Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Cum sa filmez pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

jimmyy

jimmyy

Member

• Grup: Members
Salut,

As vrea sa filmez pe strada, si nu stiu cum sa fac cu zgomotul de fundal. Strada nu o sa fie foarte aglomerata dar vor fi masini care vor trece.
Am o camera video Sony DCR-SR80   si am vazut ca are support pentru un microfon extern.

Un microfon boom nu pot sa-mi permit.

Ma gandeam sa fac filmul si apoi sa inregistrez sunetul separat si sa incerc sa il suprapun apoi peste film.
Nu e vorba de un film complicat e destul de simplu, 5-10 minute.

Altfel am mai gasit pe net un fel de mustata  dar nu stiu daca pot sa am incredere ca o sa functioneze...

Multumesc

Edited by jimmyy, 24 October 2012 - 04:18.

knauf75

knauf75

Active Member

• Grup: Validating
poti face post-sincron si in felul asta ai nivelul dorit de tine la fondul sonor precum si fondul pe care-l doresti,mixat ,etc.

''mustata'' e buna ca nu mai sufla vantul direct in microfon ,provocand acel zgomot specific ,care acopera sunetele strazii.

jimmyy

jimmyy

Member

• Grup: Members

View Postknauf75, on 24 octombrie 2012 - 19:39, said:

poti face post-sincron si in felul asta ai nivelul dorit de tine la fondul sonor precum si fondul pe care-l doresti,mixat ,etc.

''mustata'' e buna ca nu mai sufla vantul direct in microfon ,provocand acel zgomot specific ,care acopera sunetele strazii.

Multumesc,

Un pic off-topic, pentru inregistrarea vocilor ce ar fi recomandat? Presupun ca mai orice reportofon/mp3 player ar fi mai bun decat inregistrarea directa de la camera video.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate