Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Sony Xperia T

- - - - -
  • Please log in to reply
567 replies to this topic

#37
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Dar ce update de soft ai facut ca tot nu inteleg.  Toate Xperia T vin din fabrica (inclusiv al meu luat de la Orange) cu android 4.0.4 si inca nu s-a lansat niciun update.
Pentru difuzor eu am bifat "xLoud" din setari si volumul pe penultima treapta si se aude f. bine.
Snur nu se poate pune la T , doar la Xperia TX.
Filmarea HD la toate smartphon-urile e un pic sacadata,  adica la miscarea obiectivului nu e fluenta precum la camerele profesionale.  Vezi  pe yotube sample-uri cu diferite telefoane...toate agata un pic.

#38
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postcosmins2000, on 18 noiembrie 2012 - 20:07, said:

Dar ce update de soft ai facut ca tot nu inteleg.  Toate Xperia T vin din fabrica (inclusiv al meu luat de la Orange) cu android 4.0.4 si inca nu s-a lansat niciun update.
Pentru difuzor eu am bifat "xLoud" din setari si volumul pe penultima treapta si se aude f. bine.
Snur nu se poate pune la T , doar la Xperia TX.
Filmarea HD la toate smartphon-urile e un pic sacadata,  adica la miscarea obiectivului nu e fluenta precum la camerele profesionale.  Vezi  pe yotube sample-uri cu diferite telefoane...toate agata un pic.
e vorba de numar compilare care la mine era 7.0.A.1.303 si acum am 7.0.A.3 195.Ca sa ma decid sa cumpar telefonul am studiat  si am vizionat cam tot ce a aparut despre acest telefon, stiu ca toate filmarile redate pe pc agata un pic.Deocamdata trag de el cam 5-6 ore pe zi sa vad ce poate si cum poate sa faca ceea ce este scris ca trebuie sa faca.Am vazut ca la setari camera are optiuni de 13mp,10mp si 2 mp asta face ca spatiul din memorie sa se incarce mai repede.Este posibil sa gasesc o aplicatie care sa permita rezolutii mai mici (inca nu am cautat).Toti cei care au vazut telefonul au fost incantati de calitatea culorilor afisate si rapiditatea cu care se misca pe net.Daca ai noutati te rog sa le scrii asa putem exploata corect telefoanele.

#39
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Build number-ul il am si eu : 7.0.A.1.303 , dar nu mi-a cerut niciodata update....chiar si inaine de a posta am incercat.

La partea foto sub 2 mp nu merita facuta poza.  La 10mp (eu setarea asta o folosesc ca e 16:9), vreo 450 de poze ocupa aproximativ 4GB ...deci nu ai de ce sa-ti faci probleme cu memoria interna + ca poti atasa sd extern.

#40
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
se zvoneste ca xperia t ar fi in teste pentru Android 5.o, si ca cel tarziu in martie vor primi update.

#41
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Am avut destul timp pentru testat video.Am redat pe un tv videoclipurile filmate cu telefonul si sunt incantat de felul cum se vede.Foarte rar agata un pic imaginea.Ramane sa fac si pe timpul zilei in exterior.Pozele arata excelent .Am folosit diferite setari ,in functie de locul unde am fotografiat,asta dupa ce am citit ghidul de utilizare.Pe skype merge foarte bine.Pe partea de audio nu am ce sa reprosez mai ales daca ascult in casti.Walkman-ul de pe telefon reda foarte placut sunetul iar intesitatea sunetului din casti nu oboseste urechea.Sunt mai multe optiuni privind redarea si asta ajuta sa alegi redarea in functie de genul de mizica pe care il asculti.Punctajul obtinut pe antutubenchmarck e 5810,pe quadrant standard 5484.

#42
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
o intrebare mai offtopic:
dintre toate modelele de Xperia existente, care ar fi cel mai performant, sa zicem asa? T-ul asta e deasupra caror modele, si "dedesubtul" carora?
de asemenea as fi curios DE CE ati cumpara T si de ce nu Posted Image (ce va nemultumeste)

de asemenea cam ce soft-uri de navigatie se pot pune pe xperia T (pe langa google maps-u oferit implicit). se poate IGO?

Edited by Talkabout, 22 November 2012 - 14:54.


#43
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
In momentul de fata, T -ul e deasupra tuturor din gama Xperia , exceptand pretul care de altfel se justifica.
Caracteristici identice sunt pe variantele T-ului : TX si GX pentru Asia.

#44
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostTalkabout, on 22 noiembrie 2012 - 14:33, said:

de asemenea cam ce soft-uri de navigatie se pot pune pe xperia T (pe langa google maps-u oferit implicit). se poate IGO?
Igo din pacate nu exista pentru Android. A fost portat de niste binevoitori, insa asta se considera piraterie (apropo, l-as fi cumparat daca ar fi fost disponibil).
Alte variante, poti cauta pe Google Play; de exemplu Navigon (Garmin), TomTom, Route66....

Deocamdata folosesc Google Navigation, care merge surprinzator de bine pentru o aplicatie gratuita.

#45
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
si in afara de google maps cam care mai e free? sau toate-s pe bani?

#46
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Variantele legale toate sunt pe bani si sunt cu harti offline.

#47
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
si se poate folosi tehnologia nfc pe xperia T? ca n-am gasit..
e oferita functionalitatea asta?

#48
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
http://www.gsmarena....eria_t-4899.php
NFC: Yes

#49
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostTalkabout, on 22 noiembrie 2012 - 14:33, said:

o intrebare mai offtopic:
dintre toate modelele de Xperia existente, care ar fi cel mai performant, sa zicem asa? T-ul asta e deasupra caror modele, si "dedesubtul" carora?
de asemenea as fi curios DE CE ati cumpara T si de ce nu Posted Image (ce va nemultumeste)

de asemenea cam ce soft-uri de navigatie se pot pune pe xperia T (pe langa google maps-u oferit implicit). se poate IGO?
la ce te referi cand intrebi asta? doar la modelele Sony?Da, se poate pune Igo dar pe xperia T e problema de rezolutie(vezi pe XDA).
am cumparat Xperia T pentru ca e perfect stilului meu si face tot ce face un telefon de top.poate fi pus oricand langa orice telefon.

View Postcosmins2000, on 22 noiembrie 2012 - 14:56, said:

In momentul de fata, T -ul e deasupra tuturor din gama Xperia , exceptand pretul care de altfel se justifica.
Caracteristici identice sunt pe variantele T-ului : TX si GX pentru Asia.
o sa apara ODIN cu quad-core (probabil cu ecran flexibil),si se zvoneste de o camera cu cyber-shoot(!) cel putin 13mp,fullHD,2gb RAM, ecran 5inch.

#50
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
o legatura pe ntru cei interesati de viitoarele modele Sony: ,,Sony Odin vs Sony Yuga vs HTC Droid DNA vs Galaxy S III size and benchmark comparison'' pe phonearena.com

#51
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
O SA apara

View Postcosmins2000, on 22 noiembrie 2012 - 14:56, said:

In momentul de fata, T -ul e deasupra tuturor din gama Xperia , exceptand pretul care de altfel se justifica.
V-ul de ce nu ar fi? v-ul are unele chestii pe care nu le are T-ul si invers
http://www.phonearen...parison_id33829
dac-ar fi sa aleg intre astea 2, pe care sa-l aleg?
din cate am inteles T-ul ar fi si peste Galaxy SIII (din ce am mai citit asa)

sau sa astept sa apara ODIN (apropo, cam pe cand?)

Edited by Talkabout, 23 November 2012 - 17:44.


#52
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
V-ul a fost doar prezentat,  inca nu s-a lansat pe piata si se pare ca numai la anul o sa apara.
V-ul are display-ul mai mic(dar vine cu Bravia Engine2) si are numai 8 GB intern.  E drept ca parca e rezistent la apa/umezeala.

ODIN-ul nu cred ca o sa-l vezi pe piata pana in iunie-iulie 2013.

Edited by cosmins2000, 23 November 2012 - 17:58.


#53
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View Postcosmins2000, on 23 noiembrie 2012 - 17:55, said:

V-ul a fost doar prezentat,  inca nu s-a lansat pe piata si se pare ca numai la anul o sa apara.
mda, pe unele site-uri deja a si aparut: http://www.alin-gsm....0&limitstart=20
o intrebare: pot pune pe un xperia (oarecare), daca vreau, imaginea aia de fundal a S3-ului, cu papadia aia pe un fond albastru?

Edited by Talkabout, 23 November 2012 - 18:16.


#54
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Ai cautat "galaxy s3 wallpaper" pe Google Play? Eu cred ca nu ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate