Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

VELIKO TARNOVO (inclusiv Arbanassi si imprejurimi)

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#199
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022

 dansysro, on 03 noiembrie 2022 - 18:39, said:

Am fost la început de ianuarie 3 zile Sofia plus 3 zile Veliko. A fost perfect deși am avut și ninsori iar ziua cam zero grade... Am ajuns și la Bojentite și Treavna plus niste peșteri în zona dar iarna e mai pustiu Posted Image

In Veliko sa alegi cu atenție cazarea referitor la căldură, unde am stat eu as fi vrut câteva grade in plus ...
Chestia e ca in majoritatea locurilor de cazare din Veliko Tarnovo ai aceeasi problema in sezonul rece.

#200
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
Adrian, da o fuga si la Tryavna. Ia-o prin Vonesta Voda, drumul e f bun.

#201
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Întreb și eu ca neștiutorul, ce-i acolo ?

#202
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
E un orasel cu un centru istoric f bine conservat, cu un turn cu ceas care la 22h canta o melodie celebra,  cu 6 muzee ( printre ele si cea mai veche scoala de baieti din BG), cu un pod de piatra ce leaga piata centrala de strada mestesugarilor ( orasul e renumit pt scoala de pictura de icoane si cea de lucratori in lemn, dar vei gasi si pielari sau fierari/cutite), cu o biserica frumoasa si nu in ultimul rand cu restaurante traditionale si o berarie ce nu trebuie ratata.Attached File  ABBFD5A1-3D1B-4901-B192-EB12C55A389E.jpeg   229.62K   12 downloads

Edited by dariuscha, 11 November 2022 - 15:31.


#203
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
A petrecut cineva revelionul în VT? Am găsit o cazare interesantă și vroiam să știu dacă se organizează ceva festiv sau în apropiere ?

#204
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
La plimbare puțină lume, restaurantele  pline

Attached Files



#205
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Vreme de plimbare în tricou. 🙂

Attached Files



#206
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
De unde se vede ca vremea “de tricou” are diverse acceptiuni de la persoana la persoana 😁

#207
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Mă ajutați, vă rog, cu niște recomandări pentru parcare (contra-cost) în zona centrală din Veliko?

#208
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,088
  • Înscris: 28.02.2006
E una aici si mai este si aici si aici, depinde care ti-e mai aproape de locul unde ai cazare. Sunt mai multe reguli de parcare, sunt zone unde parcarea e free in weekend si se plateste doar in cursul saptamanii, zone unde se poate plati doar prin SMS etc. Intereseaza-te bine care e regula, pentru ca baietii le ridica in mod original si foarte profi si gasesti in locul masinii doar un autocolant galben....

#209
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Mulțumesc mult Mircea pentru răspuns!
Apreciez foarte mult că ai pus acele link-uri. Numai bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate