Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Banca de Joburi TEAPAAA

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#1
Ady18Ady18

Ady18Ady18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.10.2012
Mai nou se numesc Banca De Joburi au schimbat si sediul m-am lamurit si eu dupa ce am luat o teapa de 1500 de euro .Eu sunt din Bucuresti am facut Bucuresti Brasov de 4, 5 ori pt interviuri cu domnisoara Miorita ,pretind ca iti ofera un loc de munca stabil platesi comisionul din tara 360 de lire. Pt avion iti cer 1300 de ron pretinzand ca e plecare rapida in UK si ca sa nu pierzi cazarea.Acolo iti dau nr unui intemediar pe nume Philip Roy care pretinde ca iti ofera loc de munca.Si dupa ce te duci in proba iti gasesc motiv ca nu esti suficient de bun,si sa te mai duci la alte restaurante in probe . Ca sa nu mai zis ca am stat 3 in camera si am mai dat si 250 de lire ,in tara iti spun ca primele 2 sapt sunt asigurate defat tu platesti tot din bani tai ........Eu am plecat ca bucatar pt cine doreste mai multe detaii Ady18Ady18 id meu de mess.
Damfil Compay din Brasov asa numiti BANCA DE JOBURI mai nou TEAPAAAAAAAAAAAAAAA.

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Macar ai vazut si tu UK ca altfel...

#3
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Sunt vechi in bransa...ia uite ce mai zicea o duduie acum 4 ani http://forum.softped...danfil-company/

#4
kvllx

kvllx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.10.2012
N-am inteles niciodata de ce trebuie sa dai bani ca sa-ti gasesti un loc de munca instabil. :huh:

#5
-MosNicolae-

-MosNicolae-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 826
  • Înscris: 04.10.2012
A fost o perioada când firmele astea chiar mergeau: Bagai un dosar si ajungeai la munca în Anglia/Germania/Spania... acuma au si aia somajul mare de nu prea îsi mai permite nimenea sa lase vreun loc la vreun Românas, de italia nu mai zic.

Cât despre sumele aruncate mai sus: Probabil au fost împrumutate de la vreo sora, frate, bunic, tatic, sau cine stie cum a venit Providentul cu Ratele alea astronomice: Scriu partea asta din mesaj ca am vazut pe alte adrese ca se comenta "Daca au 1500/3000 de euro... de ce mai plecau din tara!?"

Cam atâta: Nici mie nu îmi place jobul actual, nici mie nu îmi convine ca vine(în caz ca nu a venit deja) vremea asta urâta si nu mai poti face vreun ban pe lânga: Dar asta este viata: Merge înainte: Cum ar zice un amic: Vara achit datoriile facute iarna.

Edited by -MosNicolae-, 29 October 2012 - 09:31.


#6
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
Cum se poate ca de 4 nai sa tepuiasca oamenii in halul acesta si nimeni sa nu faca nimic ? Politia nu se autosesizeaza ?  Fiscul nu vede cu ce se ocupa astia ?

#7
sanduvdumitru

sanduvdumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.11.2012
Pai n-ai vazut si tu cum arata site-ul lor? Eu am mai spus, daca vrei sa pleci la munca in strainatate sunt doar doua site-uri care merita atentia: www.tjobs.ro si www.jobsalert.ro, restul sunt apa de ploaie. Ma uit la infomunca si nici un numar nu se potriveste cu altul. In stanga au x joburi in ceva, in dreapta au y si jos z si tot asa. Astia "adunatorii" de joburi n-au ce cauta, dar uite ca fac ochi. Aduna joburi de ici si colo si in final noi suntem aia pagubiti.

#8
toceprol

toceprol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.09.2012
banca de rahat. sunt niste intermediatori de mizerie.

cer taxe pentru verificarea eligiabilitatii :)))))))))))))) pai esti in ue esti eligibil. taxe peste taxe. niste jigodii.
pentru anglia NU se aplica nici o taxa. daca ar fi o firma de bune si ar face banii din contractele cu firmele din uk. nu din comisioane.

in fine. ei se bazeaza pe .... creduli.

#9
MihaiFlaviu

MihaiFlaviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2012
Salut.Am primit si eu o oferta de munca de la ei.Postul este in Germania.Intr-adevar am vorbit si eu c consultantul care se ocupa de mine si a recunoscut si ea ca au fost ceva probleme pentru cei care mergeau in UK.Dar pentru Germania nu vad nici o postare(nici buna nici rea)......deci  sa inteleg ca nu ar trebui sa ma complic si eu cu ei???

#10
vasi_mecanicu

vasi_mecanicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.12.2012
Salut. Cumnatu meu a plecat prin ei in Germania acum cateva luni in Germania si castiga bani frumosi din cate am inteles si zice ca se ocupa de curierat sau ceva de genu asta. Pe mine insa ma intereseaza foarte tare un post in Canada de mecanic, stie cineva o firma care ma poate ajuta, ca am luat si eu legatura cu ei si am inteles ca momentan nu ma pot ajuta in aceasta directie. Sunt cateva firme care se lauda ca plaseaza pe Canada dar cer foarte multi bani, daca ma puteti ajuta cu vreo informatie ar fi apreciat. Nu sunt impotriva comisioanelor dar sa fie mai decente si daca se poate sa pot pleca in 1-2 luni.  Astept sugestii :)

#11
MihaiFlaviu

MihaiFlaviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2012
Salut.Pentru Canada nush daca nu iti trebuie viza,Inseamna atunci ca macar in privinta asta cu Germania sunt seriosi.Nush o sa mai vad ce o sa fac in continuare.Mersi.

#12
zobarr69

zobarr69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 10.04.2011

 MihaiFlaviu, on 21 decembrie 2012 - 18:26, said:

Salut.Pentru Canada nush daca nu iti trebuie viza,Inseamna atunci ca macar in privinta asta cu Germania sunt seriosi.Nush o sa mai vad ce o sa fac in continuare.Mersi.
pentru Canada chiar iti trebuie viza!si este una dintre tarile care ti o acorda f. greu si asta din toate timpurile

#13
angelforever

angelforever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2007

 zobarr69, on 21 decembrie 2012 - 19:23, said:

pentru Canada chiar iti trebuie viza!si este una dintre tarile care ti o acorda f. greu si asta din toate timpurile

Fac un mic off topic dupa care revin la subiect.
Din cauza sistemului foarte bun de sanatate (gratis adica ) din canada , pentru a descuraja cererile imense de cetatenie dinspre USA ...spre canada

Pentru a gasii un loc bun de munca in strainatate nu trebuie sa platesti taxe /nu trebuie sa platesti inainte nimic , in cel mai rau caz ti se opreste o suma din bani din salariu prima sau in rate in 3 luni /verifica de 3 ori ... pe net mai exact , daca nu esti sigur ?b astepta 2 saptamini si revino cu cautarea ... daca nu rasufl nimic poti apela la firma de la care ai vazut anuntul
Bafta

#14
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Bine, analfabetii chiar merita astfel de tepe. Victime sigure ;)

#15
CIFARON

CIFARON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2013
am primit si eu o oferta de munca de la ei(banca de joburi),cica o firma din germania are nevoie de 15 soferi amatori pentru curierat,sau ceva de genul. m-au sunat de la brasov si le-am trimis niste acte scanate. dupa cateva ore m-au sunat din nou si cica am fost acceptat de catre angajatorul german. maine sunt asteptat la ei la sediu,la brasov pentru a semna contractul de mediere si trebuie sa vin cu 806 euro si vreo 500 lei. bineinteles ca nu ma voi duce,cum sa dau 1000 de euro pe ochi frumosi? dupa cate am citit pe acest forum,astia sunt  MARI TEPARI!!!!!

#16
MihaiFlaviu

MihaiFlaviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2012

 CIFARON, on 15 ianuarie 2013 - 16:39, said:

am primit si eu o oferta de munca de la ei(banca de joburi),cica o firma din germania are nevoie de 15 soferi amatori pentru curierat,sau ceva de genul. m-au sunat de la brasov si le-am trimis niste acte scanate. dupa cateva ore m-au sunat din nou si cica am fost acceptat de catre angajatorul german. maine sunt asteptat la ei la sediu,la brasov pentru a semna contractul de mediere si trebuie sa vin cu 806 euro si vreo 500 lei. bineinteles ca nu ma voi duce,cum sa dau 1000 de euro pe ochi frumosi? dupa cate am citit pe acest forum,astia sunt  MARI TEPARI!!!!!


Da si pe mine mau sunat inainte de Craciun si au zis ca atunci au facut o promotie de de Craciun inainte cu 2 saptamani si sa redus pretul de la 800 de euro la 600 de euro.Si mau sunat de la Brasov cu o zi ianinte sa expire promotia..... ei au zis ca miau trimis mail de 2 saptamani cu promotia respectiva....dar in fond nush au taxe foarte mari exagerate cred

#17
nudaunume

nudaunume

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 13.10.2011

 CIFARON, on 15 ianuarie 2013 - 16:39, said:

am primit si eu o oferta de munca de la ei(banca de joburi),cica o firma din germania are nevoie de 15 soferi amatori pentru curierat,sau ceva de genul. m-au sunat de la brasov si le-am trimis niste acte scanate. dupa cateva ore m-au sunat din nou si cica am fost acceptat de catre angajatorul german. maine sunt asteptat la ei la sediu,la brasov pentru a semna contractul de mediere si trebuie sa vin cu 806 euro si vreo 500 lei. bineinteles ca nu ma voi duce,cum sa dau 1000 de euro pe ochi frumosi? dupa cate am citit pe acest forum,astia sunt  MARI TEPARI!!!!!

cum draga @cirafom Posted Image nu te duci tu sa dai 1000 de euroi, "să mănâncă șî gura lor ceva" acum dupa sarbatori, da´ scârțar mai esti ..... Posted Image. Niscai JEGOSI.


 MihaiFlaviu, on 15 ianuarie 2013 - 18:27, said:

....dar in fond nush au taxe foarte mari exagerate cred

nuuuuu..... numai "la" Romanica se i-au bani de la fraieri ...

... scuze am vrut sa scriu "viitori angajati".

#18
soad0909

soad0909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2008
Pentru cei cu Banca de Joburi, cu 15 soferi, treaba nu este TEAPA, lipsa de informatii este TEAPA, intradevar ... soferi pentru curierat... CORECT si in Germania... CORECT.... alte informatii sunt de la banca de joburi sunt un pic "modificate" sa sune interesant, de exemplu cazarea este de tip hostel cu mai multi in camera... CORECT... lenjerie de pat ... LIPSA.... masina de spalat .... CAND VREA EA .....(merge cu monezi, mai manca si bani degeaba), masinile, banca de joburi au zis ca sunt gen renault kangoo... GRESIT !! masinile sunt Mercedes Sprinter varianta mai lunga, GPS, banca de joburi a zis ca nici o problema, normal ca ti se da GPS... GRESIT !!!  am ramas la depozit, singur, fara GPS, fara persoana cui sa cer GPS, noroc ca am avut telefonul cu GPS si m-am putut descurca cat de cat, nu va ganditi ca aveti toata ziua la dispozitie sa duci pachete, detaliu f important care Banca de joburi nu il spune, ai in jur de 7 ore maxim 8 ore sa iti duci pachetele intr-o singura zi, daca ai 200 de pachete .... un simplu calcul ... inseamna 2 minute pe pachet.... alt detaliu care Banca de joburi nu il spune, de exemplu eu (persoana) comand un obiect in valoare de 1000 euro de pe un site, tu (curier) aduci pachetul la mine la usa, eu semnez la plezneala, dupa 2 saptamanai fac plangere ca nu am primit coletul, moment in care tu (curier) esti intrebat ce ai facut cu coletul, unde este coletul, tu spui l-am dat am semnatura... dupa o investigatie .... se trage linie si ghici cine trebuie sa plateasca coletul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate