Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

The Two Worlds of Jennie Logan (1979)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
adalisima

adalisima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2012
Salut,
De multa vreme incerc sa gasesc 2 filme vechi.
Primul se numeste The two worlds of Jennie Logan (Viata dubla a lui Jennie Logan) si in el joaca Linda Gray. Am cautat peste tot si nu reusesc sa-l gasesc cu subtitrare in romana.
Al doilea e mai complicat pentru ca nu mai stiu nici titlul nici distributia. Stiu doar subiectul in mare: 3 prietene foarte bune invata la acelasi liceu. Una dintre ele ramane insarcinata si naste o fata. Copilul este dat spre adoptie si cele trei prietene isi continua viata si la sfarsitul liceului fiecare pleaca pe drumuri diferite, fara sa se mai intalneasca.Filmul nu precizeaza care dintre ele este mama, dar dupa 20 de ani fata pleaca in cautarea celor 3 pentru a afla cine este mama ei adevarata.
Are cineva vreo idee?
Multumesc.

#2
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Din păcate, în ce privește primul film nu prea ai ce face, chiar dacă filmul a apărut pe DVD în SUA, el nu are subtitrare în limba română (nu cred că a existat vreun interes din partea unui importator autohton să desfacă filmul pe piața noastră, deoarece filmul este destul de vechi). Ești la „mâna” traducătorilor de subtitrări, care fac muncă voluntară (poți încerca să faci o cerere pe unul din siteurile dedicate, de pildă aici: subtitrari.ro/cereri de subtitrări și să speri că cineva te va ajuta).

Cel de-al doilea film pare a fi filmul de televiziune Lace/Dantela (1984)(care cel mai recent a fost difuzat acum vreo doi ani pe postul Acasă). Are și o continuare, Lace II/Regăsirea. Din păcate, nici pe acesta nu cred că ai șanse prea mari să-l găsești pe DVD cu subtitrare în română (din aceleași motive ca mai sus), doar dacă nu ai, din nou, norocul să te ajute vreun traducător.

#3
adalisima

adalisima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2012
Multumesc tare mult pentru raspuns KoShiMin. Se pare ca nu am noroc :(. Sunt doua filme pe care sotia mea vroia f. mult sa le revada si vroiam sa-i fac o surpriza. Any way multumesc frumos si seara buna

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate