Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Motorola RAZR i

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
"Motorola RAZR i" este varianta europeana a lui RAZR M dar care vine cu procesor Intel. Chiar daca este single core el beneficiaza de tehnologia Hyper-threading avand disponibile doua fire de executie. In unele aplicatii este mai rapid ca varianta Qualcomm(dual-core) si mai eficient din punct de vedere energetic.

Un review facut de GsmArena "Motorola RAZR i review: Intel inside" http://www.gsmarena....-review-828.php

O parere despre autonomia telefonului va puteti face citind "Motorola RAZR i battery life test concludes, results are inside" http://blog.gsmarena...lts-are-inside/




Review video:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C6u8XGTa5RQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Costa aproximativ 1800 de lei la liber in Marea Britanie.

Attached Files


Edited by Papillon_, 15 October 2012 - 20:03.


#2
tyx

tyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2008
One S sau Razr i ?

#3
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Razr i: compact, baterie bunã, procesor Intel ce poate þine pasul cu un S4 dual-core, primeºte curând JB, buton de activarre foto, Kevlar-ul e mai rezistent ca aluminiul anodizat care se zgârie uºor.

#4
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
One S e prea mare si nu suporta card MicroSD.

#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
"Intel-powered Motorola Razr i makes its way to France"

"That said, we’re very glad to report that the Razr i is slowly, but steadily making its way to tech users across the world, hitting France today after being already made available in the UK and Brazil.

The carrier also sells the unlocked SIM-free version of the Razr i, but that’s a bit pricey, going for €429.90 (around $550). Motorola has also announced that “selected retailers and distributors” in France should themselves start selling the handheld soon for a recommended price of €399 with all taxes included and no contract.
Other “select” European markets should get their own chance at selling the best Intel smartphone yet pretty soon".

Destul de scump acum dar peste cateva luni o sa fie mai ieftin.

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
GPU-ul de generatie veche ar fi un minus pentru el, e acelasi GPU dar cu frecvente un pic marite pe care l-am avut pe Samsung S8500.

Edited by Papillon_, 17 October 2012 - 14:02.


#7
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
GPU-ul nu prea e „future proof”. De obicei când iau un tel îl iau să fie actual și după 1 an. Peste un an o să fie vai de mama lui și nu cred că va primi 5-ul. Razr i e doar un experiment reușit deocamdată dar nu va fi susținut mult timp.

#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Tot Razr M ramane cea mai buna varianta asta daca reusesti sa pui mana pe el.Posted Image

Edited by Papillon_, 17 October 2012 - 16:58.


#9
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu prea mă interesează, sincer. Xperia V sună mai bine sau noile Nexus-uri ce vor veni.

#10
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Si-a facut aparitia si in Romania.

http://telefoaneieft...emart&Itemid=71

#11
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmotopanzer, on 16 noiembrie 2012 - 21:44, said:

Si-a facut aparitia si in Romania.

http://telefoaneieft...emart&Itemid=71
Super ieftin: prefer Xperia acro

#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Daca ar fi avut un GPU mai puternic era tentant dar asa, ma oftic ca Razr M e doar pentru americani.

#13
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut, se poate, daca nu cer prea multe, sa ma sfatuiti si pe mine cu ceva? ^:)^
As vrea sa imi schimb telefonul si tot pe combinatia Motorola-Android vreau sa merg, dar nu stiu ce sa aleg, as inclina spre acest dispozitiv deoarece e printre cele mai bune calitate-pret (din cate m-am documentat eu, spuneti-mi daca nu e asa) si de asemenea e printre ultimele telefoane aparute de la moto.
Stiti de ceva mai bun, poate un RAZR MAXX, desi RAZR i e mai compact, mai mic si as alege asta in detrimentul bateriei mai mari.
Sau stiti sa apara altceva de la moto in curand sa merite asteptarea?

Mersi

#14
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 27.09.2006

View Post10nutz_413x, on 21 noiembrie 2012 - 20:53, said:

... Stiti de ceva mai bun, poate un RAZR MAXX, desi RAZR i e mai compact, mai mic si as alege asta in detrimentul bateriei mai mari...
Nu te supara ca intreb, dar de ce ai vrea un telefon cu baterie mai slaba?

- telefoanele actuale (indiferent de model/producator) sunt toate niste mici uzine... pot sa faca lucruri incredibil de complexe.
- diferentele dintre ele, daca judeci la rece, sunt minore si tin mai mult de marketing.
- sistemul de operare este acelasi, iar telefoanele se misca la fel (timpii de reactie sunt destul de mici, ca sa poti simti in mod real vreo diferenta).
- singura problema reala a tuturor telefoanelor inteligente din ziua de astazi este autonomia lor ridicol de mica.


Revenind strict la comparatia facuta de tine: RAZR MAXX versus RAZR i, chiar ti se pare ca al doilea model e "mai compact si mai mic"? Sincer?

RAZR i : 122.5 x 60.9 x 8.3 mm
RAZR MAXX : 130.7 x 68.9 x 9 mm

#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Cred ca glumesti, cum naiba sa nu fie mai compact Razr i?
Motorola Defy, HTC Desire X si Razr i sunt cele mai compacte telefoane de pe piata.

#16
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 27.09.2006
Nu am de ce sa te contrazic, pentru ca nu vand telefoane si n-am niciun interes Posted Image ... uita-te si tu la dimensiunile celor 2 telefoane de mai sus si spune-mi sincer ca unul dintre ele este mai compact si mai mic Posted Image . Intr-atat de compact si de mic incat sa te faca sa renunti la o baterie de 3.300 mAh si sa te multumesti doar cu una de 2.000 mAh. Vorbim de o diferenta de 8 mm (lungime/latime) si de ~1 mm in grosime. Raportat la cat de mare e telefonul, aceste cifre "nu fac sens".


Evident, e doar parerea mea!

#17
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Lungimea hai mai inchidem ochii dar latimea e foarte importanta, pentru ca in functie de cat de lat e telefonul il ti mai usor sau mai greu in mana.
Eu nu am maini de elefant sa tin un telefon cu o latime de 69 de mm!


PS.Vreau un telefon nu o paleta de ping pong.

Edited by Papillon_, 22 November 2012 - 10:32.


#18
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 27.09.2006
Parca suntem copii, zau asa!

Vorbim de o diferenta de 8 (opt) milimetri! Posted Image ... sa inteleg ca un telefon lat de 69 mm ti se pare "paleta de pingpong", iar un telefon cu latimea de 61 mm se aseaza perfect in palma.
Ok, nu mai lungesc discutia asta, gusturile nu se discuta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate