Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Sony Xperia J

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#37
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009
Mi se pare OK telefonul pentru ce stie sa faca. Il am de 2 saptamani, sunt multumit in special de baterie, 2 zile lejer la o utilizare medie. Foarte util mi se pare LED-ul pentru notificari/baterie, designul imi place, spatele e din plastic cauciucat. Display foarte clar, luminos.

#38
KpaC

KpaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 07.09.2005
o intrebare pentru posesorii de J .. pentru o uililare soft a telefonului adica apeluri, wifi moderat si ceva aplicatii fara pretentii de camera foto si video si/sau gaminf, e bun terminalul? ma refer la autonomie, calitatea semnalului si cea a convorbirilor

#39
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pt. camera foto clar nu.
Uita-te la poze dimensiunea maxima, daca te uiti la varianta cu resize o sa ai impresia ca se vad chiar acceptabil.
http://www.flickr.co...57631903790845/

Vezi si filmuletul asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hJiMaxE2SP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 17 November 2012 - 12:04.


#40
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009

View PostKpaC, on 17 noiembrie 2012 - 11:47, said:

o intrebare pentru posesorii de J .. pentru o uililare soft a telefonului adica apeluri, wifi moderat si ceva aplicatii fara pretentii de camera foto si video si/sau gaminf, e bun terminalul? ma refer la autonomie, calitatea semnalului si cea a convorbirilor

Este bun, tine lejer 2 zile cum am spus mai sus, convorbirile se aud foarte bine(HD voice)  si zic ca sta bine si la semnal.O functie care mi se pare foarte buna este contorul de SMS-uri.

#41
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Exista si aplicatie pt contorizarea apelurilor/sms-urilor.

Soneriile cum se aud pe difuzorul telefonului? Se aud destul de tare/clar?

#42
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009

View Postgumball3000, on 19 noiembrie 2012 - 14:07, said:

.

Soneriile cum se aud pe difuzorul telefonului? Se aud destul de tare/clar?
Se aud excelent, e unul din punctele forte ale lui J. Are "LOUD".

#43
KpaC

KpaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 07.09.2005
vorbea cineva aici  de mai multe buguri pe care le are J`ul .. le-a mai intampinat cineva ?

Edited by KpaC, 19 November 2012 - 16:22.


#44
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009
Am ajuns la o autonomie de peste 3 zile de utilizare, acelasi regim de utilizare medie.N-am avut nici o problema cu el.

#45
trafic

trafic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.09.2009
Posed un xperia j de aprox. 1 luna, si pot spune ca per total este un telefon "corect" privin raportul calitate/pret.
Nu am intampinat probleme deosebite, cu exceptia catorva bug-uri nu foarte grave (din punctul meu de vedere), respectiv:
- usor lag sporadic (poate din cauza ca i-am schimbat launcher-ul) - nimic deranjant insa
- intr-adevar uneori "uita" tonurile de apel si/sau de notificari (dar am observat acest lucru dupa ce il opresc si/sau fac schimbul intre launcher-e)
- senzorul de proximitate - initial am crezut ca e "praf", insa trebuie doar tinut intr-o anumita pozitie telefonul la ureche (pozitia corecta de altfel) pentru ca-i cam "insensibil"
Bateria ma "tine" cam 2 zile poate chiar mai mult, la o utilizare medie.

#46
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Am descoperit un nou bug: Daca-i bagat la incarcat (USB+incarcator) touch-ul devine inutilizabil. Nu intotdeauna face asta, o sa filmez.

#47
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009

View Postrazor1911, on 03 decembrie 2012 - 21:51, said:

Am descoperit un nou bug: Daca-i bagat la incarcat (USB+incarcator) touch-ul devine inutilizabil. Nu intotdeauna face asta, o sa filmez.
Dezactiveaza managerul LiveWare si n-o sa mai ai problema asta.

#48
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
As vrea sa achitionez telefonul asta de la orange, are un pret bun, dar ma intereseaza sa stiu daca face bine poze, am citit pe net si unii spun ca are camera buna, altii spun ca are camera foarte proasta.

Cei care-l detin? ...ce parere aveti, vroiam sa iau Acer Cloud Mobile de la orange, dar momentan nu este in stoc si nu stiu daca-l mai aduc,
Daca nu-l mai aduc m-am reorientat catre acest telefon.

#49
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009

View Postjijinho, on 13 decembrie 2012 - 11:20, said:

As vrea sa achitionez telefonul asta de la orange, are un pret bun, dar ma intereseaza sa stiu daca face bine poze, am citit pe net si unii spun ca are camera buna, altii spun ca are camera foarte proasta.

Cei care-l detin? ...ce parere aveti, vroiam sa iau Acer Cloud Mobile de la orange, dar momentan nu este in stoc si nu stiu daca-l mai aduc,
Daca nu-l mai aduc m-am reorientat catre acest telefon.

Pozele sunt de o calitate medie, pentru un telefon sunt OK. Are insa putine setari pentru camera, dar e normal, nefiind un telefon de top.

#50
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008

View PostRomanwraig, on 17 decembrie 2012 - 12:38, said:

Pozele sunt de o calitate medie, pentru un telefon sunt OK. Are insa putine setari pentru camera, dar e normal, nefiind un telefon de top.

Iti dai seama ca nu vreau sa faca poze ca un Iphone , dar daca zici ca e de calitate medie, e ok atunci, detii telul? cum ti se pare ca am auzit numai de rau de el.

#51
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 14.12.2009

View Postjijinho, on 17 decembrie 2012 - 21:45, said:


Iti dai seama ca nu vreau sa faca poze ca un Iphone , dar daca zici ca e de calitate medie, e ok atunci, detii telul? cum ti se pare ca am auzit numai de rau de el.

Telefonul il foloseste sotia mea, eu il mai butonez din cand in cand, instalez, dezinstalez programe. Oricum, nu s-a blocat niciodata, insa nici nu l-am incarcat de tot felul de programe mai mult sau mai putin utile. Suita office cu care vine e slaba, trebuie instalata alta din market, care sa stie sa dea reflow la pdf-uri.
Acum Acer-ul ala e alta mancare de peste, daca vorbim de hardware, insa ce pot sa-ti zic ca toate produsele Sony pe care le-am avut (sau le am inca) s-au comportat foarte bine in timp si n-am avut probleme cu ele.

#52
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
Stie cineva cum as putea sa-l decodez?

#53
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
Am revenit cu detalii despre el, este un telefon destul de bun la pretul asta.

#54
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
http://forum.xda-dev...d.php?t=2034639

CWM si CM10 beta pentru Xperia J. N-am testat, astept sa se maturizeze :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate