Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vodafone si Trilulilu lanseaza Zonga, cea mai mare colectie de muzica online din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#19
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postparintily, on 25 octombrie 2012 - 19:01, said:

Pai cei de la conducerea Vodafone Romania nu sunt ZONGA?
idei corporatiste pt atingerea targetului si pt ca actionarii sa aiba buzunarele cat mai pline ca tot vine mos CRA....ZONGA !priviti in jur si toate corporatiile transnationale veti vedea idei ciudate,aberante chiar idioate dar au si ele rolul lor sa sparga cumva monotonia si sa atraga atentia asupra altor produse ale companiei .cam asa stau lucrurile......

#20
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Oameni mai anti Vodafone,anti NOU anti ORICE nu am mai vazut.
Ati testat si voi aplicatia sa va dati cu parerea?

IP-XCENTRIC ca intotdeauna un pesimist,deja se vede cantand la vesnica pomenire.

Este o idee EXCELENTA cu acest Zonga.Decat sa stau pe youtube care sincer imi rupe banda si se consuma instant traficul inclus,prefer sa dau 3 euro si sa ascult melodiile preferate oricat vreau.

Gandire infecta de romani (toti de mai sus va stiti),reticenta,pesimism si ura cat mai multa.Asa se fac lucrurile in RO.

Felicitari.

#21
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcristian0007, on 25 octombrie 2012 - 20:20, said:

Oameni mai anti Vodafone,anti NOU anti ORICE nu am mai vazut.
Ati testat si voi aplicatia sa va dati cu parerea?

IP-XCENTRIC ca intotdeauna un pesimist,deja se vede cantand la vesnica pomenire.

Este o idee EXCELENTA cu acest Zonga.Decat sa stau pe youtube care sincer imi rupe banda si se consuma instant traficul inclus,prefer sa dau 3 euro si sa ascult melodiile preferate oricat vreau.

Gandire infecta de romani (toti de mai sus va stiti),reticenta,pesimism si ura cat mai multa.Asa se fac lucrurile in RO.

Felicitari.
hooo cu tata !!!! nu-ti convine in RO, emigreaza!da stiu ca transnationalele fac bani frumosi in RO!te declar ZONGAFANBOY-ul seriiPosted Image Posted Image

#22
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Intamplarea face ca am fost printre ultimii cateva sute de mii care am beneficiat de o invitatie la teste zonga, cu gandul ca va fi un soi de deezer autohton, m-am inregistrat si zonga muzica la care ma asteptam, pe care o ascult si am uitat de el....Mi-am adus aminte recent, faceam curat prin mail, am redescoperit user si pass si m-am logat, caut muzica, zero ce ma interesa. I-am dat ignore.

In seara asta, cu atatea zonganeli pe cap, am vrut sa ascult ceva soft, Iron Maiden: "Fear of the Zonga" Posted Image  si tzapa again! Nimic. Posted Image  Nu m-a convins atunci, nici acum, cand se lauda cu 15 milioane piese....

Cum sa te asociezi cu un serviciu care n-are Fear of the Zonga/Dark by Iron Maiden? Asta e un serviciu in faza de constructie si vodafone il vinde ca serviciu finit...

Sunt deschis la tot ce e nou si nu e polishat de marketing, adica la substanta. Genul acesta de lansari pe mine ma lasa rece.

Sa vedeti cum o sa-nceapa sa curga reclamatiile clientilor retarzi, care platesc inainte pt. un serviciu si zonga mp3!

#23
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
cristian0007, deschide ochii si uita-te in jur. Citeste celelalte topicuri cu probleme. In loc sa-si puna oamenii la lucru sa:
- faca niste abonamente mai echilibrate cu oferta prepay,
- isi regleze relatia contractuala cu firma care se ocupa de service(regenersis)
- scoata filtrele de pe traficul VOIP, sunt unici in UE,
- isi aduca cost control la abonamente la nivelul anului 2012(adica update instantaneu, ca la prepay),
- sa faca in asa fel incat sa-si antreneze oamenii de la relatii cu clientii, care intra prea des in situatii tragi-comice.
- scoata limita cretina de 3 apeluri pe luna la *222
- sa scoata concursurile cretine, ale caror unic scop e jegmanirea clientilor neatenti si/sau naivi.
- sa-si repare aplicatia "tonuri de asteptare" care da erori de cand a fost scoasa, dar lasata asa.
- sa scoata un program de loialitate serios, punctele alea si minutele in retea de loialitate in numar de 30 sunt o gluma
- sa-si repare problemele din contracte, au si ei juristi care stiu cum e corect si legal dar... e mai profitabil cum e in prezent
Sunt convins ca am mai uitat ceva, dar in mare cred ca am dat destule motive ca Vodafone sa lase dracului Zonga si sa faca ceva util pentru cei ce-i sunt (inca) clienti.

#24
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Din compasiune, am inteles si am aprobat cand Vodafone s-a implicat in salvarea calutilor de la Letea.

Acum nu-nteleg de ce se implica sa salveze un serviciu mort din fasa precum Zonga? Este o grava eroare faptul ca au batut palma cu un serviciu beta, la resursele Vodafone ... O astfel de asociere, cel putin in acest moment de dezvoltare al Zonga, este o greseala!

In nicio tara din lume o firma care se respecta nu semneaza un astfel de contract de colaborare cu o firma abia lansata, care abia pluteste si care n-are clienti! Zonga nu promite nimic, deci nu trebuia sa fie de interes pt. Vodafone, decat daca...

#25
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
decat daca..."iese" banul. (nu azi, nu maine dar poimaine sigur iese ceva)

Edited by poadol, 25 October 2012 - 21:47.


#26
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostIP-XCENTRIC, on 25 octombrie 2012 - 20:01, said:

cam cat ii dati serviciului Zonga pana va fi tras pe linie moarta?

Trei luni, cat e perioada de ascultat gratuit.

#27
Spookzer

Spookzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2010
Eu l-am descarcat, si totusi mi se pare ca mi-a consumat date. In rest e misto programul, tunerul programului e destul de slabut ca egalizare sunet.

#28
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Posted Image Posted Image Posted Image La Vodafone, Radio inseamna shuffle la melodiile existente si unde dai next,next,next.

Eu ma gandeam ca sunt posturi cunoscute cu dj's si nebunii.

Edited by cristian0007, 27 October 2012 - 22:48.


#29
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Ca o continuare la postul meu initial,pentru ca nu gaseam raspuns, am pus intrebarea prin formularul de asistenta.

Q:
Va rog sa imi spuneti ce posturi de radio se prind daca achizitionez Zonga Vodafone Nelimitat. Multumesc

Si acum raspunsul "lamuritor".

A:
Va multumesc pentru increderea si timpul pe care le-ati acordat pentru a adresa acest mesaj.

Referitor la solicitarea dumneavoastra va informez ca Zonga este o platforma muzicala online unde puteti asculta muzica dumneavoastra preferata:
? peste 16 milioane de melodii;
? muzica nelimitata, online, pe computer sau mobil (iOS, Android, Nokia Symbian);
? interfata intuitiva, usor de utilizat;
? muzica oficiala de la case de discuri internationale si nationale, inclusiv ultimele noutati si topuri.
Zonga se activeaza in 3 pasi:
1. Trimiti ZONGA prin SMS gratuit la 966
2. Se activeaza contul, primesti username si parola
3. Instalezi aplicatia pe mobil si incepi sa asculti muzica!
Este disponibila in doua variante de pret:
2.99 euro/luna pentru Zonga nelimitat pentru mobil sau calculator
1.99 euro Zonga nelimitat pe computer insa 5 ore/luna pe mobil
Serviciile Zonga sunt oferite in parteneriat cu TRILULILU MUSIC SA. Orice responsabilitate privind continutul sau serviciile oferite de Zonga revine TRILULILU MUSIC SA.
Zonga poate fi activat de orice utilizator Vodafone de servicii de telefonie mobila, înregistrat în sistemul Vodafone si care a împlinit varsta de 14 ani.

Pentru orice alta informatie mai doriti sa aflati, este suficient sa ne scrieti si noi va vom raspunde in cel mai scurt timp.

Daca la intrebari simple ca astea dati cu mucii in fasole,imi este mila de aia care vin cu probleme grave.....

Edited by cristian0007, 28 October 2012 - 11:14.


#30
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare cristian0007,

Spune-mi, te rog, cu ce te pot ajuta?

Multumesc,

Edited by Vodafone, 28 October 2012 - 11:21.


#31
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Se simte ca e un parteneriat strict financiar facut la mama masii. Daca se gandeau un pic mai mult faceau o aplicatie specifica doar Vodafone, in care sa poti gasi muzica, radiouri(romanesti), posibilitatea de a te conecta la facebook/twitter/msn messenger/yahoo messenger/etc, ziare romanesti, youtube, redtube(sâc), vremea, toate fara sa-ti ia din traficul inclus. Si ofereau si optiunea ca prin intermediul aplicatiei, orice parte componenta sa fie transformata in widget. Cu alte cuvinte sa ofere trafic nelimitat pentru cateva site-uri foarte cunoscute, contra cost evident.
Daca tot faci ceva relativ inutil, macar fa-l cu cap!

#32
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View PostVodafone, on 28 octombrie 2012 - 11:21, said:

Salutare cristian0007,

Spune-mi, te rog, cu ce te pot ajuta?

Multumesc,

Simplu,le spui colegilor care raspund la mailuri sa nu mai arunce cu raspunsuri  la plesneala.
Eu intreb cat face 1+1 iar voi imi dati definitia matematicii.

#33
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011
Mare beșină nu este, eu aveam deja o aplicație care face treaba asta, poate chiar mai bine. De ce aș da n euro pentru aplicația asta?

#34
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
cristian0007,

Imi pare rau pentru aceasta situatie.

Indata voi redirectiona feedback-ul tau catre colegele din echipa de E-mail.

Iti multumesc pentru ca ti-ai facut timp sa ni-l adresezi.

Un sfarsit de saptamana frumos iti doresc!
Multumesc,

#35
Spookzer

Spookzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2010
Nu inteleg de ce sunteti asa impotriva, e o chestie, ai 3 luni moka, bucura-te de aceste 3 luni moka si dupa vezi tu daca platesti sau nu. Eu prefer sa ascult de pe zonga chiar daca necesita trafic de date, decat sa ascult pe grooveshark care e acelasi lucru care si el la randul lui necesita si el trafic de date (poti asculta offline daca platesti 10 $ fata de 3 euro), dar diferenta e ca nu iti mananca datele. Nici macar nu imi pot imagina cum v-ati gandit voi ca se v-a face un "tunner" prin care sa poti asculta radiouri cand majoritatea telefoanelor au aceasta posibilitate inca din fabrica. Eu le spun felicitari celor de la vodafone pentru zonga.

#36
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postbenis, on 28 octombrie 2012 - 11:37, said:

Mare beșină nu este, eu aveam deja o aplicație care face treaba asta, poate chiar mai bine. De ce aș da n euro pentru aplicația asta?

Ai traficul inclus daca asculti pe GSM.
Toaca destul de mult net streamingul daca vrei sa asculti constant.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate