Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Magazin Play-eroare DF-BPA-13

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Am cumparat ieri o tableta Alldro Speed i,cu Android 4.04 instalat.Impresia generala e buna,dar a aparut o problema.
Nu ma pot conecta la Magazin Play, apare eroare la procesarea achizitiei tip DF-BPA-13.
Am incercat sa dezactivez contul de gmail si cache de la Magazin Play, conform unor informatii gasite pe net,dar nu merge.
Probabil ca nu am facut pasii corecti sau trebuie si altceva.
Daca cineva s-a confruntat cu aceasta problema, rog suport.
Multumesc.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Ai incercat doar sa dezactivezi contul google de pe tableta, sau sa-l stergi si dupa aia sa-l adaugi din nou. Cei ce au mai avut problema asta au rezolvat-o doar dupa ce au sters contul google de pe telefon/tableta si l-au adaugat iarasi.

#3
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Doar am dezactivat contul de pe tableta.
Sincer, nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru sters contul Google de pe tableta.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pai tot la "Settings->Accounts & sync settings" daca alegi contul google ar trebui sa ai apoi un buton cu Remove Account. Cel putin pe Android 2.3 asa e.

Edited by Hider141, 21 October 2012 - 12:38.


#5
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

 Conservatorul, on 21 octombrie 2012 - 12:31, said:

Sincer, nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru sters contul Google de pe tableta.

Fa-i o resetare generala . Setari - Creati o copie de rezerva - Date personale - Sterge toate datele de pe tableta  .   Succes !

Edited by AdiFCD, 21 October 2012 - 13:00.


#6
sambartonro

sambartonro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.02.2008

 Conservatorul, on 21 octombrie 2012 - 08:47, said:

Am cumparat ieri o tableta Alldro Speed i,cu Android 4.04 instalat.Impresia generala e buna,dar a aparut o problema.
Nu ma pot conecta la Magazin Play, apare eroare la procesarea achizitiei tip DF-BPA-13.
Am incercat sa dezactivez contul de gmail si cache de la Magazin Play, conform unor informatii gasite pe net,dar nu merge.
Probabil ca nu am facut pasii corecti sau trebuie si altceva.
Daca cineva s-a confruntat cu aceasta problema, rog suport.
Multumesc.
Sal.Aceeasi problema o am si eu tot pe allview speed i.Am sters contul de google am resetat tableta si degeaba. A trebuit sa reinstalez softul. Chestia interesanta este ca tableta a venit cu  android 4.0.3 si nu am avut eroarea aceasta in google play dar dupa ce am facut update la 4.0.4 mi-a aparut eroarea. Am resoftat cu 4.0.4 de 2 ori tableta insa eroarea a reaparut. Deja m-am plictisit de cate ori am reinstalat jocurile si aplicatiile. Poate stie cineva o rezolvare simpla

#7
sambartonro

sambartonro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.02.2008
pentru toti cei care intamplina problema aici este rezolvarea..

.If you are experiencing 921 or 403 or DF-BPA-13 error messages in Google Play / Android Market and you have tried rebooting and removing /re-adding your account but nothing has worked then here is the solution for you!
What you need to do is this (these instruction are for Android 4.0 Ice Cream Sandwich but the principle is the same with Android 2.x and 3.x):
Go to settings
Tap “Apps” (in left menu)
Tap “All” (last tab on top right hand side)
Scroll until you find “Google Play Store”. Tap it.
Tap “Force Stop”, tap “OK”, tap “Clear data” and if possible (but it might be disabled)  tap “Clear cache”.
Tap the back button to get the list of apps again.
Scroll until you find “Google Service Framework”. Tap it.
Tap “Force Stop”, tap “OK”, tap “Clear data” and if possible (but it might be disabled)  tap “Clear cache”.
Now reboot your device.
   Daca nu merge cumva din prima incercare repetati procesul si va merge sigur..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate