Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ce mancati dimineata?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

 Dev, on 24 septembrie 2012 - 20:27, said:

Da, pacat pentru tine, n-are treaba colesterolul din mancare cu colesterolul seric Posted Image. Si nici colesterolul seric nu-i atat de negru pe cat va pacalesc astia de va vand pastile...


Bla bla bla. Stiu, aberezi si pe "o viata sanatoasa"


De acord. E prost, rau... Nu stiu daca o data in an as manca asa ceva!


Alunele (peanuts) sunt cele mai proaste "alune" pe care le poti manca (sunt de fapt leguminoase...). Da' tu poti sa le mananci in continuare. Alaturi de ovaz Posted Image

Presupun ca ma urasti foarte tare daca ti-ai facut timp sa comentezi asa de mult asupra postarilor mele. Foarte bine, foarte bine Posted Image.
Auzi, ovazult si alunele sunt alimente proaste Posted Image. Probabil te referi ca au proteina incompleta sau ce??? Am uitat sa mentionez ca eu consuma suplimente proteice care le completeaza Posted Image. Mai mult, m-am reprofilat pe nuci de cateva saptamani, astea sunt bune????
Si te invit special sa te uiti ce contine ovazul. http://nutritiondata...nd-pasta/5708/2 la minerale si grasimi.
Pentru ce-i care se iau de dieta mea Reboko. Aceasta se completeaza cu suplimente de vitamine si fish oil. Inainte sa comentati. incercati-o!!!

 noha_1508, on 28 septembrie 2012 - 20:24, said:

Si eu vreau mic dejun asa, dar de unde sa iau cornurile? In cluj nici macar painica buna, dulce, moale si pufoasa nu exista. Aici painea este tare si sfaramicioasa Posted Image

prostiile astea se gasesc in Romania in hyper marketuri.

 SophistiKat, on 25 septembrie 2012 - 11:45, said:

Mataluta, meniul meu de dimineata nu e deloc groaznic, îmi da energie si am o silueta practic ideala.
Tine cont de faptul ca nu toata lumea e obsedata dupa "meniul perfect", cu x% carbohidrati, x% proteine, x% lipide etc.
Astfel de indivizi, plus cei care-si numara caloriile la fiecare masa, sunt tulburati emotional.

Tin cont de faptul ca majoritatea habar n-au ce-s aia carbohidrati, proteine si lipide.  Un meniu este perfect, atunci cand nu mananci bazaconii, gen cornurile tale cu calorii goale. Calorii fara nimic semnificativ minerale, vitamine, grasimi, fibre  etc.
Totusi, esti de admirat ca alegi carbs dimineata, spre deosebire de ouale prajite cu bacon.

Probabil ca sunt si tulburat emotional Posted Image, dar nu-mi pasa, ma simt bine asa cum sunt. Eu ti-am dat un sfat, il iei ca atare Posted Image. Totusi, nu gasi scuza aceasta (tulburare emotionala) la faptul ca tu nu esti in stare sa mananci un "meniu perfect".
Atunci cand noi ca oameni suntem, cum sa-ti zic, mai jos fata de ceilalti in diferite domenii/subiecte/aspecte fizice/sociale, gasim fel de fel de scuze stupide de genul: "Si colegii mei de serviciu sunt grasi, asta inseamna ca pot sa fiu si eu" , "Si ceilalti elevi de la bac nu l-au luat, asta inseamna ca nu sunt prost ", " ala care invata mult e un tocilar, si eu pot sa fac asta, dar nu vreau ca nu-mi place cartea, nu ca sunt greu de cap", "Lasa ca si ala a pierdut bani, eu am pierdut mai putini, asta ma face mai tare decat el, dar mai prost decat cei care castiga" s.a.m.d. Dupa cum vezi, noi ca oameni incercam sa ne gasim scuze pentru defecte. Asta ne trage in jos mereu.
Si nu in ultimul rand: Obsessed is the word the lazy use to describe the dedicated -  asta se aplcica oriunde. Mereu se vor gasi guri sparte sa zica ceva Posted Image.

 sushimic, on 25 septembrie 2012 - 12:51, said:

Si el mananca doar burgeri, daca nu-i o gluma ce-a scris in josul postului. Posted Image Vitamina K de unde o iei? Poate te loveste o hemoragie nazala sa ajungi la urgente.
La micul dejun se mananca orice, aproape si e ok. bacon , oua, unt si carbohidrati mananca toate popoarele anglo-germanice de secole si sunt foarte zdravene si sanatoase. Daca omenirea se tinea doar de ovaz la ora diminetii, cred ca ramaneam fix la stadiul ala, de societate agricola. Posted Image
Doamen, ati ajuns sa va legati si de micul dejun.

Citeste ce scrie mai sus, te regasesti in personajul descris. Prin simplul fapt ca popoarele "anglo-germanice" mananca orice rahat dimineata, nu e nimic rau sa fac si eu asta, in ciuda faptului ca dpdv nutritional fac o greseala.

Edited by Reboko, 11 October 2012 - 00:30.


#38
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Baiete, delirezi. S-a umflat orezul prea tare?

#39
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

 Reboko, on 11 octombrie 2012 - 00:42, said:

Probabil ca sunt si tulburat emotional.
Mataluta creata, mai mult ca sigur ca esti tulburat, altfel nu i-ai mai jigni pe cei care manânca dupa gustul lor! Te frustreaza faptul ca noi mâncam alimente cu mult gust, delicioase, iar tu esti ca un ierbivor care se limiteaza la graunte... Posted Image

 Reboko, on 11 octombrie 2012 - 00:42, said:

dar nu-mi pasa, ma simt bine asa cum sunt.
Mataluta creata, asta spuneam si eu în postarea de pe pagina anterioara, eu ma simt bine asa cum sunt, am o silueta frumoasa, iar aberatiile tale nu ma intereseaza! Posted Image

 Reboko, on 11 octombrie 2012 - 00:42, said:

atunci cand nu mananci bazaconii,
În loc sa tot arunci cu rahat în altii, mai bine înghite-l! Posted Image

Edited by SophistiKat, 11 October 2012 - 12:04.


#40
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009

 Reboko, on 11 octombrie 2012 - 00:42, said:

Tin cont de faptul ca majoritatea habar n-au ce-s aia carbohidrati, proteine si lipide.

Oare? Posted Image

#41
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 Reboko, on 24 septembrie 2012 - 19:52, said:

Colesterolul din acest meniu este de 2 ori mai mare decat doza zilnica recomandata.


Deocamdata stau bine cu colesterolul.

Iar cu-o moarte suntem cu totii datori.

#42
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Azi:
Un sandwitch cu: sunca taraneasca, cascaval, castravete, masline, ardei gras.
un mar
o banana
un pachet cu 10 tablete Dynamite Pak
un plic cu magneziu dizolvat intr-un pahar cu apa (nu iau constant, doar in perioadele cu alergari dese).
un ceai negru (nu beau zilnic ca are cofeina si nu vreau sa-mi obisnuiesc organismul cu ea)
...si apa pana pe la ora 16.30Posted Image

Uneori fructele le las pentru mai tarziu in caz ca mi se mai face foame

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate