Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Circuit

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012
Poza din avatar este tsunnami? Eu in locul tau nu as fi dat-o. Cit priveste violenta, mi-am amintit o istorioara frumoasa despre o bunicuta care ii povestea nepotelului cum ca in fiecare suflet se da o lupta intre bine si rau, ca sa-l faca sa inteleaga mai bine i-a spus ca in inima fiecaruia sunt doi lupi, unul alb, bun, blind, milos si altul negru , rau, minios, egoist. Baietelul o intreaba curios care din cei doi lupi cistiga lupta, iar bunica are un raspuns genial "cel pe care-l hranesti mai bine". Cred ca un om se poate autoeduca, numai sa vrea.


@Dasca, te rog sa nu te superi pe mine ca sunt guraliva , eu pot sa si tac. Ma pricep si la taceri.....

Edited by mirth, 14 November 2012 - 17:49.


#38
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
hmm, cateva trasaturi...

1. eu credeam ca toate avatarulrile sunt reale, d-aia si vorbesc cu tine. pe motor in cheama kodiak sau ursa, inca nu m-am hotarat, si decu, cumva ne inrudim
2. hmm, tsunnami, bunicutza, hmm
3. bun alb, rau, negru, mirth alb, tsunnami, negru
4. mirth, ursulet, parte din natura, tsunami, distrugator, perturbator al naturii

nu ma feresc. mai activez pe forumuri cu avatare reale. asta nu este, dar jur ca nu e nici o diferenta. costumul e negru, casca identica, motocicleta identica (bmw 1150 adv)

uite-o:

[ http://i241.photobucket.com/albums/ff108/tsunnami/Kodiak2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si asta in ungaria la breakfast

[ http://i241.photobucket.com/albums/ff108/tsunnami/IMGP1678.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010

View Postmirth, on 14 noiembrie 2012 - 17:32, said:

Poza din avatar este tsunnami? Eu in locul tau nu as fi dat-o. Cit priveste violenta, mi-am amintit o istorioara frumoasa despre o bunicuta care ii povestea nepotelului cum ca in fiecare suflet se da o lupta intre bine si rau, ca sa-l faca sa inteleaga mai bine i-a spus ca in inima fiecaruia sunt doi lupi, unul alb, bun, blind, milos si altul negru , rau, minios, egoist. Baietelul o intreaba curios care din cei doi lupi cistiga lupta, iar bunica are un raspuns genial "cel pe care-l hranesti mai bine". Cred ca un om se poate autoeduca, numai sa vrea.


@Dasca, te rog sa nu te superi pe mine ca sunt guraliva , eu pot sa si tac. Ma pricep si la taceri.....

De ce sa ma supar?

#40
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012

View Postdasca, on 15 noiembrie 2012 - 13:50, said:

De ce sa ma supar?

Ma temeam sa nu faci indigestie din pricina mea citind topicul tau despre Transalpina, care numai despre Transalpina nu mai este...
Mersic pt cazare,este f confortabil aici ,la tine. Posted Image

Frumoasa ursa sau Kodiak. Si tatal meu a avut in tineretile lui o Yamaha  si acum vorbeste de ea cu mare drag. Asa ca te inteleg perfect. Fain cind luati masa impreuna !
Nu pot sa nu te intreb, ursa vine de la numele constelatiei?

Edited by mirth, 15 November 2012 - 18:39.


#41
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postmirth, on 15 noiembrie 2012 - 18:35, said:


Nu pot sa nu te intreb, ursa vine de la numele constelatiei?

de la cantar vine, :lol:
are aproape 300kg.

ursa vine de la femela ursului.
ca si kodiak, care este un tip de grizzly din alaska, cred ca cel mai mare grizzly..

yamaha a fost precedenta (tsunami)

dasca isi reface fizicul dupa circuit...
si face planuri pentru la anu'
nici nu mai credeam ca da p-aici.

de maine, o sa intru cu intreruperi
am un circuit mai mare. ma imbogatesc cu 8,000 in 3 saptamani (doar 8,000 ca trei sa si lucrez, ca doar nu merg in vacanta, asa ca nu ma invidia dasca)

#42
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012
Si eu care credeam ca vine de la numele constelatiei Ursa Major . Te rog ceva, cind ai tu timp imi poti spune si mie despre un traseu ? Cred ca din Muntenegru , asemanator cu Transfagarasanul  nostru. Colegele imi spuneau ca sunt niste peisaje superbe, dar n-au stiut sa-mi spuna care ar fi traseul , imi doresc mult sa ajung acolo. Poate ma poti ajuta cu niste informatii. Sa ai parte de zile frumoase si sa te intorci cu bine . Posted Image

#43
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
https://maps.google....2,14,19&t=m&z=9

m-as duce prin balcani, dar nu sunt in plimbari. merg cu biz, si pentru ca am ocazia, am lasat avionul si intotdeauna voi alege vehicule cu roti... :)

#44
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010

View Postmirth, on 15 noiembrie 2012 - 18:35, said:

Ma temeam sa nu faci indigestie din pricina mea citind topicul tau despre Transalpina, care numai despre Transalpina nu mai este...
Mersic pt cazare,este f confortabil aici ,la tine. Posted Image



Topicul meu a fost deschis pentru solicitare de informatii si schimbat impresii. Scopul meu a fost atins, iar cine citeste si gaseste utile/completeaza e oricand bine-venit.

@tsunnami: De dat pe aici oricum dau, drogul "auto" isi cere doza zilnica si tind sa cred ca dupa fiecare "lectura" adaug la zestrea "sofereasca".

#45
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postdasca, on 16 noiembrie 2012 - 01:23, said:

@tsunnami: De dat pe aici oricum dau, drogul "auto" isi cere doza zilnica si tind sa cred ca dupa fiecare "lectura" adaug la zestrea "sofereasca".
pentru asta iti trimit salutul meu azi cand trec pe langa timisoara..

#46
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012
Buna, tsunnami, s-a rupt harta sau ai ajuns acasa? Sau este un nou test de imaginatie? Cind este "alb neinceput" te poti gindi la orice.

#47
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
ai probleme cu netu? mai am un prieten in hamburg care zice acelasi lucru. pagina alba.
eu vad punctele transmise prin satelit fara probleme, ultimul,

Track Progress 2 Hours ago ( 8:04 PM ) Your Local Time:
Wednesday, December 05, 2012 8:04:40 PM
Coordinates: (WGS84)
51.44065 , 12.14285
Message Detail:


am plecat asa cum am zis la 5PM din hamburg..

acum scriu din leipzig, o conexiune ca moartea de placuta.
maine seara sper sa ajung in arad, ca nemtii astia zic ca ninge la noapte. acum e senin si bate vantul din sse.
cica zapada vine din nv

#48
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012
Aparent nu am probleme cu netul, este ok . Sa-ti faci cizmulitele ,miine vine mos Nicolae cu daruri la copiii cuminti, sper sa-ti aduca vreme buna  !

#49
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
[ http://i241.photobucket.com/albums/ff108/tsunnami/5-12-12Tsunami.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postmirth, on 05 decembrie 2012 - 23:36, said:

Aparent nu am probleme cu netul, este ok . Sa-ti faci cizmulitele ,miine vine mos Nicolae cu daruri la copiii cuminti, sper sa-ti aduca vreme buna  !
am niste pantofi de safety in portbagaj... lucesc...
sper sa gasesc masina maine acolo undce am lasat-o

sa umblati pe varfuri ca ma culc, de fapt dorm ca stanca.
maine germania, cehia, slovacia, ungaria, romania..., :lol:
o zi, 5 tari.. in canada, 5 zile, acelasi peisaj, :lol:

#50
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
gata, sunt in fata unei farfurii cu ciorba de vacuta acrita suplimentar cu o jumatate de lamaie.
pudra de zapada pe masina, dimineata la leipzig, zapada serios la drezda, apoi dop de gtrafic langa praga, iar zapada, nor serios cu furtuna la bratislava, ceata si zapada pana in budapesta, ceata pana in szeget si drum super szeget-arad.
prognoza arata bine asa ca raman noaptea asta in arad.
bine te-am re-gasit romanie.

scuzati erorile. 100mL de palinca.
sper sa mai vad pana ajung in camera...

yep, 100mL de palinca face din mine orice.. he..

#51
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Sa-ti fie de bine!

Si sa-ti aduci aminte ca ai intrat pe meleaguri romanesti si ca s-au terminat autostrazile!

#52
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012
Intrarea in Romania se sarbatoreste cu palinca ? Era un banc, cred ca-l stii, un tip la bar comanda bautura si dupa fiecare pahar scoate o fotografie si se uita la ea.Intrigat ,barmanul il intreaba de ce face asta. Omul ii raspunde ca este fotografia sotiei lui si cind  i se pare frumoasa se opreste din baut si se duce acasa. Cam asa si cu tine, him, dupa ce te rasfeti cu palinca aia, Romania ti se pare, vorba unui coleg de pe forum, mirifica.......nu-i asa?

#53
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
o sa radeti, dar, la fiercare "plimbare" de munca (sau nu), romania are capitolul ei.
de multe ori prefer soselele autostrazilor. plicticoase. desi ieri am trecut prin 3 mini-furtuni de zapada.
pe la bratislava cel putin, la ora 1PM nu vedeai nimic daca nu aveai farurile aprinse, zapada, vant si ceata..
intrarea in ungaria m-a intampinat cu un soare de te dadea pe spate, pentru ca apoi, de la budapesta, ceata si ceva fulguieli. pana in dreptul szeget-ului, dupa care totul a fost ca-n povesti.
acum mi s-a facut iar de plecat devreme.am mai avut un rest de mandarine cumparate acum 2 sapt. din franta, ca mic dejun, fierbatorul pentru instant nu-l mai scot, gasesc eu un omv sa "bag" un "dublu"

gata cu "plimbarea" asta.
urmatoarea se prefigureaza la sf. lui ianuarie.

ce sa zic, m-am tinut de traseu, dar i-am mai adaugat o bucla duminica. de la koblenz, am fost sa fac cunostinta prima oara cu marea nordului. frumoasa foc. dar rece. nordica, ce vreti. ne-am intalnit la cuxhaven. mi-a intins mana, delicat si eu i-am apucat-o si m-a ajutat sa o privesc si de pe ferry cand traversam elba....

#54
mirth

mirth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.07.2012

View Posttsunnami, on 07 decembrie 2012 - 05:04, said:

o sa radeti, dar, la fiercare "plimbare" de munca (sau nu), romania are capitolul ei.
de multe ori prefer soselele autostrazilor. plicticoase. desi ieri am trecut prin 3 mini-furtuni de zapada.
pe la bratislava cel putin, la ora 1PM nu vedeai nimic daca nu aveai farurile aprinse, zapada, vant si ceata..
intrarea in ungaria m-a intampinat cu un soare de te dadea pe spate, pentru ca apoi, de la budapesta, ceata si ceva fulguieli. pana in dreptul szeget-ului, dupa care totul a fost ca-n povesti.
acum mi s-a facut iar de plecat devreme.am mai avut un rest de mandarine cumparate acum 2 sapt. din franta, ca mic dejun, fierbatorul pentru instant nu-l mai scot, gasesc eu un omv sa "bag" un "dublu"

gata cu "plimbarea" asta.
urmatoarea se prefigureaza la sf. lui ianuarie.

ce sa zic, m-am tinut de traseu, dar i-am mai adaugat o bucla duminica. de la koblenz, am fost sa fac cunostinta prima oara cu marea nordului. frumoasa foc. dar rece. nordica, ce vreti. ne-am intalnit la cuxhaven. mi-a intins mana, delicat si eu i-am apucat-o si m-a ajutat sa o privesc si de pe ferry cand traversam elba....

Degeaba daca nu pui poze..........

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate