Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Mentalitatea evreilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
283 replies to this topic

#37
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 13:45, said:

bai tata,da' jidanii astia defecte n-au deloc...????
O groaza, ca si restul popoarelor de altfel.
Nici o diferenta!

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 14:03, said:

Eu vin cu realitatea, care nu tine seama de hotararea Curtii de Justitie
Care din ele?
Aia care-ti convine tie?Posted Image

#38
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 13:41, said:

Sa inaintam.
Tot despre mentalitatea evreiasca-israeliana.
Ni se spune aici o singura tara-o singura natiune...
Oare?
De ce atunci sunt sinagogi pentru fiecare parte di popor functie de unde vine din lume??
Daca s-au asimilat asa de bine askenazi cu sefarazi (care in conceptia israeliana populara sunt cei veniti din nordul africii)
de ce avem Sinagoga celor din Irak,sinagoga celor din Iran,sinagoga celor din Libia,sinagoga celor din Egipt ? sinagoga celor din Lituania ?? sinagoga celor din....etc....etc....

Sa nu uitam ca toate aceste grupuri se reunesc apoi in partide politice tot pe baza de separare....

Eu cred ca evreii ajunsi pe acele meleaguri din Romania prin convertire la Israelism nu prea cunosc materia. ,

Nu ca nu stii adevarul ci il prezinti cum o ingusta minte l-ar prezenta.
Adevarat ca la inceput au fost intemeiate de fiecare comunitate sinagogi deoarece totii au vrut sa continuie traditii de sute si mii de ani. Nimeni nu a facut asta contra altora. Au trecut multi ani de atuncia. Multi s-au casatorit cubarbati sau femei de traditii diferite. Copii lor deacuma nu mmai fac diferenta. Abbulafia nu iese din casa ei si habar nu are ce se intampla in tara "ei".  Subsemnatul are nevasta nascuta in Maroco.Nori si ginere avem din Tunis,Polonia si Irak. Ca sa clasam si pe toti nepotii,,o sa avem ameteala.
Ministrul de Interne este nascut in Tunis ( sefard )si a invatat la o scoala religioasa eshkenaza.

 abbulafia, on 20 septembrie 2012 - 23:33, said:

Ti-am explicat-o
Rasismul ca mentalitate.
Sa nu vorbim de separarea femeilor de barbati la religiosi in autobuzele companiei de stat,sau circularea pe trotuare diferite.
Femeile pe unul,barbatii pe altul,sau interdictia femeilor de a canta in public daca sunt si religiosi de fata pentru ca-i....intarata.
Sa nu vorbim de faptul ca nu circula sambata autobuze,nu se deschid magazine,desi se zice ca e o tara democratica in regiune,ma indoiesc

Nici-o problema,cum zic.
Doar vorbim de mentalitatea unui popor care nu este alba,nu este neagra, este Dalmatiana

Sa mor de ras numai.  Abbulafia locuieste la orasul Haifa,singurul din Israel,singurul oras din Israel in care transportul public nu se opreste sambata. In nici un oras din Israel nu este interdictie a cuiva sa pasuiasca pe ce trotuar vrea.   Doamna   Abbulafia scrie aiureli fara baza numai ca sa se eschiveze sa raspunda dece se prezinta romanca crestina ortodoxa pe cand a venit in Israel si sa prezentat ca evreica? Fapt este ca azi, doamna Abbulafia este israelianca si evreica si locuieste 20 de ani in Israel.

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 13:45, said:

bai tata,da' jidanii astia defecte n-au deloc...????
Desigur ca au si defecte. Am scris ca poporul evreu este un popor ca toate altelea.poate putin mai organizat,mai invatat si cult. Restul cum este toate popoarele.

Cum este poporul tzigan?

#39
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
inca nu am aflat parerea inteleptilor de pe forum asupra ceasului de vara israelian...care tine seama de tabieturile religiosilor si nu de necesitatile economiei nationale.
Nici alte pareri nu am aflat despre lucrurile spinoase.
Cel putin  perpetumobile mi-a dat dreptate.
In general  e asa cum spun eu,familia lui insa face exceptie...sa fie sanatosi !
Exceptia intareste regula.

 perpetumobile, on 21 septembrie 2012 - 14:38, said:

Abbulafia locuieste la orasul Haifa,singurul din Israel,singurul oras din Israel in care transportul public nu se opreste sambata. In nici un oras din Israel nu este interdictie a cuiva sa pasuiasca pe ce trotuar vrea.   Doamna   Abbulafia scrie aiureli fara baza numai ca sa se eschiveze sa raspunda dece se prezinta romanca crestina ortodoxa pe cand a venit in Israel si sa prezentat ca evreica? Fapt este ca azi, doamna Abbulafia este israelianca si evreica si locuieste 20 de ani in Israel.

Sarutari de maini doamnei Abbulafia din partea mea...Haifa am auzit ca e oras frumos...
Dar de ce va preocupa atat de obsesiv identitatea si datele personale ale doamnei ???

Edited by abbulafia, 21 September 2012 - 15:50.


#40
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 perpetumobile, on 21 septembrie 2012 - 11:51, said:

Chestia este ca se ia un incident cumde exemplu femeia care a fost batuta de fanatici religiosi si se prezinta ca ceva care se intampla incontinu.
Nu l-a prezentat nimeni ca pe ceva normal.

 ThinkAbout, on 21 septembrie 2012 - 12:08, said:

Sunt mai multe cazuri, nu doar unul, unii evrei ultraortodocsi au un comportament tare urat.
Atacarea unuei fetite de 8 ani, Naama Margolese, scuiparea si insultarea ei, arata cat de dementi pot deveni unii oameni care inteleg incorect religia.
La asta se adauga un lung sir de abuzuri impotriva femeilor insistenta pe segregare in spatiul public, admonestarea publica pentru imbracaminte necorespunzatoare s.a.m.d.
Ultrareligiosii cu asemenea comportament nu fac cinste poporului evreu, fiind la fel cu extremistii musulmani care urla in piata publica moarte americii, israelului, infidelilor ori alt soi de asemenea aberatii.
VEzi tu, au auzit ca au fost si niste demonstratii impotriva comportamentului ultraortodoxilor. La musulmani, de ex, nu prea am vazut sa se intample asa ceva.

#41
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 15:34, said:

inca nu am aflat parerea inteleptilor de pe forum asupra ceasului de vara israelian...care tine seama de tabieturile religiosilor si nu de necesitatile economiei nationale.
Nici alte pareri nu am aflat despre lucrurile spinoase.
Hi...hi...hi...mare secret...
Se intuneca mai devreme cu o ora fata de Europa iar soarele este vizibil la rasarit cu o ora mai devreme decat in Europa

 lucifer76, on 21 septembrie 2012 - 15:46, said:

VEzi tu, au auzit ca au fost si niste demonstratii impotriva comportamentului ultraortodoxilor. La musulmani, de ex, nu prea am vazut sa se intample asa ceva.
Bineinteles ca au fost multe demonstratii...si cei care-i priveau cu o oarecare simpatie pe evreii ultraortodocsi i-au criticat.
La musulmani....deh...mai slab la capitolul reforma

#42
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Pai sa mergem inainte chiar daca ploua.
Sa mai vedem cum e cu mentalitatea.
Am auzit mereu:
"La anu la Ierusalim...la anu la Ierusalim "
Lasa ca mai mult pleaca din Ierusalim decat vin,in special laicii parasesc in masa orasul,care arata ca o colonie de pinguini din orice parte te-ai uita.

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/12/02/article-1091318-02AAC32F000005DC-980_468x299.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


dar nici macar la mormintelor sfintilor nu mai vin acasa.
uite bunaoara pomenirea facuta la mormantul lui Nahman
in Ucraina

[ http://www.iba.org.il/bet/pictures/P725449.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by abbulafia, 21 September 2012 - 16:04.


#43
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 16:02, said:

Posted Image
Zici ca s-a spart conducta si a inundat o curte.
Strada vad ca a scapat neinundata...orasul tot la fel
Posted Image

Aku se trecem la lucruri serioase
Este o inmormantare din ceea ce se vede...tie ti se pare absurd ca evreii ultrareligiosi sa-si conduca pe ultimul drum mortul?
Cine vrei sa-l inmormanteze...bibliotecarii?

Edited by ThinkAbout, 21 September 2012 - 16:14.


#44
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 ThinkAbout, on 21 septembrie 2012 - 16:00, said:

Hi...hi...hi...mare secret...
Se intuneca mai devreme cu o ora fata de Europa iar soarele este vizibil la rasarit cu o ora mai devreme decat in Europa


Daca taceai filosof erai....si in Romania se lumineaza cu doua ore mai devreme decat la Londra,cu una mai devreme de cat la amsterdam,....cu mai mult de 3 ore fata de Moscova...
Deci ce date de incepere a orei de vara are Romania?
Si ce data de terminare...??

Eu vorbeam de luppta surda si fara succes a oamenilor de afaceri,parlamentarilor,economistilor sa se alinieze zilele in care incepe si se sfarseste ora de vara la cea europeana.
Deocamdata lupta asta de 15 ani este fara succes.Itzik nu vrea sa se scoale mai devreme pentru rugaciune .Ce-i pasa lui de beneficii economice....
Mentalitate, nu ??

Si asta e inmormantare ??
pare mai curand o aruncare cu pietre...
o fi pregatirea pentru olimpiada.

[ http://www.acum.tv/wp-content/uploads/imagini-articol/cdcaf71c97_ultra_ortodocsi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 16:14, said:

Daca taceai filosof erai....si in Romania se lumineaza cu doua ore mai devreme decat la Londra,cu una mai devreme de cat la amsterdam,....cu mai mult de 3 ore fata de Moscova...
Deci ce date de incepere a orei de vara are Romania?
Si ce data de terminare...??
Itzik nu vrea sa se scoale mai devreme pentru rugaciune .Ce-i pasa lui de beneficii economice....
Mentalitate, nu ??
Nu vezi ca te contrazici singura.
Nu de alta dar ora de rugaciune se stabileste in functie de pozitia soarelui, nu functie de ora europeana.
Drept urmare afirmatia ta conform careia Itzik nu vrea sa se scoale mai devereme este o minciunica.

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 16:18, said:

Si asta e inmormantare ??
pare mai curand o aruncare cu pietre...
o fi pregatirea pentru olimpiada.

[ http://www.acum.tv/wp-content/uploads/imagini-articol/cdcaf71c97_ultra_ortodocsi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E din 2009 de cand s-au batut cu politia.
http://www.ynetnews....3727033,00.html

Niste fanatici dezavuati chiar de evreii de rand, normali.

Edited by ThinkAbout, 21 September 2012 - 16:33.


#46
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 ThinkAbout, on 21 septembrie 2012 - 16:32, said:

Nu vezi ca te contrazici singura.
Nu de alta dar ora de rugaciune se stabileste in functie de pozitia soarelui, nu functie de ora europeana.
Drept urmare afirmatia ta conform careia Itzik nu vrea sa se scoale mai devereme este o minciunica.

Niste fanatici dezavuati chiar de evreii de rand, normali.

inca odata pentru babe fudule.
rastalmacesti si le sucesti cum vrei tu

Ora de vara inseamna sculare mai devreme decat ceasul biologic si natural cu o ora.
Acum ca vin slihoturile,credinciosii se duc zilnic la biserica.Deci nu vor sa mearga cu o ora mai devreme,ca le e somn,asa ca dau inapoi ceasul de vara la cel de iarna cu multe zile inainte decat e normal si interesele economisirii de energie o cer.
Dar pisa o sa-yi explice pe intelesul tu...daca il ai

 ThinkAbout, on 21 septembrie 2012 - 16:32, said:


Niste fanatici dezavuati chiar de evreii de rand, normali.
Fanatici...fanatici dar multi,rai si care traiesc pe banii lui bengal si perpetumobile si alti contribuabili cinstiti.....

#47
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 17:23, said:

inca odata pentru babe fudule.
rastalmacesti si le sucesti cum vrei tu

Ora de vara inseamna sculare mai devreme decat ceasul biologic si natural cu o ora.
Acum ca vin slihoturile,credinciosii se duc zilnic la biserica.Deci nu vor sa mearga cu o ora mai devreme,ca le e somn,asa ca dau inapoi ceasul de vara la cel de iarna cu multe zile inainte decat e normal si interesele economisirii de energie o cer.
Dar pisa o sa-yi explice pe intelesul tu...daca il ai


Abbu iti inteleg eforturile de a-ti camufla lipsurile prin ironie.
Ce am spus eu ce raspunzi tu...chiar ca-i ca bate saua sa priceapa baba surda.
Eu nu-ti cer sa ma crezi pe mine, asa ca intra pe oricare site al religiosilor si citeste acolo despre zmanim.
Cat priveste cine cand pleaca la sinagoga nu schimba faptul ca evreii isi ghideaza rugaciunile zilnice dupa alte reguli decat ceasul european.
Acestea fiind spuse iti amintesc ca ma plictisesti...

Edited by ThinkAbout, 21 September 2012 - 17:50.


#48
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 ThinkAbout, on 21 septembrie 2012 - 17:48, said:

Acestea fiind spuse iti amintesc ca ma plictisesti...

n-am nici-o vina ca nu intelegi ca ora de rugaciune este una,  orarul de vara este alta gasca in alta traista...
ora 6.00 de rugaciune iarna,este tot 6.00 si  vara,doar ca ceasul arata 5.00 si la 5.00 te rogi de fapt




In rest :
Ce coincidenta...si eu ma plictisesc...!
Sa-mi tai venele sau sa mi le las sa creasca ??

Edited by abbulafia, 21 September 2012 - 18:34.


#49
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 abbulafia, on 21 septembrie 2012 - 18:18, said:

n-am nici-o vina ca nu intelegi ca ora de rugaciune este una,  orarul de vara este alta gasca in alta traista...
ora 6.00 de rugaciune iarna,este tot 6.00 si  vara,doar ca ceasul arata 5.00 si la 5.00 te rogi de fapt
Ntz,ntz,ntz...nu fi smecherila cu mine ca nu tine.
De fapt tu nu le intelegeai si sustineai ca Itzik religiosu` se roaga dupa orarul de vara nu dupa calendarul ebraic.
Eu am inteles din prima ca-s diferite.Posted Image

#50
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010

 perpetumobile, on 21 septembrie 2012 - 14:38, said:


Nu ca nu stii adevarul ci il prezinti cum o ingusta minte l-ar prezenta.
Adevarat ca la inceput au fost intemeiate de fiecare comunitate sinagogi deoarece totii au vrut sa continuie traditii de sute si mii de ani. Nimeni nu a facut asta contra altora. Au trecut multi ani de atuncia. Multi s-au casatorit cubarbati sau femei de traditii diferite. Copii lor deacuma nu mmai fac diferenta. Abbulafia nu iese din casa ei si habar nu are ce se intampla in tara "ei".  Subsemnatul are nevasta nascuta in Maroco.Nori si ginere avem din Tunis,Polonia si Irak. Ca sa clasam si pe toti nepotii,,o sa avem ameteala.
Ministrul de Interne este nascut in Tunis ( sefard )si a invatat la o scoala religioasa eshkenaza.



Sa mor de ras numai.  Abbulafia locuieste la orasul Haifa,singurul din Israel,singurul oras din Israel in care transportul public nu se opreste sambata. In nici un oras din Israel nu este interdictie a cuiva sa pasuiasca pe ce trotuar vrea.   Doamna   Abbulafia scrie aiureli fara baza numai ca sa se eschiveze sa raspunda dece se prezinta romanca crestina ortodoxa pe cand a venit in Israel si sa prezentat ca evreica? Fapt este ca azi, doamna Abbulafia este israelianca si evreica si locuieste 20 de ani in Israel.


Desigur ca au si defecte. Am scris ca poporul evreu este un popor ca toate altelea.poate putin mai organizat,mai invatat si cult. Restul cum este toate popoarele.

Cum este poporul tzigan?
1.vezi tu,daca citesti primul pasaj subliniat,poti sa-ti raspunzi singur de ce foarte multi nu-i au la inima pe jidani,ca prea se cred buricul pamantului...si chiar nu sunt,daca ma intelegi....
2. intai incearca sa-ti clarifici notiunile de "popor/populatie" si mai discutam dupa despre tzigani...

#51
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009
Sa ne intoarcem la mentalitatea evreilor.  Israel este patria evreilor din toata lumea si ca asa ,evreii find nativi din foarte multe tari,mentalitatea evreilor sa potrivit situatiei si fiecare comunitate si grupa de evrei primeste cu intelegere nevoile si traditile altora.  De aci ca evreii au adoptat democratia si libera exprimare ca cea mai importanta lege la baza noii tari. Mai tarziu a fost adougata inca o lege care promite libertatea tuturor sa aleaga profesia  si sa fiu aparati de nedreptatilor.In Israel exista o functie  de controlor a statului care nu depinde de nimeni si are dreptul sa controleze toate activitatile din tara care sunt financiata de tezaurul tarii.O data pe an  controlorul prezinta presedintelui statului  raportul anual care este si desvaluit publicului.

Evreii religiosi au aceleas drepturi ca toti altii evrei. Majoritatea evreilor sunt laici si traditionali care cred dar nu implinesc toate cerintele religiei.
Evreii religiosi se bucura de o absoluta libertate sa traiasca viata lor cum li se potriveste  cum nimeni nu impune nici la evreii laici  sa faca ce nu vor. In general, evreii religiosi  traiesc in cartiere separate unde se simt mai bine printre alti credinciosi.

Doamna Abbulafia a gasit de cuvinta sa puna o serie de fotografii cu multi "Pinguini" cum ii numeste dumneaei. Ea a inventat tot felul de manifestari sau alte acte barbare a lor.   Am mai scris doamnei ca daca ii este asa de penibil, nu trebuie sa ne sufere 20 de ani si poate sa se intoarca maine la Iasi in Romania. Eu ii promit ca nimeni din Israel nu se va supara. De fapt in zilele astea voi hotara daca sa  ajut ca sa ajunga la Iasi cat mai repede. Aceasta doamna  a intrat in Israel ca evreica cu toate ca este crestina ortodoxa contrar legii israeliene care permite cetatenie israeliana numai la persoane evreice.

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 21:36, said:

1.vezi tu,daca citesti primul pasaj subliniat,poti sa-ti raspunzi singur de ce foarte multi nu-i au la inima pe jidani,ca prea se cred buricul pamantului...si chiar nu sunt,daca ma intelegi....
2. intai incearca sa-ti clarifici notiunile de "popor/populatie" si mai discutam dupa despre tzigani...

Bine. Noi evreii ne-am obisnuit ca nu totii ne simpatizeaza.Ne multumim ca oameni isteti si culti ne vrea.Suntem vaccinati contra idei cum ai dumneata ,de exemplu.  Noua,evreilor ni se "falfaie" (cum zic romanii) de ce crede cineva care ne numeste "judani".Eu pretind ca  asa persoane provoaca tocmai pagube Romaniei si nu evreilor.

Ce-i drept este drept, evreii sunt un popor de numai 14 milioane de cetateni dar care  a primit pana azi cele mai multe premii Nobel proportional la numarul lor.
Azi Israelul conduce inalta tehnologie   din lume. Nu degeaba Intel,Motorola , IBM si inca cateva sute de mari intreprinderi au  infintat centrele lor de desvoltare in Israel. Unele si cele mai importante uzine ca Intel unde se lucreaza  zii si noapte. 7500 de lucratori tehnicieni si ingineri. Hai las-o balta. Evreii nu au multe bogatii naturale afara de gaz natural in cantitati enorme care a fost gasit nu de mult. Evreii au numai creierul lor si ista nu deceptioneaza. Peste 300 de mici societati de desvoltare  active. Unele reusesc si se vand marilor societati cu sute de milioane de dolari.  Buricul lumii? Nu stiu dar poate,daca asa zici mata.

#52
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
:),mda, ce sa zic...apropo de tigani si evrei:
cand e un tigan prin preajma,instinctiv foarte multi oameni duc mana la buzunar,sa se asigure ca portofelul e acolo. cand prin preajma e un evreu,e mai bine sa-ti bagi vata in urechi,sa inchizi ochii iar portofelul sa nu-l fi luat de acasa....desigur,e parerea mea,dupa ce am venit in contact cu ambele specii....

#53
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 21:36, said:

1.vezi tu,daca citesti primul pasaj subliniat,poti sa-ti raspunzi singur de ce foarte multi nu-i au la inima pe jidani,ca prea se cred buricul pamantului...si chiar nu sunt,daca ma intelegi....
2. intai incearca sa-ti clarifici notiunile de "popor/populatie" si mai discutam dupa despre tzigani...
Asta-i preconceptie cu credinta ca ar fi buricul pamantului...se lauda si ei sa se simta bine...daca te duci in comunitatea romanilor din america sa vezi cum iti lauzi si tu tara si cum ti se umple inima de mandrie si-ti tresalta in piept de cate ori auzi ca un roman s-a distins in mod special...este normal, nimic extraordinar....

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 22:12, said:

cand prin preajma e un evreu,e mai bine sa-ti bagi vata in urechi,sa inchizi ochii iar portofelul sa nu-l fi luat de acasa....desigur,e parerea mea,dupa ce am venit in contact cu ambele specii....
De fapt este ironie...daca ar fi fost parere stateai departe de topicul asta sau il citeai cu vata in ochiPosted Image .....nicidecum in urechiPosted Image

 perpetumobile, on 21 septembrie 2012 - 21:59, said:

Doamna Abbulafia a gasit de cuvinta sa puna o serie de fotografii cu multi "Pinguini" cum ii numeste dumneaei.
Edgar, enough is enough...pune-i punct si move on...este mai sanatos...
O sa scrie cateva luni desre tine, daca nu-i dai prilejul nu va mai scrie nimic...un ignore este intelept...
Nu de alta, dar intre cei care este acum este mai nashpa decat intre ciocan si nicovala...

Edited by ThinkAbout, 21 September 2012 - 22:26.


#54
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010
Domnule Moderator DayDreamer
Interpelarea dv. a disparut, insa
v-am răspuns prîn PM căci e mai elegant aşa
Hai norok !

 underrated, on 21 septembrie 2012 - 22:12, said:

Posted Image,mda, ce sa zic...apropo de tigani si evrei:
cand e un tigan prin preajma,instinctiv foarte multi oameni duc mana la buzunar,sa se asigure ca portofelul e acolo. cand prin preajma e un evreu,e mai bine sa-ti bagi vata in urechi,sa inchizi ochii iar portofelul sa nu-l fi luat de acasa....desigur,e parerea mea,dupa ce am venit in contact cu ambele specii....
Acum ai ramas [de] balta numai cu Rromii.

Edited by Ben_Gal_1, 21 September 2012 - 23:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate