc de munca stabil platesi comisionul din tara 360 de lire. Pt avion iti cer 1300 de ron pretinzand ca e plecare rapida in UK si ca sa nu pierzi cazarea.Acolo iti dau nr unui intemediar pe nume Philip Roy care pretinde ca iti ofera loc de munca.Si dupa ce te duci in proba iti gasesc motiv ca nu esti suficient de bun,si sa te mai duci la alte restaurante in probe . Ca sa nu mai zis ca am stat 3 in camera si am mai dat si 250 de lire ,in tara iti spun ca primele 2 sapt sunt asigurate defat tu platesti tot din bani tai ........Eu am plecat ca bucatar pt cine doreste mai multe detaii Ady18Ady18 id meu de mess.
Damfil Compay din Brasov asa numiti BANCA DE JOBURI mai nou TEAPAAAAAAAAAAAAAAA.


Ca sa pleci in Anglia si sa ai job de necalificat e foarte usor:

- cumperui bilet avion dus cu 300 ron , cu wizz air (low cost , si il cumperi cu o luna inainte) care te lasa la Lutton airport
- gasesti pe net o shaormerie/spalatorie/alta munca de jos care sa te angajeze (pe pfa ca esti roman)

Cum sa dai 1500 euro , pt ce ? Ca avionul te costa sub 80 euro , si in rest e munca de necalificat.

Iar la cazare , 250 lire lunar si 3 oameni in camera , ar fi aproape ok. Chiriile sunt mari acolo.

Edited by hellen2012, 18 March 2013 - 09:57.


#30
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View Posthellen2012, on 18 martie 2013 - 09:55, said:

Ca sa pleci in Anglia si sa ai job de necalificat e foarte usor:

- cumperui bilet avion dus cu 300 ron , cu wizz air (low cost , si il cumperi cu o luna inainte) care te lasa la Lutton airport
- gasesti pe net o shaormerie/spalatorie/alta munca de jos care sa te angajeze (pe pfa ca esti roman)

Cum sa dai 1500 euro , pt ce ? Ca avionul te costa sub 80 euro , si in rest e munca de necalificat.

Iar la cazare , 250 lire lunar si 3 oameni in camera , ar fi aproape ok. Chiriile sunt mari acolo.

Nu poti lucra in Shaormerie/spalatorie cu pfa doar daca nu "detii" u spalatoria. Ca lucrezi ca pfa inseamna ca esti propriul tau stapan. Daca ai avea propria spalatorie atunci da.

@Sin2Cos2 Ce are omul de castigat daca spune ce spune. In postul tau nu ai raspuns la niste chestii subliniate de el. Nu ai pomenit nimic de GPS. De asemenea, nu scrie nicaieri ca a facut accidente sau chestii de genu asta. Tu de unde ai scos-o? De asemenea omu nu cred ca s-a plans ca e grea munca ci timpul alocat e mic. Un detaliu care mi-a sarit in ochi, in anunt se spune ca, cunoasterea unei limbi straine nu e obligatorie dar e de preferat sa cunosti engleza/germana/maghiara. Cum comunici cu cel caruia ii duci pachetul? Din experienta pe care o am cu persoanele din Germania, Austria etc, aia daca nu prea stii germana nu prea ai sanse sa comunici.

Edited by methuss, 18 March 2013 - 11:36.


#31
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
si-a facut cont numai ca se ne deschida ochii in legatura cu campania josnica de denigrare a muncii de curierat, care-i de fapt banoasa&shit, initata de soad0909.
yeah right.

#32
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Dom'le, nu zic ca nu exista firma asta, dar e sclavie ce descrieti acolo. Plus ca daca nu vorbiti germana, Dumnezeu cu mila ce semnati acolo.

#33
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013
Sincer eu nu cred ca exista cineva care sa dea o suma destul de maricica de bani sa plece afara si apoi sa sa se planga ca e prea greu sau ca nu ii place nush ce aspect. Daca ai atatia bani sa arunci pe fereastra poti gasi aici ceva mai prost platit care s-ar completa cu ce ai da lor si ar iesi ceva. Mai ales daca esti in Bucuresti.

Si inca o chestie. Acum nu stiu daca asta e practica standard, dar din ce am citit pe site-ul Ministerului cand e vorba de plecat afara tre sa stii la cine te duci, unde e, ce program ai etc. Eu cand sunasem pt Marea Britanie m-au luat ca e faimos locul si ca nu au voie sa divulge numele, ca vezi doamne daca iau eu legatura cu ei si nu le mai dau banii. Ca nu asa e procedura. Am mai dat peste situatii similare si la o alta firma de recrutare. Eu in principiu vroiam doar info sa ma asigur de conditii si restu inainte sa fac pasul deoare in afara poti cauta informatii despre orice firma/local/hotel si poti afla cum sta treaba.

#34
joint_grozavu

joint_grozavu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009
Salutare tuturor...astept din octombrie sa plec si iata ca acum este jumatatea luni aprilie,am aplicat pentru un job in anglia..dupa N nervi cu actele si documentele vietii..am tradus acte si diplome in valoare de  600 ron..cam atat m-au costat toate per total...dupa care sa mai platit si asa umita taxa de 360 lire+500 lei..ok..toate bune..ideia este ca as vrea sa imi dea careva o comfiarmare..daca chiar sunt seriosi  si ma trimit intr-un final in UK pentru ca am un termen maxim de 2 sap..ca sa stiu daca mai continui cu ei sau nu..pentru ca ma roaga cativa manageri din grecia unde am lucrat la al-2 lea resort european..si nu prea rezista nimeni acolo.in conditiile de munca..dar si plata e ok..si cum ti-ai lasat loc de buna ziua..esti bine venit si a doua oara...si trebuie neaparat sa iau o decizie..pentru ca din cate am calculat ma mai asteapta o cheltuiala de aproximativ 800 lire in continuare.poate chiar  mai mult...si inloc sa am bucur de bani mei..mi-e sa nu imi iau o teapa mai grea decat pot duce....oricum daca nu se vor respecta condtiile mentionate macar pe jumatate..jur ca o sa imi dedic timpul ca sa inchid definitiv ca alti sa nu mai fie fraieriti...plus ca abea astept sa deschid un proces impotriva lor...cu prima ocazie...asa ca as dorii sa stiu daca imi poate confirma careva care a plecat in perioada :01-10-2012-01.03.2013 pe domeniul hotelier..care este realitatea ..si daca se merita..ca am vazut la pareri de m-am ingrozit..si sincer prefer sa ii pun punct din timp..ca si asa jumatate de an am avut ocazii enorme sa ma angajez la anumite  firme cu job-uri extrem de bine platite..si cand le-am mentionat..mi-au spus sa nu ma angajez ca plecarea se face imediat...imediat  pentru ei poate inseamna 5 luni si inca asteptam..oricum...mi se pare lipsa de profesionalism complet..si culmea este ca sun saptamanal..si aceiasi placa zgaraita..o aud..nu stim..nu putem sa iti spunem cu exactitate..asa ca ii rog pe cei care au plecat recent..daca exista...sa imi dea si mie catva informatii.. va rog...si va multumesc anticipat

#35
methuss

methuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.03.2013

View Postjoint_grozavu, on 08 aprilie 2013 - 15:26, said:

Salutare tuturor...astept din octombrie sa plec si iata ca acum este jumatatea luni aprilie,am aplicat pentru un job in anglia..dupa N nervi cu actele si documentele vietii..am tradus acte si diplome in valoare de  600 ron..cam atat m-au costat toate per total...dupa care sa mai platit si asa umita taxa de 360 lire+500 lei..ok..toate bune..ideia este ca as vrea sa imi dea careva o comfiarmare..daca chiar sunt seriosi  si ma trimit intr-un final in UK pentru ca am un termen maxim de 2 sap..ca sa stiu daca mai continui cu ei sau nu..pentru ca ma roaga cativa manageri din grecia unde am lucrat la al-2 lea resort european..si nu prea rezista nimeni acolo.in conditiile de munca..dar si plata e ok..si cum ti-ai lasat loc de buna ziua..esti bine venit si a doua oara...si trebuie neaparat sa iau o decizie..pentru ca din cate am calculat ma mai asteapta o cheltuiala de aproximativ 800 lire in continuare.poate chiar  mai mult...si inloc sa am bucur de bani mei..mi-e sa nu imi iau o teapa mai grea decat pot duce....oricum daca nu se vor respecta condtiile mentionate macar pe jumatate..jur ca o sa imi dedic timpul ca sa inchid definitiv ca alti sa nu mai fie fraieriti...plus ca abea astept sa deschid un proces impotriva lor...cu prima ocazie...asa ca as dorii sa stiu daca imi poate confirma careva care a plecat in perioada :01-10-2012-01.03.2013 pe domeniul hotelier..care este realitatea ..si daca se merita..ca am vazut la pareri de m-am ingrozit..si sincer prefer sa ii pun punct din timp..ca si asa jumatate de an am avut ocazii enorme sa ma angajez la anumite  firme cu job-uri extrem de bine platite..si cand le-am mentionat..mi-au spus sa nu ma angajez ca plecarea se face imediat...imediat  pentru ei poate inseamna 5 luni si inca asteptam..oricum...mi se pare lipsa de profesionalism complet..si culmea este ca sun saptamanal..si aceiasi placa zgaraita..o aud..nu stim..nu putem sa iti spunem cu exactitate..asa ca ii rog pe cei care au plecat recent..daca exista...sa imi dea si mie catva informatii.. va rog...si va multumesc anticipat

Sincer daca ai mai fost la aia cu grecia eu as zice sa mergi tot la ei. Faptul ca au apelat la tine inseamna ca, cat de cat aprecieaza munca pe care o faci, faptul ca faci fata. Acum din ce am mai citit pe alte site-uri chestia e ca, chiar daca te duci nu o sa poti incepe imediat deoarece iti trebuie curs ca sa obtii yellow card(permis de munca) si asta o sa fie in functie de ce curs te baga, daca te baga, daca doresti sa muncesti in alt domeniu ai voie numai la 20 de ore pe sapt, aka part time more or less. Plus ca tre sa te gandesti ca tre sa dai bani pe cazare mancare alte cheltuieli. Plus ca cine stie cum o sa te trateze aia unde te-or trimite.

Parerea mea e sa mergi cu cei din Grecia, cine stie poate gasesti si o promovare ceva pentru ca, in situatia in care ei au apelat la tine cred ca au incredere ceva si nu se stie.

Eu am mai comunicat acum vreo luna cu ei pe mail si am vrut sa intreb de firma si destea si sincer mi s-a parut ca ma cam aburesc. Eu as zice sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard sau cum e zicala aia.

#36
joint_grozavu

joint_grozavu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.10.2009

View Postmethuss, on 08 aprilie 2013 - 15:59, said:

Sincer daca ai mai fost la aia cu grecia eu as zice sa mergi tot la ei. Faptul ca au apelat la tine inseamna ca, cat de cat aprecieaza munca pe care o faci, faptul ca faci fata. Acum din ce am mai citit pe alte site-uri chestia e ca, chiar daca te duci nu o sa poti incepe imediat deoarece iti trebuie curs ca sa obtii yellow card(permis de munca) si asta o sa fie in functie de ce curs te baga, daca te baga, daca doresti sa muncesti in alt domeniu ai voie numai la 20 de ore pe sapt, aka part time more or less. Plus ca tre sa te gandesti ca tre sa dai bani pe cazare mancare alte cheltuieli. Plus ca cine stie cum o sa te trateze aia unde te-or trimite.

Parerea mea e sa mergi cu cei din Grecia, cine stie poate gasesti si o promovare ceva pentru ca, in situatia in care ei au apelat la tine cred ca au incredere ceva si nu se stie.

Eu am mai comunicat acum vreo luna cu ei pe mail si am vrut sa intreb de firma si destea si sincer mi s-a parut ca ma cam aburesc. Eu as zice sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard sau cum e zicala aia.




Bine...in grecia am plecat  prin total alta firma., job selction daca nu ma insel..si culmea prin ei trebuia sa plec si pe vas de crosiera.pe vasul carnival..dar am zis ca sunt costuri prea mari si intr-un final m-au agatat cei de la banca de joburi a vietii si asa am pierdut de 2-3 ori pana acum..plecam si repede si era si bine platit..in fine..in mare ma intereseaza daca esti si tu inscris pe lista de asteptare pentru plecari in uk? si daca esti in situatia mea..ca n-as vrea sa ii sun pe cei din grecia si sa le zic ca m-am razgandit...i-am refuzat  politicos si am lasat loc de interpretare, ca poate vin..dar e ca si un refuz..si sti cum e..nu poti sa ti omul pe loc sau vice versa cum fac ,,profesionistii'' de la banca de joburi..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate