Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
gmail

Şevi de 3/4" - 1" la calor...

Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei
 Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

programel Win Movie Maker

Meritau ginerii lui Lot sa moara?
 Ce credeți ca s-ar intampla ...

Instanta amana sistematic pronunş...

se poate folosi alt incarcator US...

Parchet impermeabil + fara praguri
 Despre prima de activare

One Cotroceni

Piese noi pentru reducerea zgomot...

Refuzat la imbarcare din cauza un...

INFO pentru transferuri - vrei sa te transferi? Intră aici!

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

lucianmemo

lucianmemo

Junior Member

• Grup: Members
Ma scuzati ca fac 2 posturi dar am uitat sa mentionez ca sunt spre sfarsitul clasei a X - a in acest moment.

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

• Grup: Senior Members
Compara programa de invatamant de la acele profile si vezi diferenta: http://www.edu.ro/in.../articles/c556/

lucianmemo

lucianmemo

Junior Member

Aici este programa la fiecare materie.Pe mine ma intereseaza care materii le voi face la arhitectura si nu le-am facut/nu se fac in urmatorii ani la filologie.
Ca sa fiu si mai clar va intreb daca exista materii in plus la arhitectura fata de cele la filologie?
Acestea de la filologie sunt: Limbile straine,psihologie(plus economie sau filosofie),limba romana,matematica,fizica,biologie,chimie,sport,muzica,desen,religie,educatie antreprenoriala,istorie,geografie si tic.

miki2

miki2

New Member

Poate cineva sa-mi spuna daca in nvatamantul primar   te poti tranfera in timpul anului scolar sau este la fel ca si la liceu

Dannymzw

Dannymzw

Junior Member

Salut,termin clasa a-IX-a si vreau sa ma tansfer de la profilul elctronica-automatizari la profilul stiinte sociale intensiv engleza,as vrea sa sti la ce trebuie sa dau difernte.

Edited by Dannymzw, 12 June 2013 - 10:52.

Bibishor

Bibishor

New Member

Buna! Am terminat clasa 11a si vreau sa ma transfer la alt profil in acelasi liceu. Mieruri depun cererea, dar nu stiu care sunt urmatorii pasi, si cat de posibil este sa imi accepte transferul .

Yukoto

Yukoto

Senior Member

Nu mai exista un urmator pas. Verifici la secretariat inainte cu cateva zile daca ti-a fost acceptat transferul sau nu. Daca nu ti-a fost acceptat, indreapta-te spre un alt liceu.

BEEKONE1

BEEKONE1

Junior Member

Salut , am intrat si eu la un liceu de la mine din oras pe profilul Stiinte ale naturii - LFR (REAL) , eu vreau sa ma transfer la Filologie LFR (UMAN) unde am media de admitere peste ultima care a fost , sau la Stiinte soc (UMAN) unde nu am peste media de admitere , as vrea sa imi spuneti daca ma pot muta la unele din aceste profile si daca pot sa ma mut pana la inceputul scolii sau daca nu ajutati-ma si ziceti-mi toti pasii pe care trebuie sa ii fac !

Multumesc !

Yukoto

Yukoto

Senior Member

Vorbeste la secretariat.

Alexandru_Edward

Alexandru_Edward

New Member

Salut.
Din cauza optiunilor mele puse in prima repartizare, eu nu am putut intra la liceu, deoarece nu am intuit ca mediile de anul acesta sunt foarte mari.
Acum m-am inscris la a 2-a repartizare, in care stiu sigur unde ma voi duce, si nu imi place. Dar totusi am ales profilul pe care il voi urma (mate-info), pentru a face mai usor transferul.
Intrebarea mea este daca dupa ce sunt repartizat a 2-a oara, ma pot transfera inainte de a incepe anul scolar cu media mea de admitere, eu inca neavand dosarul dus?
Pur si simplu nu vreau sa raman aici.. deoarece este un liceu la care se intra cu 4.20, eu avand media 8.32.
Ma pot muta la liceul dorit de mine daca ultimul admis a avut media 7.97 si in clasa sunt 29 de locuri ocupate?

Edited by Alexandru_Edward, 19 July 2013 - 05:03.

ajutati-ma

ajutati-ma

New Member

Buna.
De cate ori ma pot transfera de la un liceu la altul??

ajutati-ma

ajutati-ma

New Member

Nustiu daca am ales sectia potrivita,dar vreau sa vad si parerea voastra.Sunt la un liceu departe de casa,merg o data pe saptamana acasa,am trecut clasa a 10a,dar tot nu ma obisnuiesc.daca ma mut la un liceu mai aproape,de la care as merge acasa zilnic.imi e sa nu ii dezamagesc pe parintii mei.ce ma sfatuiti sa fac??
Postarea trecuta nu o luati in seama!
Va multumesc anticipat!

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Gata, ai dat de greu ? Pai greul de acum vine, nu inapoi casa ! Peste ani vei multumi soartei ca a trebuit sa fii printre straini de mic.

Edited by neagu_laurentiu, 16 September 2013 - 16:45.

bdacaru

bdacaru

New Member

Salut.Sunt clasa a 10 a pe filologie.Anul acesta m-am transferat la acest liceu pe acest profil.As vrea sa ma transfer pe stiinte sociale la un alt liceu,mult mai aproape de domiciliu.Intrebarea mea este,pot sa ma transfer inainte de sfarsitul primului semestru,tinand cont ca motivul este "apropiere fata de domiciliu" si ca am si o problema de sanatate,daca fac cerere la inspectorat?
Va multumesc pentru intelegere!

Yukoto

Yukoto

Senior Member

Daca faci la inspectorat, da

bdacaru

bdacaru

New Member

Poti sa imi dai niste detalii,te rog frumos?
Iti multumesc foarte mult pentru ajutor.

Yukoto

Yukoto

Senior Member

N-am ce detalii sa iti dau, vorbesti la inspectorat, ei te pot intruma mai departe. Asta daca iti accepta transferul.. daca nu, in semestrul urmator te muti..

bdacaru

bdacaru

New Member

Dar zici ca s-ar putea sa imi accepte??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate