Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

M-am impotmolit(Programarea jocurilor in visual basic pentru adolescenti)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
In liceu e apa de ploaie programarea. Si nu-i vina ta. Asa-i sistemul. Nu te amagi ca stii C++ ca nu-l stii si nu e un repros ci un adevar ori de aici pleaca cu analiza.

Edited by neagu_laurentiu, 10 September 2012 - 19:36.


#20
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Un exemplu: http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
Dupa ce-l parcurgi poti spune ca ai o baza in ceea ce priveste limbajul C++. Urmeaza apoi sa inveti sa folosesti cod/librarii scrise de altii, etc.

Edited by dani.user, 10 September 2012 - 19:48.


#21
mishpowerpuff

mishpowerpuff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 12.04.2007

View PostSavoaiaJr, on 10 septembrie 2012 - 19:29, said:

Acum nu stiu ce inseamna pentru voi sa stii C++. (...) O sa mai trec pe aici dupa ce fac masterul...

Sunt două idei în threadul acesta, eu spuneam doar că nu este o idee bună să înveți visual basic, mai ales când motivul este că ai dat bani pe carte.

Limbajele de programare sunt niște unelte, pe care le folosești să scrii programe.
Este în interesul tău să folosești unelte care te fac mai productiv și care îți fac munca mai ușoară etc.
Poți să faci foarte bine programe și cu visual basic, așa cum poți foarte bine să bați cuie cu o piatră. Dar dacă vrei să îți fie mai ușor, folosești un ciocan să bați cuie, dar dacă bați toată ziua cuie cauți un ciocan ergonomic etc. La fel și cu limbajele de programare, iar eu nu știu vreun motiv pentru care ar fi bine să înveți visual basic. Doar asta spuneam.

#22
SavoaiaJr

SavoaiaJr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.11.2011

View Postmishpowerpuff, on 10 septembrie 2012 - 20:30, said:


Sunt două idei în threadul acesta, eu spuneam doar că nu este o idee bună să înveți visual basic, mai ales când motivul este că ai dat bani pe carte.

Limbajele de programare sunt niște unelte, pe care le folosești să scrii programe.
Este în interesul tău să folosești unelte care te fac mai productiv și care îți fac munca mai ușoară etc.
Poți să faci foarte bine programe și cu visual basic, așa cum poți foarte bine să bați cuie cu o piatră. Dar dacă vrei să îți fie mai ușor, folosești un ciocan să bați cuie, dar dacă bați toată ziua cuie cauți un ciocan ergonomic etc. La fel și cu limbajele de programare, iar eu nu știu vreun motiv pentru care ar fi bine să înveți visual basic. Doar asta spuneam.
Acum am inteles ideea care vreti voi sa o transmiteti. Am sa urmez ca mi l-a dat dani.user.
Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate