Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Munca in zi de sarbatoare = mare pacat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
darkuletzu, ai uitat ca evreii inca il asteapta pe Mesia? Posted Image

#38
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,550
  • Înscris: 16.03.2004

View Postericmario, on 15 octombrie 2016 - 18:46, said:

darkuletzu, ai uitat ca evreii inca il asteapta pe Mesia? Posted Image
Băiatu nu era evreu ci adventist.

#39
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Postdark, on 15 octombrie 2016 - 19:04, said:

Băiatu nu era evreu ci adventist.
Pai atunci...? A, mai exista si evreii derivati. Aia se mananca altfel...

View PostAlinuta88, on 15 octombrie 2016 - 15:31, said:

Ei și acu care sunt zile de odihna,duminicile sau toate zilele în care sunt sarbatorite toate scheletele  (așa cum le-a numit un coleg mai sus)și mai are și dreptate.
Pai exista cateva sarbatori care sunt mentionate in biblie, unde se spune ce si cum. Celelalte, "produse" de biserici, sunt doar atat: Sarbatori produse. Foarte mare influenta o au si traditiile "pagane", crestinizate din cauze binecunoscute. Dupa parerea mea, toate au aceeasi valoare, cele biblice fiind tot niste sarbatori promovate de oamenii acelor timpuri. Avand in vedere ca, dupa scripturi, insusi Hristos a incalcat traditia, toate incalcarile sunt iertate, adica nu te mai omoara nimeni :)

#40
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015

View PostqawHaq1, on 17 octombrie 2016 - 11:09, said:

Pai atunci...? A, mai exista si evreii derivati. Aia se mananca altfel...
Pai exista cateva sarbatori care sunt mentionate in biblie, unde se spune ce si cum. Celelalte, "produse" de biserici, sunt doar atat: Sarbatori produse. Foarte mare influenta o au si traditiile "pagane", crestinizate din cauze binecunoscute. Dupa parerea mea, toate au aceeasi valoare, cele biblice fiind tot niste sarbatori promovate de oamenii acelor timpuri. Avand in vedere ca, dupa scripturi, insusi Hristos a incalcat traditia, toate incalcarile sunt iertate, adica nu te mai omoara nimeni :)
Nu prea îmi fac eu mari probleme ca mă omoară cineva doar pt ca lucrez în zi de sărbătoare.Doar ca eu lucrez la croset și când e vre-o sărbătoare mă trezesc cu mesaj de la maica-mea de fiecare dată "nu croseta azi ca e sărbătoare mare și e mare păcat "

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,550
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAlinuta88, on 17 octombrie 2016 - 11:16, said:

Nu prea îmi fac eu mari probleme ca mă omoară cineva doar pt ca lucrez în zi de sărbătoare.Doar ca eu lucrez la croset și când e vre-o sărbătoare mă trezesc cu mesaj de la maica-mea de fiecare dată "nu croseta azi ca e sărbătoare mare și e mare păcat "
Păcatele sunt altele, să nu curvești, să nu furi, să nu minți, să nu te-mbeți etc.

Munca nu e păcat, niciodată.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate