Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Vmware+ Mac X MountainLion + Intel HD3000 + FCP Trial

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

xkos

xkos

Senior Member

• Grup: Senior Members
Vreau sa testez Final Cut Pro X pe o platforma i5 2500k cu gpu integrat Intel HD3000, prin WmWare, un fel de hackintosh. Am bagat Lion Mountain, merge totul f ok in afara de placa video care nu vrea in ruptul capului sa o recunoasca cum trebuie. M-am jucat ore intregi cu Multibeast si KextBeast in speranta ca pot activa QE la placa video dar tot nimic. Ce am reusit dupa o noapte si o zi a fost sa instalez un amarat de Kext la placa video care sa vada abia placa video de 774 Mb si cam atat, nu vede HD3000 si nici accelerarea hardware. Si din cauza asta nu pot instala Final Cut Pro X trial.
Toamna asta vroiam sa-mi cumpar o placa video mai buna, noua, la vreo promotie ceva insa am ramas blocat cand am vazut ca FCP asta suporta doar gama asta de placi:
GeForce 9400M
GeForce 9600M GT
GeForce 8600M GT 128MB (Note: OpenCL compatible, but does not meet system requirements for Final Cut Pro X, Motion 5 and Compressor 4.)
GeForce 8600M GT 256MB
GeForce 8600M GT 512MB
GeForce GT 120
GeForce GT 130
GeForce GTX 285
GeForce 8800 GT
GeForce 8800 GS
Quadro FX 4800
Quadro FX5600
ATI
Radeon HD 4670
Radeon HD 4850
Radeon HD 4870
Radeon HD 5670
Radeon HD 5750
Radeon HD 5770
Radeon HD 5870
Gama de placi care sa suporte OpenCl.  Pe la piata sh am gasit un ati 4850 marca HIS la vreo 180 ron dar nu stiu daca renteaza afacerea, mai degraba m-as chinui sa fac IntelHD 3000 asta, asa ca daca aveti vreo idee nu ezitati sa mi-o spuneti, thx.

Edited by xkos, 13 October 2012 - 16:12.

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Pai VMWare pune la dispozitie un hardware emulat, nicidecum cel real. Elimina-l din poveste, instaleaza pe masina reala.

xkos

xkos

Senior Member

mda, nasoala poveste in cazul asta,  ma gandisem si la aspectul asta. Deci o iau de la zero, revin cu impresii daca voi reusi, ms.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate