Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Unde gasesc lenjerie de pat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Intrucat jumatate din viata o dormim cam in acelasi pat, am hotarat sa imi ofer conditii bune pt aceasta perioada..

Aseara am fost la Mobexpert si mi-am schimbat salteaua "Relaxa" careia i-au sarit arcurile in doar 2 ani!
Aici am gasit si niste perne cu puf si pene (cele vechi erau mostenire de la bunica).
Problema este ca noile perne NU intra in vechile fete de perna...

Oricum subiectul acestui thread este un anumit fel de lenjerie, pe care am gasit-o doar in hotelurile de 5 stele !

Alba, din bumbac si cu aspect satinat, aprope zici ca e nailon !

Stiu ca exista in comert lenjerie ce "bumbac satinat"; am si nu sufera comparatie !

Unde in Bucuresti gasesc lenjerie ca la Marriott sau Hilton ?
Am cautat in Mall, unirea si pe Lipscani, insa nu am gasit ceea ce vreau...

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Ocazie cu care se va vedea cine a fost prin hotelurile de 5 stele :D

Presupun că, de exemplu, http://www.clubaface...ompany_id/5317/, sau http://www.new-style...rie_de_pat.html nu te ajută prea mult :(

Edited by mufă, 11 November 2005 - 13:38.


#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Am vazut o groaza de lenjerii de pat de N modele si nuante, insa acum parta incep sa tanjesc dupa cele albe (imaculate...)

Din pacate nu cred ca link-urile de mai sus ma ajuta la ceva..
Am dat telefoane la niste cunostiinte care lucreaza la Marriott si Hilton :D

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Am vazut o groaza de lenjerii de pat de N modele si nuante, insa acum parta incep sa tanjesc dupa cele albe (imaculate...)

Din pacate nu cred ca link-urile de mai sus ma ajuta la ceva..
Am dat telefoane la niste cunostiinte care lucreaza la Marriott si Hilton :D

Am vazut o groaza de lenjerii de pat de N modele si nuante, insa acum parta incep sa tanjesc dupa cele albe (imaculate...)

Din pacate nu cred ca link-urile de mai sus ma ajuta la ceva..
Am dat telefoane la niste cunostiinte care lucreaza la Marriott si Hilton :D

#5
Cristina11

Cristina11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2007
salut, uite ce am gasit: http://www.eclaude.r..._cuverturi.html
magazinul asta mai are si perdele : http://www.eclaude.r...sic_modern.html

#6
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Daca a stat fara lenjerie de pat din 2005 e de rau... :)

#7
ionescuflorin08

ionescuflorin08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2013
Da, lenjeriile de patsunt foarte importante in cazul in care dorim sa avem un somn cat se poate de placut si tocmai de aceea trebuie sa fim atenti atunci cand ne procuram una. Trebuie sa alegem un material care sa nu ne provoace iritatii in nici un fel pe timpul noptii, si sa nu ne incomodeze. Eu am reusit sa scap de aceste probleme de ceva timp deoarece am gasit o lenjerie de pat, in care sa ma pot odihni foarte bine dupa o zi grea de munca. Are o calitate excelenta, si pot sa spun ca o am de ceva timp iar calitatea a ramas aceeasi, in sensul ca nu sa deteriorat chiar dupa mai multe spalari, iar culorile sunt aceleasi ca la inceput. Eu mi-am luat lenjeria de care spuneam facand comanda pe un site ( http://www.lenjeriimoderne.ro/ ) si sunt foarte multumit de ea, si am recomandat mai departe aceste lenjerii. De curand mi-am mai cumparat doua randuri de lenjerii tot de aici, iar calitatea a ramas aceeasi ca la prima lenjerie. Sunt deosebite si cei de acolo le distribuie intr-un ambalaj special si chiar am facut cadoua una din cele doua cumparate surorii mele ( cadou de nunta) si a fost surprinsa de calitatea ei, si o foloseste si acum.

#8
mihaimj

mihaimj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.01.2008

View Postmihaimj, on 05 iulie 2013 - 15:52, said:

Salut, lenjerii de pat foarte bune am cumparat de pe www.mod-elle.ro . http://www.mod-elle.ro . Sunt fabricate in Bucuresti si sunt cunoscuti pentru brandul Dormisete. Despre preturi, va pot spune ca bat concurenta. Mai gasiti si :
Lenjerii pat color şi imprimate
Lenjerii pat albe
Seturi de pat
Pilote matlasate
Perne antialergice
Huse protecţie saltea
Cuverturi de pat
Perne decorative
Prosoape, covorase şi halate baie
Feţe de masă

Tot la Mod-Elle, gasiti si lenjerii pentru hoteluri / textile hoteliere

#9
DragosCatalin87

DragosCatalin87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.03.2013
Eu pot recomanda http://www.lenjeriiromania.ro

Au preturi destul de ok si o gama variata de produse. Eu mi-am comandat lenjerii de pat Cocolino si lenjerii de pat 5D si am fost foarte multumit!

#10
Seth-666

Seth-666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.05.2008
Lenjeri foarte bune si de calitate eu am cumparat de pe www.dade.ro si chiar sunt multumit:)

#11
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
Eu imi iau de aici Lenjerii de Pat - Talis
Livrarea se face de obicei a doua zi si au peste 1000 de modele...

#12
DragosCatalin87

DragosCatalin87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.03.2013
Pentru doritori tind sa rectific. Am gasit un site cu oferte mult mai bune la lenjerii de pat, paturi cocolino, cuverturi si pilote: www.egio.ro

Enjoy!

#13
zanetti

zanetti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2007

 mihaimj, on 09 iulie 2013 - 12:46, said:

Tot la Mod-Elle, gasiti si lenjerii pentru hoteluri / textile hoteliere

Am cumparat cateva modele de la dormisete si nu recomand:
CALITATE:
Minusuri:
- Lenjeriile de pat arata in poze mai bine decat in realitate
- Designul si modelele par simpliste si banale dupa ce am vazut alte branduri gen Pucioasa
- Nu exista etichete la cearceafuri sau huse, ca sa-ti dai seama ce ai cumparat sau ce
dimensiune au
Plusuri:
- Rezistenta culorilor la spalare la 40 de grade (n-am incercat mai mult) e ok pana acum
EXPERIENTA CLIENT:
- prima oara cand am incercat sa fac comanda dupa cateva clickuri le-a inghetat site-ul tot weekendul pana au venit luni sa-l repare
- doua modelele pe care le-am comandat au avut alta culoare fata de cele de pe site. Le-am returnat dar au refuzat sa ramburseze si transportul pe motiv ca n-a fost vina lor! In curs o plangere la ANPC
- pe site-ul lor afiseaza doar comentariile favorabile, deci nu luati in seama nici un review de acolo

Edited by zanetti, 22 February 2019 - 17:19.


#14
marianov

marianov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 01.06.2003
eu mi-am comandat https://casatextilel...-albastruMi-a placut ca era poza clara cu fermoarul si materialul. Stau la oras asa ca fancourier s-au miscat repede, mi-au adus-o direct la servici. Am spalat-o doar de vreo 4 ori pana acum dar au tinut culorile. Mai rau e ca asta satinat trebuie calcat sa arate frumos pe pat...

Edited by marianov, 25 June 2019 - 11:11.


#15
Giulia46

Giulia46

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.09.2019
Deobicei cumpar doar prostii de pe internet, dar in perioada cand eram gravida am achizitionat o saltea ceva cu aloe vera si cu ceva straturi mai speciale. Salteaua a costat ceva, dar a meritat fiecare banut!! Tind sa cred ca este cea mai buna investitie facuta de mine pana acum. Dorm foarte bine si cand ma trezesc ma trezesc super odihnita. Ne-am mutat intr-o casa noua si am fost nevoita sa cumpar mai multe lenjerii de pat si in plus de asta am cumparat si pentru mama mea, cred ca am cumparat in jur de 10 bucati diferite modele si materiale. Le-am luat de pe site-ul http://www.segovia.ro am primit si o mica reducere deoarece am facut comanda telefonic. Am fost foarte multumita de produsele primite cu exceptia uneia care s-a decolorat pentru ca nu am folosit temperatura indicata.

#16
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

 Giulia46, on 27 decembrie 2019 - 09:03, said:

Deobicei cumpar doar prostii de pe internet, ....... am facut comanda telefonic. ....
Ok ....

#17
anyidulike

anyidulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 21.06.2005
Cum se numesc acele lenjerii din material ca de prosop? Nu le știu denumirea corecta si nu le găsesc nicaieri

#18
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Frotir

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate