Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Visele

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Cum se formeaza visele? Chiar nu inteleg de unde vin. Stiu ca se formeaza in creier, dar nu inteleg de unde imi intra in creier. Nu-mi prea place sa visez. Visele sunt, de cele mai multe ori, foarte ciudate. Apar asa, de nicaieri. In vise imi apar lucruri la care nici nu m-as fi gandit inainte. Odata am visat ca am iesit de la dentist, si cum eram obosit m-am oprit pe o banca din sala de asteptare. Cica in vis erau banci si pe peretele celalalt, nu numai pe unul singur. In fata mea s-a asezat Messi (nu sunt fan infocat Messi). Pe celelalte banci erau niste rusi. L-am salutat pe Messi. Dupa ce m-am ridicat de pe banca am plecat inspre casa. Ma uit in spate si vad ca Messi si rusii ma urmaresc (Messi era de partea mea dar ei nu aveau treaba cu el). Ma pun pe alergat. Ajung acasa cu Messi (pana la urma m-a ajuns el). Cum intram, casa mea arata ca o debara mica (in vis). Cautam amandoi o solutie sa scapam de ei. Ei se chinuie sa sparga usa cu topoare, noi iesim pe un geam din spate. Continuam prin iarba inalta. Dau noroc cu Messi si ne luam la revedere. Se termina visul.
Nu stiu de unde mi-a aparut visul asta. Nici macar nu tin cu Barcelona. Am apartament destul de mare (nu am incaperi inghesuite).
Va rog, daca se poate, sa comentati si despre visul de mai sus! Vreau sa va citesc parerile!

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
http://www.descopera...ute-despre-vise

#3
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Visul tau incepe cu "D" de la Dentist si are semnificatia sau interpretarea:Posted Image
- teama sau nevoia de a înfrunta o situatie dificila, dar necesara, pentru a-ti ameliora pozitia sau imaginea care probabil a avut de suferit; nevoie de ajutor.

Edited by poadol, 25 September 2012 - 11:20.


#4
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Ti-ai mincat calciul din corp si dintii, de la atita fotbal.
De fapt aia, fotbalistii se hranesc cu ....galeriile. Si nu le mai ajunge.
Vezi-ti si de viata ta.

#5
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Multumesc!

Nu ma uit toata ziua la fotbal (cam o data pe sptamana). Imi place foarte mult fotbalul dar nu ma uit nonstop. Pe langa fotbal imi mai place arta (muzica, in special). Nu se impaca bine una cu alta, stiu.
Visul acela l-am avut vara trecuta. Tin sa mentionez ca mergeam cam o data pe saptamana la dentist. Deci doar treaba cu rusii nu o inteleg. Nu stiu de ce mi-au aparut in vis.

#6
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.09.2012

View PostDavidNr7, on 25 septembrie 2012 - 10:28, said:

Cum se formeaza visele? Chiar nu inteleg de unde vin. Stiu ca se formeaza in creier, dar nu inteleg de unde imi intra in creier. Nu-mi prea place sa visez.

vrei nu vrei mai visezi frate....nu scapi de vise....solutia la a nu mai visa.... nu o stiu.... stiu insa ce tr. sa faci daca vrei sa visezi pe timp de zi .adica sa-l revezi pe Messi...
n-ai nevoie decat de 50mg de Fenobarbital...si te-nvata si sa joci fotbal...

#7
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011

View Postrat662, on 25 septembrie 2012 - 21:09, said:

vrei nu vrei mai visezi frate....nu scapi de vise....solutia la a nu mai visa.... nu o stiu.... stiu insa ce tr. sa faci daca vrei sa visezi pe timp de zi .adica sa-l revezi pe Messi...
n-ai nevoie decat de 50mg de Fenobarbital...si te-nvata si sa joci fotbal...
Nu mi-am dorit sa-l visez pe Messi. Pur si simplu asa s-a nimerit sa fie visul.
In legatura cu Fenobarbital, iti bati joc de mine? Cica o pastila ma invata sa joc fotbal.
Daca am vise de-astea simple, nu e nimic. Dar sunt unele vise pe care le traiesc la intensitate mare. Astea mi le amintesc foarte bine dupa ce ma trezesc. Mai mult astea nu-mi prea plac.
Ce bine dormeam in clasele 1-4! Pe atunci nu visam nimic.

#8
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.09.2012

View PostDavidNr7, on 25 septembrie 2012 - 21:29, said:


In legatura cu Fenobarbital, iti bati joc de mine? Cica o pastila ma invata sa joc fotbal.
Daca am vise de-astea simple, nu e nimic. Dar sunt unele vise pe care le traiesc la intensitate mare. Astea mi le amintesc foarte bine dupa ce ma trezesc. Mai mult astea nu-mi prea plac.
Ce bine dormeam in clasele 1-4! Pe atunci nu visam nimic.

inteleg...si ca simptome? ma refer la astea cu "intesitate" care sunt simptomele ? ai erectie dimineata? daca da......incearca totusi sa iei 2 sau 3 zile la rand.... s-ar putea sa nu-si faca efectul imediat....daca nu ai Posted Image
... treci pe Diazepam...10 mg....

tine-ma la curent mai stiu unul... dar ala are efecte secundare.... astea ar trebui sa fie ok...

#9
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostDavidNr7, on 25 septembrie 2012 - 20:56, said:

Multumesc!

Nu ma uit toata ziua la fotbal (cam o data pe sptamana). Imi place foarte mult fotbalul dar nu ma uit nonstop. Pe langa fotbal imi mai place arta (muzica, in special). Nu se impaca bine una cu alta, stiu.
Visul acela l-am avut vara trecuta. Tin sa mentionez ca mergeam cam o data pe saptamana la dentist. Deci doar treaba cu rusii nu o inteleg. Nu stiu de ce mi-au aparut in vis.
O sa-ti dai seama cu trecerea timpului. Nu era nevoie sa te expui pe forum cu asta. vezi si tu ce reactii sint. Trebuie sa ti le explici cam tu.
Trebuie doar sa-ti pui intrebarea ce e, si vei afla la un moment dat, fara sa te obsedeze. Dupa ce gasesti explicatia, va fi mai usor cu altele.
Dar mai bine uita-te pe fereastra repede, la sculare. Le uiti.

#10
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Visele nu au logica luate ad litteram. Dar exprima aspecte din subconstient.  Subconstientul nostru inregistreaza totul. Noi suntem constienti de foarte putine aspecte din realitatea cu care venim in contact. Restul sunt stocate in subconstient.
Daca nu mai vrei sa visezi incearca sa te trezesti foarte devreme.In jur de 4- 4 jumate. S-ar putea sa functioneze. De obicei visam intens spre dimineata ;)

Edited by diogene_din_butoi, 31 October 2012 - 01:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate