Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Modelari 3D - Creatiile mele

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#379
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Cei care fac CAD-urile, nu fac si materialele ptr ca nu randeaza, asadar nu exista niciun material aplicat dintr-o program CAD, si nu exista format compatibil cu max-ul, astfel incat sa poti edita geometria in max, o data ce e facuta CAD, ea poate sa fie modificata doar in programul nativ in care a fost creat.

#380
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
In speta respectiva..dar in arhitectura spre ex, cladirile vin cu materialele din soft-ul dedicat si pretentia e sa fie citite, fiind tot un produs autodesk, si sunt..pana la urma urmei.
Cu modificarile, ma refer la ajustarea unei muchii sau ceva mai simplu, nimic parametric sau linkat. Pur si simplu, sa ai acces la edges, vertex etc.

#381
lestad_25

lestad_25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 28.07.2010
In softurile de arhitectura, programele vin cu un set de arhive cu texturi uzuale , pot ti multe chesti create. Exista si salvare in extensia mai multor programe in asa fel incat sa poti edita mai departe in alt soft 2D/3D. Texturile deobcei sunt fotografi a materialului real in multe cazuri.
In Archicad in ce lucrez eu deobicei partea de 2D / listare o fac direct din  program iar randarea 3D o mut in Artlantis (randeaza si softul propriu dar mai simplu)
In arhitectura pentru chestile mai complexe mai intervine si photoshopul ori ce alt soft  in care  poti  integra  tot felul de elemente din fotografi reale .

#382
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Mai revin si eu cu un render pe care l-am realizat intr-un timp scurt.Modelul nu-mi apartine, l-am luat de pe net.Eu am facut doar render-ul, texturi, materiale, lumini si compositng.

Attached Files

  • Attached File  HulkIronMan_01.jpg   236.59K   16 downloads
  • Attached File  1.jpg   171.51K   18 downloads
  • Attached File  2.jpg   91.24K   14 downloads
  • Attached File  3.jpg   86.33K   9 downloads
  • Attached File  4.jpg   105.02K   11 downloads
  • Attached File  5.jpg   142.42K   11 downloads
  • Attached File  6.jpg   88.73K   10 downloads


#383
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
ar fi frumos niste volumetric lights pe picioare..cred

#384
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
A trecut ceva timp de cand am postat ultima oara, cam asta am randat eu in ultimele luni de fun personal project.

Attached Files


Edited by catalinuptm, 27 September 2020 - 00:39.


#385
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 31.07.2011
Ireprosabil-modelate tot de tine?

Edited by cammelia08, 30 September 2020 - 20:53.


#386
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Nu, majoritatea sunt CAD-uri.eu nu mai modelez de vreo 6-7 ani, mi se pare plictisitor si nu ma mai atrage, doar randez.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate