Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cretinisme la NUNTI ( prostia nuntilor romanesti )

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#19
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Nici n-a dat vina cineva pe mire sau mireasa . Evenimentul in sine denota un prost gust infiorator si o prostie crasa care ma scarbeste pana la os . Incepand cu musafirii neinvitati care au auzit ca se insoara Costel de la 4 si vor sa ciocneasca si ei o sampanie ieftina , trecand prin femeile care au stat 5 ore la coafor ca sa isi ruineze coafura si tocurile din picioare in 5 minute de dans penibil ( da , penibil , ca penibile sunt toate dansurile de la nunti ) , muzica cu iz manelistic , mancarea care insulta orice om cu vagi talente culinare si obiceiul darului , motivul nuntilor unora . Ca sa nu mai spun ca ma pis pe "Dansul Pinguinului" .

Mai zic ?

Edited by jeffy86able, 30 September 2012 - 22:03.


#20
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006

View Postjeffy86able, on 30 septembrie 2012 - 21:54, said:

Ca sa nu mai spun ca ma pis pe "Dansul Pinguinului" .


Ooooooh, mi-ai adus aminte..... printre cele mai scabroase chestii

#21
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012
Mai e o chestie tampita la nunti

De ce trebuie sa topaie toata lumea ca maimutele! sa chiuie si sa tipe?

#22
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Pe mine ma streseaza si dj-ii: acu ridicati mainile, acu bateti din palme, acu..nu stiu ce...
Cumplit.
Si mizeria aia de El meneaito, la fel de cumplit.

#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postwide, on 30 septembrie 2012 - 22:00, said:

De ce trebuie sa topaie toata lumea ca maimutele! sa chiuie si sa tipe?
Doar ne tragem din maimuta, nu? Trebuie sa ne aratam din ce suntem facuti.
Din fericire n-am fost la nunti. Si nici nu vreau. Nici la a mea, daca ar fi vorba sa fie in acelasi stil.

Mi se pare o idiotenie pentru ca am mai vazut din afara/auzit despre alte nunti si sunt exact asa:
- pregatit cu N zile inainte, haine, parfum, detalii, coafura, manichiura, etc.
- nunta: tipat, chiuit, tipat iar,  transpirat de nu se mai simte niciun parfum, stricat coafura, rupt maneca de la camasa,mancat ca porcu, etc.
- dupa nunta: lesinat 2 zile, nu mai auzi bine 2 zile, te doare stomacul 2 zile, nu mai auzi nimic de la nimeni 2 zile ca si ei sunt lesinati, bani cheltuiti intr-un mod cretin si inutil.

#24
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Da voi nu ati vazut Bridezillas....acolo sa vezi nebune, ale noastre romancele sunt mici-copiiPosted Image

#25
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
mie imi plac nuntile romanesti,mai asculti o maria ciobanu,o irina loghin,o doina..una alta
mai tragi cate o dusca de vin..mai o imbucatura din sarmaua...,pai cum sa nu fie frumos ma...

Edited by bilibistrocizel, 30 September 2012 - 22:33.


#26
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Postalin632, on 30 septembrie 2012 - 21:52, said:

Ce nu-mi place mie la o nunta

1. Muzica la volum maxim( manele si populara)
Manelele și populara sunt genuri de nuntă...ce vrei? Să asculți muzică de club la nuntă? Așa cum la Bamboo nu sunt acceptate manelele și populara, nici la nuntă nu sunt acceptați Justin Biberon, Rihanna, Lady Gaga ș.a.m.d. Fiecare gen își are locul undeva!

View PostMaterium, on 30 septembrie 2012 - 21:53, said:

Exista o chestie numita sonorizare, iar la nunti devine a naibii de importanta. In fapt e atat de importanta incat o nunta cu DJ dar care are si inginer de sunet sau pregatirea necesara poate suna mai bine decat o nunta cu cine stie ce formatie la care sonorizarea e varza, incepanad cu de acum clasicul Buna seara la invitati, tati, tati....tati  si terminand cu acustica de tot rahatul si un volum ce iti fac timpanele sa sangereze. De lasere nu stiu, in prezent pe la nunti is tot felul de ciudatenii sub acoperirea a ceea ce se vrea modalitati de distractie si divertisment.
Nunta cu DJ nu mai e nuntă! O nuntă adevărată se face cu lăutari...cu dedicații și cu reverb în forță!

#27
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
"Se face" asta e o idee si totodata o vorba din popor de care foarte multa lume tine cu dintii doar pentru ca asa... "se face". Si nu e decat vizavi de nunti ci de multe altele.
Totodata, multi din cei care merg la nunti n-au o parere prea buna sau nu sunt super fericiti inainte de a merge. Dupa se mai schimba putin ideea din cauza alcoolului, dar e partea a doua.

Personal agreez ideea de a face ceva mai mic, strict cu persoanele apropiate, familie sau prieteni, ceva mai linistit, mancat si baut dupa gusturi si preferinte, nu meniuri cu 15 feluri, sa bage toti in ei ca sa nu zica ca au platit degeaba, si..evident, voie buna, fericire, optimism, povestiri, muzica pe fundal fara sa-ti testezi rezistenta la behaieli si tipete... Dar cine stie, poate asta-s eu. :)

#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postkrono, on 30 septembrie 2012 - 20:09, said:

1. Muzica data infect de tare astfel incat sa nu poti conversa mai nimic cu cei de la masa
asta in cazurile fericite, in care nu gajaie boxele si pocnesc MOSFET-urile din amplificatoare.

View Postandreic, on 30 septembrie 2012 - 20:34, said:

unii oameni stiu ce vorbesc. altii sunt chiar maestri. matale intri la ambele categorii.

View Postxkos, on 30 septembrie 2012 - 21:33, said:

Vad ca sunteti maestri, de ce nu va faceti organizatori de nunti?
cine, astia, atotcunoscatorii? e plina lumea de pareristi. dac-ar fi dupa astia, nici soarele n-ar mai rasari de la est.


View Postalin632, on 30 septembrie 2012 - 21:52, said:

Ce nu-mi place mie la o nunta
1. Muzica la volum maxim( manele si populara)
2. Mancarea e diferita (greturi si balonari)
3. Trebuie sa dai bani pentru miri, si daca nu dai cat trebuie se uita lumea urat la tine.
1. da-le dracu', bagam Rammstein,AC/DC, Prodigy si din cand in cand, pentru diversitate, cate o piesa de pe albumul
"Limbaj de Cartier". varianta '98! au prioritate piesele "N-ai fost acolo" (voalata asa, pentru mireasa) si "Hai sa fim high"
pentru toti nuntasii. "Limbaj de cartier" varianta necenzurata e cu dedicatie de la miri pentru socrii. gyeeee, roc da hous...
2. vino cu pachet d-acasa. cere meniu separat. nu manca ce nu-ti convine/prieste. Digest Duo, Colebil. simplu, nu?
3. chitrele nu trebuie sa dea nimic. doar sa bage-n ele, sa se distreze pe carca altora si cam atat. cand le vine randu' si
chitrelor,vor "cu plic, cu plic frate, cum gratis?". da' pana atunci toti zic ca la ei nu-i cu dar.


View Postwide, on 30 septembrie 2012 - 22:00, said:

De ce trebuie sa topaie toata lumea ca maimutele! sa chiuie si sa tipe?
da dom'le, corect. sa stea toti pe scaunel ca la scoala, ca vine doamna invatatoare si le cauta unghiutele si batistuta.
sa faca Sudoku, sa citeasca Coelho (ca tot rupe asta la romani, mai ceva ca Blaga, Caragiale, etc) si apoi, stingerea.


View Postnicopuscasu, on 30 septembrie 2012 - 22:09, said:

Da voi nu ati vazut Bridezillas
alea-s demente rau de tot. parca si aia de la Discovery le cauta numa' anume.


View Postbilibistrocizel, on 30 septembrie 2012 - 22:25, said:

mie imi plac nuntile romanesti,mai asculti o maria ciobanu,o irina loghin,o doina..una alta
mai tragi cate o dusca de vin..mai o imbucatura din sarmaua...,pai cum sa nu fie frumos ma...
ce dracu-i frumos? nu vezi ce zic astia? ei la nunta vor s-o arda asa...special, mai altfel, ca la romani nunta nu frumos
este. le place sa fie ca la onomastica unuia de 85 de ani si sa povesteasca despre emisiunea de pe Kanal D sau sa o
arda ca-n club, cu ochii dupa craci si decolteuri cu care sa se bage si ei in seama, ca altfel ar sta ca legumele de care
ziceam. "pisi, mergem sa-ti aranjezi freza si te fac o tura cu masina? hai ca ne retragem mai la umbra dup-aia".

Edited by dygey, 01 October 2012 - 04:08.


#29
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Sa moara Cibilan ce misto-i la nunti...Mie chiar imi place. Imi iau la inceput o sticla de whisky si gheata si incep petrecerea. Intotdeauna ma simt bine, ma doare-n basca de "muzica-i tare" si "mancarea-i prea fierbinte". Ultima oara cand am fost nas, m-a tras nevasta-mea de urechi pe la 1 dimineata ca cica m-am incurcat cu Daniel prea tare si ca-s beat. O laie...de unde boala a vazut ea ca-s beat, nu stiu. Probabil ii era ciuda.
Una peste alta, nunta e un moment frumos in viata tuturor.

d4m4g3, tu iti dai seama ce iese cand o sa ii spui tu mandrei ca vrei sa faci nunta ca la Moieciu, noi sa facem gratar si sa-ti cante Tyby la chitara si ca ea n-o sa fie imbracata in mireasa si n-o sa vada bunicii si matusile?

Lasati mai vrajeala asta...e muzica tare si la masa nu-s icre negre.

DJ? Nunta la casetofon :puke:

Cat despre dar, puneti mana si dati ceva acolo. Nu-s toti miliardari si fiecare are nevoi. Si chiar si miliardarii au nevoi. Doar ca-s mai mari ca ale noastre. Care n-ai chef sa dai bani la nunta, suna-l pe mire si zi-i ca-ti bagi sula in nunta lui, ca-i un cersetor, ca vrea banii tai si ca tu nu ajuti cersetoria.

Hai la cat mai multe nunti!

Si...s-a furat mireasa!

#30
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postd4m4g3, on 30 septembrie 2012 - 23:42, said:

"Se face" asta e o idee si totodata o vorba din popor de care foarte multa lume tine cu dintii doar pentru ca asa... "se face". Si nu e decat vizavi de nunti ci de multe altele.
Totodata, multi din cei care merg la nunti n-au o parere prea buna sau nu sunt super fericiti inainte de a merge. Dupa se mai schimba putin ideea din cauza alcoolului, dar e partea a doua.

Personal agreez ideea de a face ceva mai mic, strict cu persoanele apropiate, familie sau prieteni, ceva mai linistit, mancat si baut dupa gusturi si preferinte, nu meniuri cu 15 feluri, sa bage toti in ei ca sa nu zica ca au platit degeaba, si..evident, voie buna, fericire, optimism, povestiri, muzica pe fundal fara sa-ti testezi rezistenta la behaieli si tipete... Dar cine stie, poate asta-s eu. Posted Image
normal...ca trebuie sa dea cinste
daca era gratis..sa vezi ce se inghesuiau totiPosted Image

Edited by bilibistrocizel, 01 October 2012 - 09:32.


#31
albinaverde

albinaverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.03.2011

View Postkrono, on 30 septembrie 2012 - 20:09, said:

Cati din invitati stiu ca orbirea de un laser de club/discoteca e o orbire permanenta si distrugerea provcata de aceste lasere de lunimi la nivelul ochilui este una permanenta ?

cum ma orbire permanenta??

asa e la nunta, galagie, muzica, dans si voie buna. eu nu as vrea sa merg la o nunta cu muzica in surdina.

#32
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008

View Postwide, on 30 septembrie 2012 - 22:00, said:

Mai e o chestie tampita la nunti

De ce trebuie sa topaie toata lumea ca maimutele! sa chiuie si sa tipe?

[ http://cdn.memegenerator.net/instances/250x250/25984557.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nevastamea, viitoarea, s-a uitat chioras la mine cand i-am zis ca nunta o sa fie cu bufet suedez si doua sali separate sau cel putin sala de mese o sa fie cu muzica mai in surdina sau lejera iar sala de dans ce vor cere aia de beau pana nu mai pot si se maimutaresc la dans.

#34
albinaverde

albinaverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.03.2011
sa ne spui  si cum a fost postfactum

#35
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
O sa fie asa cum tre sa fie. El o sa stea scrobit sa se pupe cu toate babele, o sa saliveze dupa domnisoarele de onoare, o sa joace aia gaina, o sa-i scoata floarea din piept si nevestei o sa-i puna baticul pe cap, o sa se duca dimineata acasa rupt in mufa de oboseala si bineinteles ca nu va fi nici o noapte a nuntii, ca o sa doarma pana ii suna telefonul.

#36
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
daca va deranjeaza muzica cand sunteti la o nunta, puteti suna la 112 si sa-i reclamati pentru tulburarea linistii publice.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate