Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Apple iPad 4

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Multa lume zice ca era nevoie de un procesor mai performant in ipad 3, rezolutia fiind principala problema. Cu A6X au rezolvat si problema asta. Acum ca sunt clienti ipad 3 nemultumiti credeti ca-i intereseaza? Sa-si cumpere noul ipadPosted Image

#20
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Strategiile de marketing ale Apple se bazeaza prea mult pe fanii hardcore, dar sa scoti ipad RD cu A6X dupa 6 luni ( multi au 2-3 luni de cand au achizitionat vechiul si imbatranitul ipad 3) iar daca ipad-ul ala zboara, ar trebui sa sanctionezi compania. Toti stim ce importanta este viteza in safari la o tableta in modul desktop, cat de importante sunt documentele pe care le deschizi in pages, quickoffice, etc..

Extrem de reprezentativ :

How I feel after today’s iPad announcements

Attached Files


Edited by ad-bloc, 24 October 2012 - 13:57.


#21
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postad-bloc, on 24 octombrie 2012 - 13:49, said:

Strategiile de marketing ale Apple se bazeaza prea mult pe fanii hardcore, dar sa scoti ipad RD cu A6X dupa 6 luni ( multi au 2-3 luni de cand au achizitionat vechiul si imbatranitul ipad 3) iar daca ipad-ul ala zboara, ar trebui sa sanctionezi compania. Toti stim ce importanta este viteza in safari la o tableta in modul desktop, cat de importante sunt documentele pe care le deschizi in pages, quickoffice, etc..

Extrem de reprezentativ :

How I feel after today’s iPad announcements
Dragi oițe și restul care nu-și permit/nu-l doresc etc: Apple zice că-i vechi „noul iPad”. Articol despre vechiul noul iPad...ce penal sună.

Ehhh, urlă rânza-n unii, pariu. E vina cumpărătorului: „Nu l-ai cumpărat cum trebuie” așa ca o aducere aminte cu „nu-l țineți cum trebuie”.

#22
silwiu

silwiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.08.2007
Daca asteptam dupa urmatoarea si urmatoarea si urmatoarea,, unde mai e placerea si timpul pe care il petreci cu tableta? Eu unu mi am cumparat ipad 3  prin iunie  si am folosit o la maxim...aproape in fiecare zi libera. Sincer si daca stiam ca va aparea noul ipad in octombrie, tot mi las fi luat ipad 3. Front facing camera cred ca e singura chestie pe care o regret.

Edited by silwiu, 25 October 2012 - 00:19.


#23
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsilwiu, on 25 octombrie 2012 - 00:18, said:

Daca asteptam dupa urmatoarea si urmatoarea si urmatoarea,, unde mai e placerea si timpul pe care il petreci cu tableta? Eu unu mi am cumparat ipad 3  prin iunie  si am folosit o la maxim...aproape in fiecare zi libera. Sincer si daca stiam ca va aparea noul ipad in octombrie, tot mi las fi luat ipad 3. Front facing camera cred ca e singura chestie pe care o regret.
Corect....exact asa am gandit si eu si nu imi pare rau nicicum, putea sa apara si cu procesor a10, chiar ma doare in cot, am ipad 3 si m-am bucurat la maxim de el, si inca ma voi mai bucura.

#24
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postsilwiu, on 25 octombrie 2012 - 00:18, said:

Daca asteptam dupa urmatoarea si urmatoarea si urmatoarea,, unde mai e placerea si timpul pe care il petreci cu tableta? Eu unu mi am cumparat ipad 3  prin iunie  si am folosit o la maxim...aproape in fiecare zi libera. Sincer si daca stiam ca va aparea noul ipad in octombrie, tot mi las fi luat ipad 3. Front facing camera cred ca e singura chestie pe care o regret.

Dar IPad 3 nu are front facing camera ? Si IPad 2 are.

Edited by George_Catean, 25 October 2012 - 11:02.


#25
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 17.06.2010
Are si ipad 3.

#26
silwiu

silwiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.08.2007
Vroiam sa spun ca are hd front facing camera...asta de pe ipad 3 e VGA.

#27
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
ipad 3 il cumperi strict pentru rezolutie, daca diferenta dintre 3 si 4 este la fel ca intre ipad 1 si 2 ( o diferență vizibila, perceputa de oricine orice ar face cu tableta ) normal ca toti ar astepta sa cumpere ipad 4.

Se vand deja ipad 3 la preturi năucitoare,  parca sunt masini coreene ( la ipad 3 dispare valoare de revanzare in tarile civilizate ), multi preferand sa piarda 30-40 % si sa beneficieze de ipad 4.


Mi se pare o tampenie sa afirmi ca ai cumpara ipad 3 stiind ca o sa apara 4 cu performante imbunatatite, ca nu toata lumea l-a cumparat la lansare, am si specificat 2-3 luni in post.

Attached Files



#28
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
ei, si uite cum, incet-incet, se strecoara si in lumea perfecta a Apple fenomenul numit cu dezgust de catre fanboi "fragmentare"... din ce in ce mai multe produse cu incremente mici, variatiuni de forme, rezolutii, configuratii hardware...

sa fi realizat Apple ca oamenii sunt fundamental diferiti, avem nevoi / gusturi / prioritati diferite? Posted Image

nah, probabil singurul motiv real pentru acest increment este sa stranga mai cuprinzator de boase pe fabricantii de accesorii pentru noul Lightning (care tot viteza de USB 2.0 are)

#29
silwiu

silwiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.08.2007

View Postad-bloc, on 27 octombrie 2012 - 11:46, said:

ipad 3 il cumperi strict pentru rezolutie, daca diferenta dintre 3 si 4 este la fel ca intre ipad 1 si 2 ( o diferență vizibila, perceputa de oricine orice ar face cu tableta ) normal ca toti ar astepta sa cumpere ipad 4.

Se vand deja ipad 3 la preturi năucitoare,  parca sunt masini coreene ( la ipad 3 dispare valoare de revanzare in tarile civilizate ), multi preferand sa piarda 30-40 % si sa beneficieze de ipad 4.


Mi se pare o tampenie sa afirmi ca ai cumpara ipad 3 stiind ca o sa apara 4 cu performante imbunatatite, ca nu toata lumea l-a cumparat la lansare, am si specificat 2-3 luni in post.
In acel timp si spatiu cand am achizitionat ipadul 3, daca stiam ca va aparea in oct ipad 4, sincer iti zic ca tot mi l cumparam deoarece aveam mare nevoie de ceva cu internet, fie ipad sau laptop (am optat pt ipad ca laptop shareuiesc unul cu prietena). Nu vroiam sa astept pana in octombrie. A aparut exact cand imi si permiteam sa mi cumpar. Nu sunt un obsedat sa detin tot ce e nou si cool. Cum altii au inca ipad1 sau ipad 2 pe care inca le folosesc la puterea maxima (desi sunt 5 generatii de ipad momentan) , cred ca si cei cu ipad 3 vor supravietui.
Dar cum se stie de mult, aici pe site multi stiu mai multe decat persoanele respective. Ce ti se pare tie tampenie, altuia poate i se pare revelatie si viceversa, bineinteles. Hai sa fim seriosi, grow up and enjoy the moment, not the future!

#30
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Mare nevoie de internet aveai ( sa "sheruiesti" cu prietena ), initial am crezut ca esti trader sau corporatist. Oamenii obisnuiti cu un pic de minte au vandut ipad 2 in .ro la preturi bune cu 2-3 saptamani inainte sa apara 3 ( stiau ca in martie o sa apara o noua tableta tot cu 499 usd pret de baza, nu stiau ce o sa aiba, dar evident trebuia sa fie mai buna ca ipad 2 ).  Un lucru pozitiv la produsele apple este valoarea de revanzare a unui produs dupa un an sau doi ( vezi iphone  i4s ), iarccum nimeni nu a stiut de lansare multi au ramas cu un ipad 3 devalorizat, aruncat ca o masea stricata.

Pana la urma viteza aia dubla conteaza enorm impreuna cu rezolutia ecranului, iar viteza aia dubla nu te ajuta in jocuri care au inca ca standard ipad 2 si ios 5, te ajuta tocmai acolo unde tableta devine productiva si avea probleme : fisiere mari in format pdf, viteza in safari, aplicații serioase.

Attached Files



#31
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Stie cineva cand si la ce pret o sa apara ipad mini in Ro ?

#32
silwiu

silwiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.08.2007

View Postad-bloc, on 01 noiembrie 2012 - 10:43, said:

Mare nevoie de internet aveai ( sa "sheruiesti" cu prietena ), initial am crezut ca esti trader sau corporatist. Oamenii obisnuiti cu un pic de minte au vandut ipad 2 in .ro la preturi bune cu 2-3 saptamani inainte sa apara 3 ( stiau ca in martie o sa apara o noua tableta tot cu 499 usd pret de baza, nu stiau ce o sa aiba, dar evident trebuia sa fie mai buna ca ipad 2 ).  Un lucru pozitiv la produsele apple este valoarea de revanzare a unui produs dupa un an sau doi ( vezi iphone  i4s ), iarccum nimeni nu a stiut de lansare multi au ramas cu un ipad 3 devalorizat, aruncat ca o masea stricata.

Pana la urma viteza aia dubla conteaza enorm impreuna cu rezolutia ecranului, iar viteza aia dubla nu te ajuta in jocuri care au inca ca standard ipad 2 si ios 5, te ajuta tocmai acolo unde tableta devine productiva si avea probleme : fisiere mari in format pdf, viteza in safari, aplicații serioase.
Omule..tu ca prin minune nu intelegi! ca nu imi pasa ca este de 2 ori mai rapida! La ce o folosesc eu e arhisuficienta tableta. Iti inteleg nevoia de a avea ultimul comentariu . Ai dreptate, ipad 3 varza..la gunoi cu ea. Auzi, stii ceva? Fa ti o favoare si gandeste un pic inainte sa scrii.

Edited by silwiu, 01 November 2012 - 22:58.


#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcatalinuptm, on 01 noiembrie 2012 - 15:02, said:

Stie cineva cand si la ce pret o sa apara ipad mini in Ro ?

Poftim http://www.domo.ro/C...ad_mini_lansare

Este deja disponibil si cea mai ieftina varianta de iPad Mini costa 1649 :)

#34
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
probabil nu i-au zis iPod maxi pentru ca iPod este in descrestere.

#35
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Chiar sunt tari. Poti sa-ti spargi capul cu ele daca incerci.

#36
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View Postcatalinman, on 02 noiembrie 2012 - 10:24, said:

Poftim http://www.domo.ro/C...ad_mini_lansare

Este deja disponibil si cea mai ieftina varianta de iPad Mini costa 1649 Posted Image

Un pret ok, ce mi-ati recomanda sa-mi iau un ipad min sau altceva ? Nu am nicio tableta, vreau sa-mi iau sa vad cum e.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate