Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Conditii instalare antivirus/firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011
Am o intrebare,
Avira Antivirus freeware si Comodo Firewall freeware necesita conexiunea la internet pe parcursul instalarii acestor programe sau se instaleaza corect fara conexiune internet?
Va intreb aceasta deoarece BitDefender Total Security 2012 are nevoie de conexiune la internet pentru a se instala.

Multumesc.

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
avira sigur nu are treaba, doar daca vrei update, dar iei ultima versiune de pe net. Cat despre comodo... cam trebuie ptr ca trebuie sa configurezi direct pe pc-ul ala programul ca sa permita sau nu accesul programelor la internet. Eu am zonealarm, il pot instala fara conexiune iar cand bag netul configurez atunci accesul la programe. Tu daca faci cuiva treaba asta cu instalarea firewall-ului ..ala s-ar putea sa nu stie ce sa bifeze si sa urle ca nu-i merge netu cand de fapt firewallu blocheaza accesul.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
da, necesita conexiune pt a-si descarca ultimele actualizari si update-uri
xkos - Avira (si orice antivirus) isi actualizeaza zilnic baza de date cu noi virusi detectati

Edited by STARTREK1, 24 October 2012 - 12:50.


#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
startrek, revezi intrebarea lui, dupa aia da-mi mie sfaturi sau e nevoie sa reformulez eu ce a cerut el?

Edited by xkos, 24 October 2012 - 13:02.


#5
DT19

DT19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 13.01.2011

View PostSTARTREK1, on 24 octombrie 2012 - 12:46, said:

da, necesita conexiune pt a-si descarca ultimele actualizari si update-uri
xkos - Avira (si orice antivirus) isi actualizeaza zilnic baza de date cu noi virusi detectati
Cred ca nu am fost prea clar,
Ma refeream doar la instalarea completa acestor tipuri de soft freeware (avira +comodo), nu la updaturile si actualizarile respective.
Vreau sa stiu exact  daca se instaleaza corect aceste programe fara net, ca mai apoi abia sa ma conectez la net si sa fac updaturile si actualizarile, pentru a evita virusarea.
Am citit undeva ca intai se instaleaza antivirusul si firewallul si abia dupa aceasta se face conexiune la net, pentru a evita virusarea.
Intrebarea mea se refera in mod specific la Avira freeware si Comodo freeware.

Edited by DT19, 24 October 2012 - 13:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate