Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Asa cum a fost ...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3062 replies to this topic

#3061
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Un articol bun, din pacate cu ruinele a ce a fost mai demult  renumita Tabăra de la Năvodari.
Mare pacat ca asemenea institutii nu mai sunt posibile cu sprijinul statului, in schimb statul finanzeaza constructia bisericilor so toaca banii pe orice alte prostii.
Eu care am fost acolo imi amintesc cu placere, ca a fost  curat, mancare buna si activitati care ne-au umplut fiecare zi din cele 12 sau 14 zile.

Pentru ca asemenea institutii nu pot fi finantate de firma privata. Prea mare investitie ar fi sa ai o tabara de anvergura care a fost.


Quote

Pe vremuri, Tabăra de la Năvodari era plină de bucurie. Complexul a fost construit în anii 1970, din fondul Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR).
Acesta avea sute de clădiri, întinse pe 134 de hectare, organizate în cinci tabere: Delfinul, Albatros, Perla, Cutezătorii şi Lebăda. ”Era plină de viaţă. Toată era animată, era foarte frumos.
Plin de jocuri distractive. Când se făceau spectacole, ne băteam pe judeţe. Deci era competiţia asta între judeţe şi eram atât de mândri că noi câştigam”, a și-a amintit un turist din copilărie la Năvodari.
A fost fain, chiar daca a fost in comunism.
https://www.impact.r...nte-146202.html

Edited by WestPoint, 25 July 2022 - 12:12.


#3062
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Astia ca matei ala, impuscati fara mila.

#3063
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Un dokumentar video care spune cate ceva despre tabara de la navodari.Eu personal nu am avut impresii negative, precum una dintre "povestitoare" car a avut numai
experiente negative in tabara.
Merita citite si comenturile, multi au un feedback pozitiv si bineinteles nostalgia copilariei.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vs6K0biBzCk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate