Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Alarma daca pulsul scade prea mult

INFO pentru transferuri - vrei sa te transferi? Intră aici!

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

alexalexutu90

alexalexutu90

New Member

• Grup: Members
Salut daca sunt clasa a 9-a liceu de mate-info si vreau sa ma mut laalt liceu tot cu acelasi profil mate-info trb sa mai dau diferentele alea?

Yukoto

Yukoto

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu

StephStf

StephStf

New Member

Bună! Posted Image Îmi poate spune cineva cum ar trebui să procedez dacă vreau să mă transfer de la un liceu cu profilul de "Resurse naturale și protecția mediului" (am foarte multe module stupide si cei care vin de la alt profil la acesta, dau teste la toate modulele pe care le avem), la unul cu profilul de "Filologie" ? Vă rog Posted Image Sunt clasa a11a și vreau să stiu dacă trebuie să dau vreo diferență (spre exemplu,să dau un examen la latină,că știu că se face latină și eu n-am mai făcut din clasa a8a) și dacă media este importantă (și care medie: cea cu care am terminat clasa a10a sau cea care-mi iese pe semestrul 1 acum ?) Vă rog ajutați-mă! Posted Image

Yukoto

Yukoto

Senior Member

Media cu care ai terminat clasa a 10-a se considere medie de admitere, si vei da diferente la latina, si alte bazaconii.

smokenashu

smokenashu

New Member

Salut !

Sunt in clasa a X-a la profilul mate intensiv info, si vreau sa ma mut in acelasi liceu, dar la stiinte sociale. Am expertiza medico-pedagogica de la Directia Sanatatii Publice, cu actul respectiv ma pot muta la ce profil vreau eu, fiind primit in mod obligatoriu unde vreau sa merg. Am vorbit si cu directorul , luni se rezolva treaba. Din semestrul 2 ma voi muta, bineinteles.
Singura chestie e ca as dori niste informatii despre diferenta la latina ( e singura materie la care trebuie sa dau diferenta).. Este o singura profesoara de latina in liceu, prin urmare, ea va fi singura care ma va asculta oral + scris din latina, nu ?
Si ca o ultima intrebare, depinde de ea daca ma va asculta din toata toata materia , sau daca ma va asculta doar din ce-i esential, am dreptate ? Daca e asa, ma inteleg eu cu ea sa ma asculte doar din ce-i esential.. Mai ales ca am sa fac si pregatire cu ea ( meditatii) inainte de a da diferenta..

L.E.:  Daca as ramane prin absurd corigent la informatica, mai am posibilitatea sa ma mut ? Desi nu cred ca am sa raman, vreau  doar sa stiu ce se intampla in cazul asta.
Chiar daca as ramane corigent la informatica, 100% as avea medie mai mare decat ultimul elev de la profilul la care vreau sa ma mut.

Edited by smokenashu, 23 November 2013 - 12:35.

Yukoto

Yukoto

Senior Member

Eu cand am dat diferente, mi-a spus profesoara ce trebuie sa invat pt. diferente.. eu zic sa nu te agiti prea tare, decat daca e o profesoara foarte dura (cum a fost in cazul meu).

smokenashu

smokenashu

New Member

Yukoto, on 23 noiembrie 2013 - 12:35, said:

Eu cand am dat diferente, mi-a spus profesoara ce trebuie sa invat pt. diferente.. eu zic sa nu te agiti prea tare, decat daca e o profesoara foarte dura (cum a fost in cazul meu).

E o profesoara relativ ok, nu-i batrana, nici comunista, bineinteles.. Ma poate asculta din ce vrea ea ? Ii este permis sa ma asculte din cat mai putin ,sau trebuie sa respecte anumite norme.. ?

Yukoto

Yukoto

Senior Member

La mine a fost dupa bunul ei plac, mi-a zis sa invat x y z, pe alea le-am invatat, din alea m-a ascultat. Depinde de profesor aici totul, nu-i poate impune nimeni nimic.

SpiritWolf

SpiritWolf

New Member

Am si eu cateva intrebari. Vreau sa ma transfer din semestrul II (sunt a IX-a) de la mate-info la filologie in acelasi liceu. Acum intrebarile sunt:
1.La ce voi da diferente?
2.Daca am ramas corigent la o materie pot sa ma transfer?
3.Daca la mate-info in prezent suntem 21 iar la filologie sunt 28, mi se mai accepta transferul?

Yukoto

Yukoto

Senior Member

La limba latina si inca cateva bazaconii cred. Nu cred, ai grija sa nu ramai corigent, roaga-te de profesor sa nu te lase ca vrei sa te muti, poate ai sanse. Da, locuri sunt.

SpiritWolf

SpiritWolf

New Member

Faza e ca din cauza la profu ala ratat care ma lasa vreau sa ma mut, ca imi place informatica :(

C_A_R_M_E_N

C_A_R_M_E_N

New Member

Mă scuzați , am și eu o întrebare  ,,, Sunt în clasa a-IX-a  , am intrat la liceul Teoretic , profil filologie, dar dintr-o anumită situație , am plecat în Spania la un alt liceu , nu mai pot să stau aici , și acum pe al-2-lea semestru , aș vrea să mă întorc înapoi la liceul din România ( la liceul Teoretic ) , Și nu știu de ce este nevoie să fac pentru a intra din nou acolo sau dacă mai pot intra  ... Aici în Spania  este un fel de școală care , conține 10 clase , după care  altele 2 la alt liceu, în  alt oraș mai mare ...
Puteți să îmi spuneți ce este de făcut pentru a intra din nou la liceul din Romănia ? Vreau un răspuns mai amănunțit dacă se poate !

Edited by C_A_R_M_E_N, 10 January 2014 - 03:03.

smokenashu

smokenashu

New Member

Daca intr-o clasa de liceu sunt 32 de elevi, iar limita este de 32 de elevi + 2  locuri pentru rromi( 34 de locuri in total ), exista vreo  posibilitate, lege sau ceva, prin care ma pot muta in clasa aceea ocupand unul dintre locurile atribuite rromilor, eu nefiind de etnie rroma.. ? Daca exista, va rog sa-mi detaliati cat mai bine ce si cum..

Edited by smokenashu, 26 January 2014 - 16:05.

thbfbcom

thbfbcom

New Member

Salut. Sunt clasa a IX-a si as vrea sa ma mut la un liceu mai bun cu acelasi profil. Am media mai mare decat ultimul de acolo si mi s-a spus ca voi da niste teste la informatica si matematica. Cum aflu cum sunt acele teste si ce anume trebuie sa invat.. Am cautat ceva exemple pe internet dar nu am gasit.

Edited by thbfbcom, 12 February 2014 - 15:33.

fefe240692

fefe240692

New Member

Salut. Sunt clasa a XII la un liceu tehnic profil turism si dau bacul la mate...nu am putut sa ma transfer pana acum si stiu sigur ca o sa pic bac.ul la mate. Din clasa a 9.a pana in a 11.a sem I am fost la liceu cu profil uman filologie si am fost nevoit sa ma transfer aici. Am cum sa ma transfer pana la bac? Sau dupa ce termin 12 clase pot sa fac ceva sa dau bac.ul la filo?

Alessia09

Alessia09

New Member

Buna! Sunt la pedagogic, in clasa a XI- a, si as dori sa ma transfer, in timpul anului scoalr, la alt liceu, in alt judet, dar tot la profilul pedagogic. As putea? Voi ce spuneti? Posted Image

Carla-Andreea

Carla-Andreea

New Member

Bună.
Sunt clasa a X a la Mate-Info intensiv engleză,și vreau sa ma mut la științe ale naturii.ce acte îmi trebuie si ar fi bine sa ma duc la secretariat in ultima săptămână ca sa ma transfer?

CuxiySZ

CuxiySZ

New Member

E vacanta de vara , eu vreau sa ma transfer la alt liceu pe acelasi profil (mate-info) , numai ca acolo sunt 2 clase de mate info , pot alege cand depun cererea de transfer , sau ma repartizeaza ei in ce clasa or vrea , sau unde sunt mai putine locuri?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate