Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce facem cand avem un partener care detesta dansul (si urmeaza propria nunta)?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Ma gandeam sa fac cu niste prieteni o trupa de entertaineri de dans:P.
Angajezi asa ceva, mirele da si el din picioare pe acolo si noi facem tot dansul Posted Image.
Cam asa ceva.
Dar in Romania nu cred ca prinde Posted Image.
PS: Eu dac-as fi femeie nu m-as casatori cu un asemenea fraier Posted Image.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4ysshYgkWos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Reboko, 17 September 2012 - 18:15.


#20
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011

 Reboko, on 17 septembrie 2012 - 18:11, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4ysshYgkWos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Voi dansatorii pe alte melodii mai stiti sa dansati?

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

 bulesco, on 17 septembrie 2012 - 18:03, said:

Chiar asa; pentru ce or mai face nunta?

 progressiveM, on 17 septembrie 2012 - 18:05, said:

Daca nici la nunta ta nu te simti bine si iti e jena de ce zice lumea... nasol. Nu o sa se prea distreze in viata.
QED Posted Image

Edited by andreic, 17 September 2012 - 18:16.


#22
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
1 dans simplu, melodie scurta si aia e.

#23
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

 progressiveM, on 17 septembrie 2012 - 18:16, said:

Voi dansatorii pe alte melodii mai stiti sa dansati?

Orice stil in afara dansuri clasice si latino.
Coregrafia aia e una foarte simpla Posted Image.
Facem si asa ceva, dar cum mirele nu prea danseaza... :(.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pV9aSiS6FsI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Reboko, 17 September 2012 - 18:35.


#24
bulesco

bulesco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 28.08.2012

 Reboko, on 17 septembrie 2012 - 18:30, said:

Oricine gen in afara dansuri clasice si latino.
:lol:
meserias!

Edited by bulesco, 17 September 2012 - 18:34.


#25
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 Hellada, on 17 septembrie 2012 - 17:23, said:

V-ati  intalnit,personal, cu asemenea situatii,adica sa aveti probleme sau neintelegeri din cauza faptului ca celalalt uraste dansul,si nu vrea sa danseze? mai grav este ca cei 2 urmeaza sa faca nunta....

Este o situatie cam jenanta

Eu m-am vanzolit pe la o scoala de dans din Bucuresti ceva timp si veneau cupluri absolut afone sa invete ceva elementar ca sa deschida nunta. E vorba doar de un minim efort pe urma intra lumea la joc.

#26
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Schimbati programul nuntii. In loc de dans bagati un film. Aia de pe Enterpraizu' lui Archer asa faceau.

#27
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 Hellada, on 17 septembrie 2012 - 17:40, said:

Chestia ca mireasa e dansatoare la greu....iar el..... no comment.....
nu-i niciun bai, i-o ia unu de p-acolo la ture şi să vezi ce intră-n priză gelozia la mire :D

#28
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 gigel de hohenţolărn, on 17 septembrie 2012 - 21:19, said:

nu-i niciun bai, i-o ia unu de p-acolo la ture şi să vezi ce intră-n priză gelozia la mire Posted Image

In cazul asta mirele poate sa dea de baut la toti inainte de dans, dar la greu. O cisterna de wiskey ar fi potrivita. :)

#29
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 Dihorul Razboinic, on 17 septembrie 2012 - 21:36, said:

In cazul asta mirele poate sa dea de baut la toti inainte de dans, dar la greu. O cisterna de wiskey ar fi potrivita. Posted Image
corect, poate i se face milă unui mesean şi-o ia la dans pe mireasă şi-i mai pune ş-o mână pe fund. aşa, de control :D

#30
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011
Dacă o să-mi pun vreodată problema asta, cel mai probabil va fi după o operaţie pe creieru-mi făcută de un pădurar mustăcios pe shrooms cu o drujbă ruginită şi îmbibată cu pipi de veveriţă bolnavă de gripă aviară şi cu vezica praştie de la săriturile neprotejate pe scoarţa copacilor uscaţi de ploi acide.

#31
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
long post, may become boring!

bah, deci am citit muuulte tampenii p-aci in 3 ani de Softpedia, am vazut si auzit si mai multe, da' asta
taica...le pune capac la multe din ele. citesc si ma minunez ce probleme "existentiale" au cate unii. nu
pot sa ma nu ma gandesc la ala saracu'. "vrei, nu vrei, bea ginerica aghiasma. ce...e dupa tine?".


 Hellada, on 17 septembrie 2012 - 17:23, said:

Este o situatie cam jenanta
foarte! extra! nemaipomenit de jenanta. ce sa-ti povestesc...jenanta pentru cine? ete d-aia nu mai ploua...
omul nu le are cu dansul, nu-i place chestia asta si cel mai important, "nu vrea"  muschii lui sa danseze,
corect? then what's the fu*kin' problem?

e si mai grav ca cei doi urmeaza sa faca nunta pentru ca...[insert supid reason here]


 Hellada, on 17 septembrie 2012 - 17:36, said:

Nu o fi obligatoriu,dar ce va zice lumea,nuntasii ?
gizas craist... el, parerea lui si ce-si doreste el nu conteaza deloc? nu se mai termina odata chestia asta
cu fu*utul de grija altuia? al dracu' ala care-a inventat asta cu "ce-o sa zica lumea, vai dar eu trebuie sa
ma preocup de parerea altora despre mine, eu nu mai pot sa ma c*c de parerea altora", ala sigur a fost
roman. din cauza mentalitatii asteia unii chiar au ajuns pe la stirile de la ora 5.

daca tot ziceai ca mireasa "e dansatoare la greu", de ce n-a luat unu' profesionist? Fred Astaire e putin
cam mort, dar dansareti de sa rupa podelele gasesti la tot pasu'.


 progressiveM, on 17 septembrie 2012 - 18:05, said:

Daca nici la nunta ta nu te simti bine si iti e jena de ce zice lumea...
absolut corect. e nunta ta, deci tu trebuie sa te simti bine si sa faci cum vrei, ca doar mirii sunt
pe primul plan, iar ceilalti nu prea conteaza. cu atat mai putin parerea lor. sa si-o tina pentru ei
si nuntile lor proprii si personale.


 TVWLTOOZ, on 17 septembrie 2012 - 17:53, said:

punctul comun al acestor persoane care urăsc dansul e faptul că nu știu să danseze.
Trebuie făcut cumva să meargă la cursuri
prietene, nici eu nu stiu sa pilotez avioane. si uite ca nu urasc sa zbor cu ele, ca pasager. ba, ce sa
vezi, chiar imi place. fii bun si argumenteaza-mi putin logica ta, ca eu sunt nitel mai greu de cap. cat
despre "trebuie facut..." ala, tare as vrea sa imi spuna cineva mie asta si sa ma puna sa sparg bani,
oricat de putini ar fi ei pe ceva ce imi foloseste la fix nimic. sa vezi ce-l conving eu ca "trebuie"...


 Hellada, on 17 septembrie 2012 - 17:56, said:

Tocmai ca e un baiat chiar foarte OK,la 26 de ani ,arata f bine
si legatura intre acestea si subiect, nestiinta lui in materie d-ale dansatului si lipsa de chef fata de
aceasta manifestare este...?


 andreic, on 17 septembrie 2012 - 18:02, said:

Depinde, conteaza mai mult ce zic altii sau dorinta mirilor de a nu fie stresati aiurea ?
corect! uite oameni care gandesc. cu creierul, nu cu gura lumii si cu parerile ei. pacat ca
sunt putini la numar.


deci, daca eu as auzi de facut ceva ce nu-mi place, doar ca e traditie sau ca "da' ce-o sa zica lumea",
fiindca urmeaza si la mine cat de curand nunta, in secunda doi ar incepe distractia. pentru mine! sa
vina vreo babeta/ruda/whatever cu texte de genul "sa fie asa, sa fie asa", "sa faceti asa", "trebuie sa
asa neaparat" si sa nu-i taca fleanca in secunda doi dupa ce ii fac cunoscut ca eu fac numai cum am
eu/partenera chef si nu satul/orasul si ca ma doare-n c*r de parerile si de gura lumii, ca sa vezi ce sta
pe la stomatolog in loc sa rupa opinca si sa faca matu' gros la nunta.

eu is cam ursuz de fel, vorba putina, reactii rapide. nerecomandat persoanelor de care ziceam mai sus.
s-au incercat si la mine "sfaturi" si pareri, am taiat repede si sec avantul celor care le scoteau pe gura.

nici eu nu prea le am cu dansurile, mai ales alea complicate. dansez cum ma duce capul si n-am nici
o strabatere sa invat, cu atat mai putin sa platesc pe cineva sa ma invete " the proper way to". asta
nu inseamna ca daca ma duc undeva si se danseaza sau m-apuca pe mine cheful sa dansez, n-o fac.

si ca sa raspund si la intrebarea topicului, "Ce facem cand avem un partener care detesta dansul (si
urmeaza propria nunta)?"...nimic! fix nimic. ne intrebam mai intai daca nu cumva si noi avem lucruri pe
care le detestam si daca ne-ar place sa ne frece cineva la cap sa le facem, doar pentru ca asa i s-a sculat
lui/ei si ca vezi dom'le "trebuie" si "gura lumii". nu stiu de unde dracu' o mai fi aparut si moda asta cu dansul
a nu stiu ce si cate feluri de dans la nunta si "deschiderea" ei numai intr-un anumit ce fel. probabil o chestie
cretina ca multe altele, imprumutata de la straini, ca noi nu suntem in stare de-o nunta romaneasca sau daca
nu, de o nunta dupa cum vrem noi sa fie.

#32
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 progressiveM, on 17 septembrie 2012 - 18:05, said:

Daca nici la nunta ta nu te simti bine si iti e jena de ce zice lumea... nasol. Nu o sa se prea distreze in viata.

Quote

absolut corect. e nunta ta, deci tu trebuie sa te simti bine si sa faci cum vrei, ca doar mirii sunt
pe primul plan, iar ceilalti nu prea conteaza. cu atat mai putin parerea lor. sa si-o tina pentru ei
si nuntile lor proprii si personale.
Trebuie sa-ti pese pentru ca invitatii platesc/lasa activitatile personale si vin ca sa te faca pe tine fericit.

Edited by Ulpiatraiana, 18 September 2012 - 03:01.


#33
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
divin, absolut divin. ce ma distrati astia cu "trebuie" pe topicul asta. guys, can you tell me who are you living for?

 Ulpiatraiana, on 18 septembrie 2012 - 02:59, said:

Trebuie sa-ti pese pentru ca invitatii platesc/lasa activitatile personale
platesc si anume ce? sa dea dracu' dac-am vazut sa stea vreunu la nunta cu casa de marcat la intrare/iesire sau sa elibereze factura
proforma (by the way, destul de discutabil tipul asta de facturare) pentru plata in avans. aaa, ca invitatii "lasa plicul" ca inlocuitor al
cadoului/cadourilor sau ca prin metoda asta "returneaza" participarea ta la o nunta de-a lor unde si tu ai "cotizat", asta-i alta discutie.

ai inteles total pe dos decat trebuie. sa spui ca "invitatii platesc", e aiurea. platesc ce? sa vada cum danseaza cineva? n-au decat sa
danseze ei, daca omul de care se vorbea p-aci nu vrea, nu poate, nu stie sau pur si simplu i se brehane de asta. sau sa se duca ei
frumos la circ, sa vada ursii cum danseaza, in loc sa mearga la nunta. si e si mai ieftin. iar activitatile personale sa si le bage-n fund.

mi se pare ok sa-ti pese din alte puncte de vedere, cum ar fi mancarea sa fie buna si diversificata, pregatirea ei sa fie in conditii bune,
localul sa fie ok, muzica la fel si asa mai departe. dar de aici si pana la a spune ca in (poate) cea mai importanta si fericita zi din viata
unui om trebuie sa fii cu ochii-n patru, sa multumesti pe toata lumea si sa te faci luntre si punte pentru ei...las-o dracu' de treaba. in loc
pe miri sa-i preocupe persoana lor si partenerul/partenera, pe ei sa-i f*ta grija de invitati? in ziua nuntii lor? da' e nunta invitatilor cumva?


 Ulpiatraiana, on 18 septembrie 2012 - 02:59, said:

vin ca sa te faca pe tine fericit.
asta e de-a dreptul geniala. cu ce? cu prezenta? cu "plicul"? cu ce? mai fericit decat faptul ca te-ai casatorit cu persoana aleasa?
nu-i suficient ca aproape in fiecare zi incercam sa multumim pe cineva, mai trebuie sa ai grijile astea si-n ziua nuntii? no sh*t...

Edited by dygey, 18 September 2012 - 05:03.


#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Mai  fata, ceva  e  in neregula  cu  conceptiile  tale, vezi sa nu se dumireasca mirele pana nu l-ai  legat, ca daca se desteapta faci nunta fara mire...
on-topic: imbata-l rapid, la inceputul nuntii, si garantat nimeni nu o sa mai discute de ce nu danseaza mirele.

#35
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Alta chestie tembela: darul de nunta. Dar nu-i nimic, exista o chestie si mai tembela: strigatul darului si umilirea celui care a dat cel mai putin. :death:

#36
bulesco

bulesco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 28.08.2012

 Ulpiatraiana, on 18 septembrie 2012 - 02:59, said:

Trebuie sa-ti pese pentru ca invitatii platesc/lasa activitatile personale si vin ca sa te faca pe tine fericit.

E grele pentru unii!
De ce or mai face nunta daca nu le pasa de invitati?
Bun; o fac pana la urma si nu le pasa de invitati. Atunci, de ce-i mai pun pe drumuri?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate