Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Alcoolemie

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007

Quote

Daca tot am avut alcoolemia aceea, si politia va trimite mai departe dosarul, cam cu ce m-ar putea "ajuta" un avocat, ai idee?!

Sansa ta e ca procurorul sa iti dea doar o amenda penala.
Adica cam 1000 lei amenda, si cred ca ramai si cu permisul.
Asta depinde de comportamentul si declaratiile tale, un avocat te-ar sfatui mai bine ce si cum si cand sa spui. Mai poate cere recalculari, expertize, ma rog, el ar trebui sa-si stie meseria.
Plus ca el poate grabi lucrurile, daca le lasi in voia lor dureaza si ani.

#20
SixtyNine

SixtyNine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.10.2012
Am inteles acuma.Ar fi bine daca ar putea face un avocat asa ceva,ar fi foarte bine.Oricum,iti multumesc frumos, si imi cer scuze daca te-am deranjat !

#21
florea4u

florea4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2007

 SixtyNine, on 14 octombrie 2012 - 13:56, said:

Buna ziua.Va rog frumos sa imi raspundeti la cateva intrebari.
Am fost oprit de politie conducand in stare de ebrietate.La alcool test, mi-a iesit 0,66g/L in aerul expirat.Am fost dus la spital pentru recoltarea de sange.Ma intereseaza ce se intampla in continuare dupa primirea rezultatelor?Este posibil, ca din probele de sange, sa am o alcoolemie mai mare?Daca da, ce patesc in cazul de fata?!Dosar penal?Permis anulat?Inchisoare cu suspendare?Amenda contraventionala?
Va rog frumos sa imi raspundeti cei care a-ti mai avut de-a face cu asa ceva! Va multumesc anticipat !
P.S : nu vreau lectii de viata, teorii sau stiu eu ce mai subiecte! Am niste intrebari la care va rog sa imi raspundeti strict la intrebari?
Stiu ca sunt vinovat, imi accep situatia, doar ca nu stiu ce se intampla in continuare.Va multumesc inca odata.

Salut! Ce-ai mai făcut, au trecut câțiva ani, cum sa finalizat?

#22
lupci

lupci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2007

 florea4u, on 17 aprilie 2016 - 06:13, said:

Salut! Ce-ai mai făcut, au trecut câțiva ani, cum sa finalizat?
Iti spun eu cum se finalizeaza ...ca sunt in plin proces.

Esti chemat in instanta ... permis anulat ....si etc .... detalii la cerere

#23
Kaltman81

Kaltman81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 09.03.2016

 lupci, on 18 iulie 2016 - 18:22, said:

Iti spun eu cum se finalizeaza ...ca sunt in plin proces.

Esti chemat in instanta ... permis anulat ....si etc .... detalii la cerere

Se finalizeaza cu o condamnare cu suspendare in cel ai fericit caz.

#24
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
Sub alte hirtogarii agatate intr-un cui in atelier am gasit si asta Attached File  16401967_1856089627999820_256692694_n.jpg   88.62K   86 downloads
Ce schimbari au mai aparut ,de la acea vreme?

Edited by pb70, 28 January 2017 - 19:06.


#25
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 SixtyNine, on 14 octombrie 2012 - 14:56, said:

Nu imi vine sa cred, jur, ce legi avem..eu ca-s baut la volan si NU AM facut nimic, nu am dat in cap nimanui, n-am ranit pe nimeni, n-am produs nicio paguba, pot face inchisoare, iar cel care violeaza...sau omoara persoane..."scapa" cu suspendare.
Stiu o cunostinta, care dintr-un accident au rezultat 5 MORTI (nu el era de vina ! ) nu a facut inchisoare...iar eu ca am fost beat la volan, fac inchisoare....cam aiurea !
Oricum multumesc ptr timpul acordat si pentru raspunsuri ! Stima!
Daca e prima abatere probabil iei cu suspendare. Bucura-te ca te-au oprit politistii si nu te-ai oprit singur peste un pieton ca atunci deja era mult mai grav.

Edited by PoeOvidiu, 28 January 2017 - 20:41.


#26
Hdbdbd

Hdbdbd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.05.2019
Buna ziua am si eu o problema ma prin joi sera baut la voln si am avut o alcolemie de0,47in aierul expirat sunt curios cam cat miar iesi la sange sar putea sa patesc si eu ca si colegul ce aavut 0,66

#27
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Cam dublu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate