Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Laptop <= 2300

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

View Postroby80, on 13 octombrie 2012 - 19:32, said:

dar AMD
Radeon HD 7610M e slab?
E destul de ok si HD7610M`ul,pe la nivel de GT525M,se descurca ok.
Te rog,poteaza un nou subiect,e greu si pentru noi sa recomandam la 2 persoane diferite,iar raspunsurile se pot incurca.

#56
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@ShadowDnl problema in cazul tau este destul de simpla. Deoarece bugetul alocat nu este foarte mare trebuie sa faci un compromis, iei ceva puternic dar mai slab calitativ / confortabil sau ceva mai de calitate dar mai putin performant. Gandeste-te bine la ce o sa folosesti laptop-ul (din ce am inteles ai si un desktop de gaming) si alege in functie de necesitati. In bugetul tau, din pacate, nu poti avea calitate maxima si performanta pe masura.

Te asteptam cu pareri dupa ce faci achizitia.

Edited by LensFlare, 13 October 2012 - 19:45.


#57
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostLensFlare, on 13 octombrie 2012 - 19:43, said:

@ShadowDnl problema in cazul tau este destul de simpla. Deoarece bugetul alocat nu este foarte mare trebuie sa faci un compromis, iei ceva puternic dar mai slab calitativ sau ceva mai de calitate dar mai putin performant. Gandeste-te bine la ce o sa folosesti laptop-ul (din ce am inteles ai si un desktop de gaming) si alege in functie de necesitati. In bugetul tau, din pacate, nu poti avea calitate maxima si performanta pe masura.

Te asteptam cu pareri dupa ce faci achizitia.
Da,cam asa e,doar cu o mica,mica rectificare,acer-ul sta bine la constructie,nu stiu daca l-ai avut in mana,daca nu cauta pe net la recenziile site-urilor mari si o sa vezi ca e trecuta la plus constructia,asta daca nu ma crezi pe  mine.

#58
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Am testat un V3, varianta cu i7, e ok dar nu m-a impresionat si nu stiu cum se comporta variantele de buget. Tinand cont de "faima" celor de la Acer ce pana acum au produs pocnitori imi vine greu sa recomand o serie, care desi pare foarte ok, e aparuta doar de cateva luni si nu stiu cat este de fiabila.

P.S. Dupa ce tii in mana un Dell Latitude sau un Lenovo Thinkpad apreciezi altfel calitatea constructiei, confortul si esti mai exigent cand este vorba de plastic ieftin.

Edited by LensFlare, 13 October 2012 - 19:52.


#59
roby80

roby80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 04.12.2010

View Postgeorgik12, on 13 octombrie 2012 - 19:43, said:


E destul de ok si HD7610M`ul,pe la nivel de GT525M,se descurca ok.
Te rog,poteaza un nou subiect,e greu si pentru noi sa recomandam la 2 persoane diferite,iar raspunsurile se pot incurca.
ok, mersi

#60
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostLensFlare, on 13 octombrie 2012 - 19:49, said:

Am testat un V3, varianta cu i7, e ok dar nu m-a impresionat si nu stiu cum se comporta variantele de buget. Tinand cont de "faima" celor de la Acer ce pana acum au produs pocnitori imi vine greu sa recomand o serie, care desi pare foarte ok, e aparuta doar de cateva luni si nu stiu cat este de fiabila.

P.S. Dupa ce tii in mana un Dell Latitude sau un Lenovo Thinkpad apreciezi altfel calitatea constructiei, confortul si esti mai exigent cand este vorba de plastic ieftin.
Daca te referi la modelele lor de buget,sunt mai pocnitori ca acer-ul meu,fiecare cum crede,prefer sa ma tina un an si sa ma pot juca ce vreau,decat sa ma tine 5 ani si sa imi smulg parul din cap,oricum dupa un an,un an jumate il schimb,nu cred ca nu o sa tina atata.....

#61
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Dell Latitude sau Lenovo Thinkpad sunt serii business net superioare.

P.S. Te-ai gandit ca nu oricine isi permite sa schimbe laptop-ul anual? Poate unele persoane sunt fortate sa se "agate" de un laptop chiar 3-4-5 ani si atunci se pune accentul pe calitate si fiabilitate.

Edited by LensFlare, 13 October 2012 - 20:05.


#62
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostLensFlare, on 13 octombrie 2012 - 20:04, said:

Dell Latitude sau Lenovo Thinkpad sunt serii business net superioare.

P.S. Te-ai gandit ca nu oricine isi permite sa schimbe laptop-ul anual? Poate unele persoane sunt fortate sa se "agate" de un laptop chiar 3-4-5 ani si atunci se pune accentul pe calitate si fiabilitate.
Da,si il tii 5 ani ca sa ce? ce mai faci cu un laptop peste 5 ani pe care acuma dai 2000 de lei? ce te mai poti juca? la cat de repede evolueaza tehnologia acuma un laptop cu 2000 de lei luat acuma il poti da la fier vechi peste 5 ani.

Uite aici o oferta buna http://www.evomag.ro...il_prima_pagina

#63
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Are doar 1 an garantie oferta aia.

Vezi tu nu toata lumea se joaca, eu nu ma mai joc de prin 2003 - 2004 cand inca se mai faceau jocuri care te fortau sa gandesti. Cu un i3 + placa video dedicata navighezi pe net, rulezi aplicatii office sau vezi filme in format Full HD 5 ani lejer.

Edited by LensFlare, 13 October 2012 - 20:21.


#64
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostLensFlare, on 13 octombrie 2012 - 20:20, said:

Are doar 1 an garantie oferta aia.

Vezi tu nu toata lumea se joaca, eu nu ma mai joc de prin 2003 - 2004 cand inca se mai faceau jocuri care te fortau sa gandesti. Cu un i3 + placa video dedicata navighezi pe net, rulezi aplicatii office sau vezi filme in format Full HD 5 ani lejer.
Da,asa e,doar ca el a mentionat cuvantul "joc" sau "jocuri" de cateva ori.

#65
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Ne invartim in jurul cozii, a spus ca nu joaca ceva pretentios. I'm out!

#66
ShadowDnl

ShadowDnl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.01.2009
Pana la urma am achizitional acel Asus X55VD. Sper sa fie ok pe viitor.

#67
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
E foarte ok si acela,macar ai luat varianta cu bateria in 6 celule. Posted Image

Edited by georgik12, 15 October 2012 - 21:13.


#68
ShadowDnl

ShadowDnl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.01.2009
Acum mai am si eu o intrebare in legatura cu bateria.

Daca il tin alimentat de la priza si cu bateria bagata vad ca acum fiind la 98% scrie plugged in, not charging. Asta e o protectie a bateriei ? Incat sa nu trebuiasca sa o scot cand il alimentez de grija ca se duce bateria ? Adica el desi are bateria sta alimentat de la DC si incarca doar cand conectez si bateria are ceva mai putin ? Ca sa stiu si eu cum il folosesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate