Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Eroare camera foto

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
andreylk2

andreylk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 31.05.2010
Am un huawei u8180 sau u8160 (La despre telefon scrie ca e u8160 iar pe google play[android market] zice ca e u8180). Am avut android 2.2 si mi-am bagat android 2.3.7 . Cand intru in camera si fac o poza se face poza iar apoi se blocheaza si trebuie sa ies din camera iar cand intru iar in camera spune "Nu se poate realiza conectarea la camera foto" . Cateodata imi merge si pot sa fac poze, dar de foarte multe ori nu. Cum pot sa rezolv ?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Fa-ti backup la pozele/filmuletele facute cu camera foto/video, dupa care intra in Settings->Applications->Manage applications si cauta acolo aplicatia camerei foto, dupa care vezi daca-i poti da "Clear data"  si "Clear cache" (la aplicatia camerei foto, ce de obicei e numita "Camera").
Daca nici asa nu merge, atunci cauta pe Play Store o alta aplicatie pentru camera, sau in cel mai rau caz da un factory reset/hard reset la telefon, dar numai dupa ce-ti faci backup la fisierele importante de pe telefon.

#3
flo68

flo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2008
Buna.
AM si eu un telefon Lenovo A1000 dual sim de la rds. Aztazi mi-a aparut sa fac un upgrade sistem, pe care l-am si facut. Doar ca din acel moment cand accesez camera foto imi apare mesajul:  "eroare  camera foto"- nu se poate realiza conexiunea la camera foto. -sistemul este Android 5.0 A1000_S29798_151124-ROW. Puteti sa ma ajutati, va rog, sa remediez aceasta problema?  O zi buna in continuare. Va multumesc

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Ai urmat pasii indicat mai demult de Hider141?
Update-ul l-ai facut prin OTA (direct pe telefon) sau prin intermediul unui software de pe PC? Banuiesc ca-i prima varianta, ai primit o notificare in bara de stare si ai acceptat update-ul.
Sfatul meu, e, daca tot nu reusesti sa accesezi camera dupa ce incerci sa cureti de "mizerii" (vezi pasii lui Hider141) este sa-ti faci back-up si sa-ti rescrii firmwre-ul pe telefon, astfel sigur ai sa ai un firmware curat fara vechile setari sau configurari.

#5
flo68

flo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2008
Multumesc pentru raspuns. Am incercat tot pana la partea cu rescrierea firmware-ului, dar fara success. Cu rescrierea e ceva mai complicat si nu ma descurc. Va multumesc oricum pentru ajutor. Nb

#6
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Aceeasi problema o am si eu la Tab3. Nu-mi mai merge aplicatia. Cand o deschid imi apare 'eroare la aparatul foto' Am sters de mai multe ori datele aplicatiei dar nimic. Ce sa-i mai fac? Pe alt telefon la camera imi apar la setari,ZSD si EIS. Stiti cumva ce sunt? Multumesc!

#7
onoio

onoio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.11.2012
Salut, am un Sony Xperia XZ F8331 si nu imi functioneaza camera principala. Apare displayul negru, cea secundara functioneaza. Am facut o resetare la setarile din fabrica si nicio schimbare. O fi din soft, sau camera trebuie schimbata? Asa l-am cumparat! Va multumesc anticipat pentru ajutor!

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
E cel mai probabil problema hardware.
Daca mai are garantie trimite-l in service.
Dar, pentru a fi sigur rescrie-i firmware-ul cu PC Companion sau Flashtool, resetarea nu ajuta intotdeauna, doar sterge setarile facute aplicatiilor de system si sterge aplicatiile instalate de utilizatori.
Rescrierea firmware-ului e ca o reinstalare a sistemului de operare ca si cum ar fi din fabrica.

#9
onoio

onoio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.11.2012
Multumesc pt raspuns, am resoftat si tot nu functioneaza! Am vorbit la diverse service-uri si nu au camera pt telefonul meu.

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Pai nu prea au de unde sa aiba camera, vezi care-i dispus sa faca comanda pentru camera respectiva.
Eventual sa o comanzi tu si ei sa o monteze, daca nu se "baga" la comanda.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate