Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Twitter - cum functioneaza?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

Imi cer scuze daca cumva sub-forumul nu e bun, nu am gasit unde altundeva sa postez intrebarea, si parca cum si eu sunt un techy, am zis ca m-as adresa ca unor prieteni.

Poate cineva sa-mi explice cum functioneaza Twitter-ul?
Am inteles ideea cu mesajele (am citit pe wikipedia), ca e un fel de SMS al internetului, ca poti sa dai follow pe altcineva si apoi primesti ce debiteaza persoana respectiva...

Beleaua e ca nu stiu cum sa primesc mesajele, am dat si eu follow la un politician, asa de test, si nu primesc twiturile lui pe mail. Ma asteptam sa primesc fie la fiecare twit, fie un fel de digest.

In schimb acum am vazut (cautand pe google am inteles ca e un serviciu mai nou) ca au bagat un serviciu de mail digest cu twituri "importante" un fel de digest saptamanal, dar mie imi vin de la diferiti, care nu ma intereseaza cat de putin.

As vrea sa pot sa vad twit-urile celor pe care le dau eu follow, inclusiv de la servici, unde nu pot sa instalez un client dedicat, de aia ma gandeam sa primesc pe mail twit-urile, ceea ce mi se pare o cerinta oarecum normala, sa poti sa primesti pe mail fie zilnic, fie saptamanal ce au mai scris cei pe care te intereseaza...

Stie cineva cum as putea sa fac? m-am uitat prin parametrii de la twitter (fiind logat) dar nu am gasit nimic. Am cautat un pic si pe google si nu am avut mare succes.

Multumesc

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Stai putin, pe tine te intereseaza cum functioneaza Twitter (tehnic, ca-i arie tehnica) sau intrebarea e defapt: de ce nu primesc ... ?

#3
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008

View Postdani.user, on 26 septembrie 2012 - 23:07, said:

Stai putin, pe tine te intereseaza cum functioneaza Twitter (tehnic, ca-i arie tehnica) sau intrebarea e defapt: de ce nu primesc ... ?

Intrebarea e, de ce nu primesc. Daca nu e buna aria, atunci rog un moderator sa o mute in aria corespunzatoare.
E interesant sa stiu si cum functioneaza, dar mai intai sa-l fac sa mearga :)

#4
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Functioneaza asa ... cu un fel de rotire ... Posted Image

Poate ca la tine nu se roteste suficient de bine.

#5
albinaverde

albinaverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.03.2011
poate politicianul ala nu a scris nimic

folosesti un client de twitter?

#6
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008

View Postalbinaverde, on 27 septembrie 2012 - 15:02, said:

poate politicianul ala nu a scris nimic

folosesti un client de twitter?

Salut,

Din pacate la servici nu pot sa instalez nimic, deci nu folosesc nici un client de twitter. As vrea sa primesc mesajele pe mail.

#7
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Sa inteleg ca nu e nici o posibilitate sa le primesc pe mail? trebuie sa am neaparat un client de twitter instalat? ceva web-based nu ar merge...

As putea sa ma loghez direct pe twitter, dar cred ca asta ar sfida principiile de baza ale twitterului care forwardeaza ce a spus cineva la toti cei care il urmeaza....

#8
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Am mai googalit un pic si cred ca una dintre solutii e http://tweetymail.com/
Poate intereseaza si pe alti forumisti...

#9
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Poate sa imi explice si mie cineva de ce primesc twitts (sau cum se numesc) de la oameni la care nu sunt abonat?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Du-te la Setari si Confidentialitate - Notificari - Notificari push si dezactivezi Evidentieri, Stiri, Recomandari si Vezi mai intai noile caracteristici.

#11
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Nu am gasit ce zici tu, dar m-am dus la Notifications > Settings > Mute notifications from people > You don't follow.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate