Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Man of Steel (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
merge
in lipsa de alte filme
sper ca se va alatura echipei avengers cat de curand :D

#20
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View PostCutzu, on 19 iunie 2013 - 15:59, said:

echipei avengers
cica vor sa scoata "justice league" dintr-un batman+ un superman deasta
prin 2015 daca am auzit bine

#21
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Am vazut aseara filmul. Un film bun daca dupa o zi de munca vrei ceva cafteala si nu ai prea mari pretentii(neaparat de vazut la Imax). M-a enervat ca povestea lui este spusa pe franturi (si alea flashback-uri), m-au enervat de moarte tipetele lui de fetita ranita in aripioara (e Superman nu Crygirl). Conform legendei povestea ar trebui sa se desfasoare in anii 30, nu am inteles de ce toti aveau computere,telefoane,etc (asta am observat si in versiunea din 2006). Si nu am inteles ce cauta Grand Station si Penn Station in Metropolis.
In schimb mi-a placut de Lois, in sfarsit o tipa draguta ca in celelalte ecranizari...... dar nu mi-a placut  ca S "a sait prea repede pe ea", in versiunea originala mai intai ies la un suc :D
Mi-a placut super mult evenimentul organizat de Lidl. Ne-au dat la icneput insigne in forma emblemei lui Superman, postere, de crantanit/baut, ne-au facut poze cu un manechin iar la finalul filmului le-am ridicat sub forma de magneti de frigider.

#22
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Ok filmul,scenariu light sa nu te stresezi sa urmaresti vreo intriga,multe explozii si batai. Deja e un ''must have'' sa ai o cafteala in oras in care cad o gramada de blocuri (vezi si Avengers, viitorul Pacific Rim...)
Mi-a placut costumul, de fapt a fost primul Superman fara chiloti peste colanti Posted Image
Ca o comparatie...mi-a placut mult mai mult Avengers, a avut mai multe caractere si umor.Dar e ok,in 3D merita vazut deci recomand sa mergeti ;)

#23
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View Postsneferu1987, on 20 iunie 2013 - 08:04, said:


In schimb mi-a placut de Lois, in sfarsit o tipa draguta ca in celelalte ecranizari...... dar nu mi-a placut  ca S "a sait prea repede pe ea", in versiunea originala mai intai ies la un suc Posted Image

Pai e Amy Adams ,una dintre cele mai bune actrite de la Hollywood; are patru nominalizari la Oscar plus zeci de alte premii. Eu ma mir ca a acceptat sa joace in "jucaria" asta. Pe undeva e bine totusi ,imi dau seama ce "varza" de actor e Henry Cavill ala prin comparatie.

#24
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
3D-ul e destul de ok pentru unul facut in post-productie. Da, e fake 3D...frate, daca pana si la Superman e 3D fals...slab
Aveti aici lista cu filmele care au 3D real si 3D fals...
Filmul a fost ok, nimic deosebit. Cum a punctat deja FCBK, repetitive fazele cu bataile din oras. Prins si azvarlit, pumni la greu si deloc tactica in bataie...
Mi-a adus aminte ultima bataie de Matrix Revolution cu lupta dintre Neo si Smith...si a fost mai spectaculoasa lupta din Matrix, o lupta care s-a intamplat acum 10 ani.
Henry Cavill nici nu a avut loc sa se etaleze ca actor dar e ok ca alegerea Superman-ului. Toti au jucat mai bine decat el ca toti sunt actori mai buni si mai experimentati decat el...Russell Crowe, Michael Shannon, Amy Adams, Diane Lane, Kevin Costner, Laurence Fishburn. Singurul lucru la care nu e super Superman, e actingul.
In rest, cam asta a fost blockbusterul verii...nu stiu ce altceva poate sa mai fie incolo. Star Trek a trecut fara prea mare valva, Iron Man 3 la fel. The Lone Ranger nu cred ca are puterea necesara, Pacific Rim e tot fake 3D si nu vad ce poate sa fie prea deosebit la el, mai deosebit decat la Superman.
Pe mine m-a distrat si au trecut rapid cele 2 ore si 20 de minute. Asta conteaza, m-a facut sa simt ca nu am dat banii degeaba. Mi-au placut chiar si minutele de la inceput unde prezentau situatia planetei Krypton...aparent lumea era prea nerabdatoare sa-l vada pe Superman, mna.

#25
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012
Da, si mie mi s-a parut misto realizat Kryptonul. Probabil mi-ar fi placut mai mult un film cu Kryptonieni si cu ta-su' in rolul principat si ce stiu eu ce intrigi pe acolo. Arata foarte interesant planeta si si consiliul cu batranii intelepti si tot, mai ales imbracamintea lor. :lol:

A, isi explica cineva de ce toata lumea avea costume extra misto si saracului de Superman i-a ajuns costumul ala de clovn criptonian?

#26
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Eh hai, trebuie sa pastrezi ceva din vechiul Superman, cel din banda desenata. Oricum, nu mai sunt culori la fel de tipatoare.
Oricum, eu cred ca a gresit tata lu Superman traiectoria...cred ca Superman trebuia sa aterizeze in Romania ca doar are rosu, galben si albastru pe costum, nu rosu, alb, albastru. :lol:

#27
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Da chilotii ? Unde sunt chilotii ? A invatat sa-i poarte cum trebuie ? :lol:

#28
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012

View PostM0n0, on 23 iunie 2013 - 10:21, said:

Eh hai, trebuie sa pastrezi ceva din vechiul Superman, cel din banda desenata. Oricum, nu mai sunt culori la fel de tipatoare.
Oricum, eu cred ca a gresit tata lu Superman traiectoria...cred ca Superman trebuia sa aterizeze in Romania ca doar are rosu, galben si albastru pe costum, nu rosu, alb, albastru. Posted Image
Ajungea ala-n Romania, il vindeau tiganii la fiare vechi, in loc sa-l creasca. :lol:

#29
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postzerobitsunt, on 19 iunie 2013 - 17:51, said:

cica vor sa scoata "justice league" dintr-un batman+ un superman deasta
prin 2015 daca am auzit bine
Iar aduc Circu'?

#30
Sharazano

Sharazano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.02.2013
EPIC ! :D

#31
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostGh3r0m, on 23 iunie 2013 - 11:25, said:

Da chilotii ? Unde sunt chilotii ? A invatat sa-i poarte cum trebuie ? Posted Image

Probabil nu a mai pierdut pariul cu Chuck Norris.

View PostCutzu, on 19 iunie 2013 - 15:59, said:

merge
in lipsa de alte filme
sper ca se va alatura echipei avengers cat de curand Posted Image

Ma bucur sincer ca filmele cu haiduci le-a facut Florin Piersic si nu astia de la Hollywood, ca cine stie ce fantezie mai iesea.

#32
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
Film de mana a 2a.

#33
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mie nu mi s-a parut a fi chiar praf. Povestea parea promitatoare si se indrepta spre ceva epic, dar totul s-a pierdut si rupt in scene lungi si inutile de actiune.
Oricum, faza aia cu
Spoiler
e stupida.

Edited by Genjurooo, 30 June 2013 - 20:03.


#34
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005
E un film bun.
Henry Cavill il interpreteaza foarte bine pe Superman, iar Zod e mai bun decat cel vechi din 78.
Amy Adams e foarte potrivita pt rolul lui Lois.
Oricum e mai bun decat Superman Returns
Mie mi-a placut

#35
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
[ https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s403x403/999483_618757988158871_610622027_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostGh3r0m, on 23 iunie 2013 - 11:25, said:

Da chilotii ? Unde sunt chilotii ? A invatat sa-i poarte cum trebuie ? Posted Image
Io suspectez ca nu mai are chiloti deloc.

#36
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Mediocru..dar nici un film cu Superman de pana acum nu a fost extraordinar deci banuiesc ca se incadreaza in medie.Cam la fel de bun/prost ca Superman Returns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate