Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Sony Xperia T

- - - - -
  • Please log in to reply
567 replies to this topic

#19
LukeKimberly

LukeKimberly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2010
cosmin , ai incercat sa instalezi pe el nfs most wanted ? Eu l-am bagat si cand intru in el imi apare primele 2 imagini din joc si dupa ma scoate din aplicatie si ma baga inapoi in meniu fara nici o eroare sau ceva , am incercat sa dezinstalez si sa instalez din nou si alte variante , dar tot nu vrea sa mearga .

#20
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Nu l-am gasit free niciunde.

#21
LukeKimberly

LukeKimberly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2010
cautal pe trackere ca il gasesti :)

#22
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
L-am luat de pe blackmart dar cand il deschid zice ca nu e autorizata pentru androidul meu.

#23
LukeKimberly

LukeKimberly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2010
Mai intai trebuie sa bifezi acolo sa permiti deschiderea surselor necunoscutre de la setari -> securitate , si dupa poti sa il instalezi .

#24
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Era bifat. S-a Instalat Dar cand apare sigla cu EA atunci apare si mesajul.

#25
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
A avut cineva curajul sa faca root la el ?

http://www.ibtimes.c...ed-nandroid.htm

#26
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 cosmins2000, on 30 octombrie 2012 - 14:37, said:

Azi am primit telefonul.  Nu l-am testat inca . Trebuie sa-mi salvez tot ce am pe Iphone mai intai.
E primul tel. cu android.
L-am cumparat doar din ce l-am vazut si am citit de pe net.
De pe cutie am dedus ca e Made in China si e facut pentru RO si BG.
E finut, subtire, inchegat (nu scartie nimic) si e greu cam ca si iphone 4s.
Ca o parere personala...mult mai elegant/mai barbatesc ca si Galaxy S3
nu stiu cum are t-ul dar stiu ca pentru telefoane cu android sunt aplicatii din google play si se poate folosi widget pt. calendar.sau mai bine faci sincronizare cu facebook.doresc sa scrii mai mult despre telefon pentru ca sunt pentru a-mi cumpara unul pana la craciun.ma intereseaza cum merge pe net mai ales pe wi-fi, pozele si daca are voice hd.exista pareri diferite despre asta. cei de la sony scriu ca are dar utilizatorii cred ca  nu stiu despre ce este vorba.ms.

#27
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Dupa aproximativ 2 sapatamani de folosinta pot sa spun ca nu i-am pus nicio folie sau bumper. L-am tinut doar in intr-o husa piele si arata impecabil.  Totusi, am impresia ca sticla de pe ecran nu e cea mai rezistenta de pe piata. Nu am zgariat-o inca , dar asta e impresia mea.
Bateria in regim de telefon tine 2 zile, in regim de smartphone max o zi.
Cu incarcatorul stock telefonul se incarca de la 0-100% in maxim o ora.
WIFI-ul merge repede, in functie de reteaua la care te conectezi.
Browserul nativ are si functia de fullscreen iar paginile web se vad excelent. Mult mai placut decat pe iphone, chiar si 5.  Cei care imbatranesc o sa aprecieze marimea display-ului, ca nu trebuie sa  frece ecranul pana citesc o pagina de la inceput pana la sfarsit.
In timpul zile pozele iasa foarte bine, dar noaptea pozele iasa cu zgomot.
Sistemul de operare implementat de Sony se misca fluent, nu agata deloc si pana acum telefonul nu s-a restartat / blocat niciodata.  Am avut doar iphone pana acum si nu vad nicio diferenta la viteza. In Geekbench 2 am obtinut 1580 puncte iar Iphone 5 am vazut un test in care avea putin peste 1600.
I-am pus si un sd card de 16GB clasa 10 dar cred ca il scot . Mi-am dat seama ca memoria telefonului e suficienta , ca nu am nevoie de el si am impresia ca in stand by se consuma mai mult curent decat fara el.
Aplicatii….o gramada, de pe toate sursele.  Nu trebuie rootat, jailbreak sau alte prostii de genul asta necesare ca la iphone.
Despre voice HD nu stiu ce sa spun…mie mi se pare ca se aude ok. Nici cei cu care vorbesc nu s-au plans ca nu ma aud cum trebuie.
Ma deranjeaza ca difuzorul mare e in spatele telefonului si cand urmaresc ceva youtube se astupa daca il pun pe masa.
Per total telefonul imi place mult, e mai customizabil decat iphone de care sa fiu sincer m-am plictisit. Plus ca e la jumatate de pret.

#28
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
xperia T e rezistent la apa?
gps-ul l-a testat cineva? cum merge?

#29
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Nu e rezistent la apa/scufundari in apa.
GPS-ul e perfect, gaseste repede satelitii si parca nu consuma asa multa baterie.

#30
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
dar pe google maps-u asta iti arata si viteza de deplasare (in km/h)? ca mie mi se pare ca nu

#31
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Nu arata. Arata doar timpul de parcurs (sau ora de sosire) si directia de urmat , inclusiv distanta pana la urmatoarea manevra.

#32
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 cosmins2000, on 11 noiembrie 2012 - 19:37, said:

Dupa aproximativ 2 sapatamani de folosinta pot sa spun ca nu i-am pus nicio folie sau bumper. L-am tinut doar in intr-o husa piele si arata impecabil.  Totusi, am impresia ca sticla de pe ecran nu e cea mai rezistenta de pe piata. Nu am zgariat-o inca , dar asta e impresia mea.
Bateria in regim de telefon tine 2 zile, in regim de smartphone max o zi.
Cu incarcatorul stock telefonul se incarca de la 0-100% in maxim o ora.
WIFI-ul merge repede, in functie de reteaua la care te conectezi.
Browserul nativ are si functia de fullscreen iar paginile web se vad excelent. Mult mai placut decat pe iphone, chiar si 5.  Cei care imbatranesc o sa aprecieze marimea display-ului, ca nu trebuie sa  frece ecranul pana citesc o pagina de la inceput pana la sfarsit.
In timpul zile pozele iasa foarte bine, dar noaptea pozele iasa cu zgomot.
Sistemul de operare implementat de Sony se misca fluent, nu agata deloc si pana acum telefonul nu s-a restartat / blocat niciodata.  Am avut doar iphone pana acum si nu vad nicio diferenta la viteza. In Geekbench 2 am obtinut 1580 puncte iar Iphone 5 am vazut un test in care avea putin peste 1600.
I-am pus si un sd card de 16GB clasa 10 dar cred ca il scot . Mi-am dat seama ca memoria telefonului e suficienta , ca nu am nevoie de el si am impresia ca in stand by se consuma mai mult curent decat fara el.
Aplicatii….o gramada, de pe toate sursele.  Nu trebuie rootat, jailbreak sau alte prostii de genul asta necesare ca la iphone.
Despre voice HD nu stiu ce sa spun…mie mi se pare ca se aude ok. Nici cei cu care vorbesc nu s-au plans ca nu ma aud cum trebuie.
Ma deranjeaza ca difuzorul mare e in spatele telefonului si cand urmaresc ceva youtube se astupa daca il pun pe masa.
Per total telefonul imi place mult, e mai customizabil decat iphone de care sa fiu sincer m-am plictisit. Plus ca e la jumatate de pret.
multumesc pentru informatii.asa este,pozele la lumina scazuta au zgomot dar asa ies si cu camerele compacte , nu toate.sper sa primesc azi telefonul si o sa scriu impresii despre el.

#33
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
pentru cei care au butonat xperia t;azi l-am conectat la pc si am deja o noua actualizare de soft.stie cineva despre ce este vorba?

#34
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
La mine nu este. L-am pus sa caute si manual din Update Center si nimic.
Poate e vorba de un update la vreo aplicatie .
Eu acum vreo 4 zile , dupa ce l-am butonat intens si am instalat si dezinstalat vrute si nevrute pe el, i-am facut un restore factory renuntand si la pozele, filmele si ce mai era pus pe el de cand l-am cumparat.  Doar OS curat, curat.
Ca o noua observatie:  dupa vreo 10-15 incarcari am impresia ca bateria tine mai mult.

#35
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
@enku11....asteptam si impresiile tale Posted Image

Al meu arata ca in prima zi. Fara folii/bumper-uri. Doar toc. Foarte bine construit si inchegat.
Niciun restart sau freeze.
Am observat o oarecare "agatare" doar cand schimb paginile principale intre ele si pe una din ele se afla un widget cu vremea...se pierd ceva fractiuni de secunda cu incarcarea datelor meteo.... In rest, ca iphone-ul.
Nu am intalnit joc/aplicatie care sa nu meraga fluent.
E o placere dispaly-ul la navigatul pe net.
Pozele pe mediu intunecat iasa mult mai bine daca se alege setarea manuala (scene de noapte) si apoi cu telefonul nemiscat.

Edited by cosmins2000, 18 November 2012 - 14:24.


#36
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Cosmins2000=== o sa incerc sa scriu ce nu-mi place pe el:dupa ce am facut un update la soft parca a scazut intesitatea sunetului.se auzea mai tare inainte in difuzor.(cineva spunea ca pentru cei care muncesc in medii zgomotoase sa cumpere alte modelede telefoane).Nu are un suport pentru prins un snur cu ceva care sa previna scaparea din mana.Inca nu sunt huse pentru el(cel putin aici).Nu are baterie detasabila. Nu merge apel video, eu fiind pe orange.Filmarea e un pic sacadata pe full hd,stiu de la neo v ca dupa un anumit timp asta isi revine;sper sa fie asa.
De telefoanele Sony sunt foarte multumit avand in vedere ca l-e folosesc de peste 5 ani atat eu cat si cei din familie
Sunt incantat de viteza pe net, mai ales pe WI-FI.Culorile sunt cel mai apropiate de realitate (asa vad eu).Voi reveni cu comentarii.
inca o chestie observata; cand sunt sunat de pe cosmote se aude un pocnet la inceputul fiecarui cuvint rostit de apelant.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate