Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Nu merge click la mouse

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Salut. Am o problema cu un mouse A4tech. L-am luat de dateva luni si click stanga nu mai merge asa bine... tre sa tin poarte apasat pe el ca sa mearga...l-am desfacut, l-am curatat si tot nu merge. Ce i-as putea face? canu vreau sa il arunc.

#2
MihaixD

MihaixD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 12.05.2012
Nu prea ai ce să-i faci. Aceaşi problemă o aveam eu la un microsoft după 7 ani si vreo 100 de scăpări pe jos. Cică puteam să-l duc la reparat, dar nu renta. Încă îl mai am şi mă gândesc să-l repar odată pt că se ţinea  bine în mână?
L-ai scăpat des pe jos?

#3
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Nu l-am scapat deloc.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Nu prea ai ce-i face, daca spui ca l-ai si curatat. Asa-s modelele ieftine, indiferent de marca, odata si-odata se duce mecanismul de la click-stanga sau click-dreapta.
La modelele mai scumpe ai mecanisme ce rezista la mult mai multe apasari.
Daca-ti permite bugetul alege un model de gaming, ca astea au in general mecanismele cele mai rezistente.

Edited by Hider141, 28 September 2012 - 17:30.


#5
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Până îl schimbi, ca soluție de moment, mai poți încerca și să intri în Control Panel/Mouse și să modifici setările pentru butoane (mărește la maxim viteza de dublu-click, respectiv sensibilitatea click-ului de stânga), poate te ajută cu ceva (în astfel de situații te ajută și dacă ai un CD cu driver special pentru mouse-ul tău - de obicei nimeni nu instalează mouse-ul, se ocupă Win-ul de asta cu driverele lui generice, dar dacă folosești CD-ul de instalare, presupunănd că ai așa ceva, de obicei softul proprietar oferă o gamă mult mai largă de setări pentru mouse. Și eu tot A4tech am, și mi-a venit cu CD, cu o grămadă de șurubării pe el).

A, și indiferent de marca pe care o alegi, pe viitor lucrează mai cu „suflet”. Indiferent cât de prost ar fi fost făcut mouse-ul ăla (iar A4tech nu e chiar un non-name) nu avea cum să se strice doar după două luni de hămălit. Joci jocuri on-line, din alea de le zice „de fu-bip-tut mouse-ul” sau bagi multe shootere în rețea (că de obicei de-acolo se face praf butonul de stânga)?

Edited by KoShiMin, 28 September 2012 - 18:01.


#6
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Da joc ceva shootere... si mai joaca si sora mea jocuri luxor sau zuma toata ziua... deci posibil cam asta sa fie... altceva n-am ce face. Eu mai am un mouse logitech... l-am folosit iainte sa il iau pe asta si o sa le schimb. Mersi de ajutor.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Pe viitor incearca sa verifici cam la cate apasari rezista mecanismul butoanelor de pe mouse-ul ce doresti sa-l cumperi. La modelele ieftine rezista la cateva sute de mii de apasari, in timp ce la modelele gaming sau in orice caz mai scumpe rezista la cel putin 1-2 milioane de apasari, urcand chiar spre 5 milioane.
Am si eu un A4Tech in dotare, XL-750BF, dar din fericire rezista eroic de mai bine de 4 ani, desi l-am forjat in atatea FPS-uri si RPG-uri ca nici mouse-ul nu mai stie.

Edited by Hider141, 28 September 2012 - 20:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate