Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia J

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#19
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@Papillon_: Ma joc zilnic cu tablete/telefoane de pe piata chinezeasca, stiu cum sa le gadil sa-mi zica ce le doare :D Fara root din pacate nu pot face nimic sa mai rezolv din ele.
@Hidralazina: Difuzorul telefonului, cel la care asculti atunci cand ai un apel. Nu-mi dau seama daca tine de soft (ceva legat de senzorul de proximitate) sau de un contact imperfect. Am cam prea multe de facut zilele astea si nu prea ma pot lipsi 3-4 zile de telefon. Il las asa pentru moment si dupa merg sa-i stresez "Portocala".

#20
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Hai ca incep sa ma razgandesc!Parca nu imi vine sa cred,atatea buguri la un telefon Sony.Am avut sony ericsson k700 si nu a vrut sa se strice nici de al dracu,l-am schimbat dupa 4 ani,deoarece ma plictisisem de el.Urma sa fie primul meu smartphone,de fapt al doilea daca Nokia E51 mai poate fi numit astazi smartphone.Probabil ma voi orienta spre xperia go,sau vreun htc.

#21
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
A picat cu totu' difuzorul, nu mai face nimic. Mai devreme vorbeam la telefon si cand am vazut ca n-a mai mers, am dat repede pe speaker. Surpriza ... nu ma auzea nici cel cu care vorbeam. Factory reset (pierdut munca de ~ 1-2 ore cu tot ce am pus pe el), telefonul tot are problema.

Maine sunt nevoit sa duc telefonul inapoi la Orange.

#22
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Daca isi revine atunci cand apesi pe el, dupa cum spuneai mai sus, asta nu e problema software! Du-l inapoi! Poate totusi ai avut ghinion cu un aparat stricat...deja ma gandeam sa iau altceva.

#23
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
In prima faza isi revenea daca apasam usor pe telefon spre ureche. Nu l-am luat niciodata de la ureche si sa apas cu degetu' pe el, nu asa se face treaba :) Spun ca ar putea fi soft fiindca atunci cand eu nu auzeam, nici nu eram auzit.

Am gasit o metoda de root, am scris si pe forum rodroid - scriptul creat de bin4ry de pe xda. Ma apuc sa vad ce pot rezolva.

#24
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
L-ai dus inapoi?

#25
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Da, am fost azi la Orange Care Center (Lascar Catargiu) si in 2 zile (nu stiu daca lucratoare) va veni un angajat Orange si-l va lua pe cel vechi si voi primi unul nou, sigilat. Ma cam gandeam sa-l vand deja, de banii aia imi iau ceva mult mai placut.

#26
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Ce poti sa iei mai bun la banii astia? M-am uitat si eu si nu am gasit, sincer...

#27
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
O să merg probabil pe Lenovo A789, că tot car tot timpul două telefoane.

#28
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Prea gros, e o caramida ala. Plus ca chipsetul e mai noname, asa...

#29
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Caramida sau nu, e mult peste J. Chipsetul ala face ravagii in randul telefoanelor dual SIM. Seara trecuta m-am jucat putin cu telefonul, am intrat putin pe videobox si l-am stresat cu un stream HD. Gatuia si chinuia din toate incheieturile si comparativ, chinezaria mai tragea si de pe torrent in acelasi timp (ttorrent pe fundal) si mergea flawless.

Pacat de design, materiale si Gorilla Glass, chiar eram entuziasmat sa-l primesc.

#30
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Am primit azi inca unul nou nout. A disparut problema cu difuzorul, in sfarsit pot sa-l folosesc si eu ca telefon, nu walkman.

#31
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

View Postrazor1911, on 06 noiembrie 2012 - 18:05, said:

Am primit azi inca unul nou nout. A disparut problema cu difuzorul, in sfarsit pot sa-l folosesc si eu ca telefon, nu walkman.

Cel nou, mai are bugurile care le-ai observat la cel vechi?Are lag?Mai da-ne si noua ceva detalii,te rog!

#32
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Yeap, please, si eu sunt interesat. Multumesc!

#33
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Aceleasi hibe, singura problema rezolvata e cea cu difuzorul (earphone).

Am descoperit si un walkaround la problema cu bass - audio out. In Player Pro daca dau pe Bass Booster, imi scade foarte mult volumul si nu pot sa ascult asa. Telefonul a venit cu propriul player audio, aplicatia Walkman. In sound settings daca setez egalizatorul pe preset-ul Bass Booster e cam 75% din ce m-am obisnuit cu X8-ul. In continuare aud zgomot de fundal si volumul trebuie dat cam de 1.5 ori mai mult ca sa aud la acelasi nivel cu ce eram eu obisnuit.

Mai sacadeaza din cand in cand prin meniu, dar doar cand il stresez. M-am si jucat pe el:
World of Goo merge impecabil
GTA ok, dar am scos audio fiindca sacada altfel
sprinkle ok
cut the rope perfect
cut the rope experiments perfect
angry birds urile ok spre perfect

Cel mai mult ma streseaza acel bug cu ringtone, notification tone si alarm tone. Le "uita" cand vrea el. Nu le-am mutat inca de pe card pe memoria interna, urmeaza sa-mi fac spre weekend putin timp pentru a face ordine prin el.

Azi am lasat folosit inca de la 6 dimineata netul pe 3G, cam 240 MB trafic pana pe la ora 20. Incarcat seara, dimineata inainte sa plec l-am scos si l-am tinut asa pana in urma cu o ora. Mai aveam 20%, mai mult decat acceptabil consumul de baterie. M-am si jucat, browsing, am ascultat muzica si am citit cateva .pdf-uri.

LE: Mi-am amintit, inca un bug intalnit de mine:
"nu imi merge Portable hotspot / tether. Nici conexiunea securizata, nici open. Imi arata conectat insa nu face schimb de pachete cu telefonul."

Edited by razor1911, 07 November 2012 - 23:16.


#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ai cumva Cosmote cu web'n'walk? Daca da nu e niciun bug.

#35
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Orange, de acolo e luat si telefonul :)

#36
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Telefonul meu e de vanzare. Are o saptamana, garantie 23 luni si 3 saptamani.
Daca e cineva interesat sa-l cumpere, astept o oferta pe privat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate