Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Evomag, a cumparat cineva produse de la ei?

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012
vreau sa-mi cumpar zilele aste  componenete pt un pc si pretul cel mai mic l-am gasit pe site-ul evomag. A mai cumparat cineva de la ei ,sunt de incredere ?    Cum e cu garantia la ei , a avut cineva probleme?   In speranta ca se va uita cineva ,multumesc anticipat pt raspunsuri!

#2
piciu777

piciu777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.10.2009
Magazinul este de incredere, am cumparat de la ei. Din fericire nu am avut probleme cu garantiile, asa ca nu stiu ce sa iti raspund la partea asta.

#3
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
si eu am cumparat de la ei.
nu am avut probleme legate de garantie, asa ca nu te pot ajuta pe partea asta.

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
si eu am cumparat cand am gasit la ei preturi mai mici decat in alte parti. au fost foarte ok cu comenzile, probleme n-am avut sa ajung la garantie.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Magazinul e in regula iar garantiile sunt date de producator, nu de evomag.

Edited by LensFlare, 07 September 2012 - 18:24.


#6
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Sunt OK.

#7
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012
multumesc,pana acum am fost client fidel celor de la emag ,dar acum vad ca preturile la ei sunt mari si ma reorientez catre alte magazine

#8
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Si eu am cam observat ca cei de la emag au cam crescut preturile. Unele produse sunt mai ieftine dar celelalte sunt mai scumpe decat prin alte parti.

#9
4core

4core

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.08.2012
DA, e de incredere evomag, si service-ul e super am avut o placa de baza la ei in service si la cererea mea mi-au dat alta noua in 7 zile s-a petrecut toata treaba

#10
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012

 4core, on 13 septembrie 2012 - 09:38, said:

DA, e de incredere evomag, si service-ul e super am avut o placa de baza la ei in service si la cererea mea mi-au dat alta noua in 7 zile s-a petrecut toata treaba
multumesc,tocmai de garantie imi era teama ,ma gandeam ca nu sunt seriosi si am de ales intre ei si pc garage

#11
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.08.2012

 florindron, on 15 septembrie 2012 - 12:54, said:

multumesc,tocmai de garantie imi era teama ,ma gandeam ca nu sunt seriosi si am de ales intre ei si pc garage
Pai preturile dicteaza alegerea la majoritatea:
Ex: Telefonultau - A fost adresa ok pâna a început sa îsi bata joc de client în toate felurile si acuma zici ca sunt asa un talcioc condus de vreun bulibasa.
PcGarage - O firma de la care am comandat si a fost totul ok - Asta pâna au început sa calce strâmb rau de tot cu garantia si de când raspund la telefon nu stiu cum sa faca doar sa reduca cheltuielile cu înca un nene la garantie.
Emag - A fost firma destul de ok - Prietenoasa a se întelege: Am cumparat de la ei diverse treburi.
- O mica liniuta: Vad promo pe ProTv(pe forumul meu local, pe Softpedia) - Îmi pare normal ca atâta SPAM sa coste o mica avere -> De aici înteleg de ce au crescut si preturile - O parte din profit s-a dus în Spam agresiv si preturile au trecut prin acoperis.
Evomag - O firma cu stocurile cred ca aduse la cel mai rapid Update, garantie nu stiu cum se comporta nu a fost nevoie.

Edited by Automatism, 15 September 2012 - 13:10.


#12
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012

 Automatism, on 15 septembrie 2012 - 13:09, said:

Pai preturile dicteaza alegerea la majoritatea:
Ex: Telefonultau - A fost adresa ok pâna a început sa îsi bata joc de client în toate felurile si acuma zici ca sunt asa un talcioc condus de vreun bulibasa.
PcGarage - O firma de la care am comandat si a fost totul ok - Asta pâna au început sa calce strâmb rau de tot cu garantia si de când raspund la telefon nu stiu cum sa faca doar sa reduca cheltuielile cu înca un nene la garantie.
Emag - A fost firma destul de ok - Prietenoasa a se întelege: Am cumparat de la ei diverse treburi.
- O mica liniuta: Vad promo pe ProTv(pe forumul meu local, pe Softpedia) - Îmi pare normal ca atâta SPAM sa coste o mica avere -> De aici înteleg de ce au crescut si preturile - O parte din profit s-a dus în Spam agresiv si preturile au trecut prin acoperis.
Evomag - O firma cu stocurile cred ca aduse la cel mai rapid Update, garantie nu stiu cum se comporta nu a fost nevoie.
multumesc pt raspuns, de la emag am mai cumparat (pana nu demult le-am fost client fidel)sunt ok  in legatura cu garantia si transportul , dar acum parca preturile au explodat la ei

#13
Krotal

Krotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 28.09.2008
Eu am cumparat si cumpar de la Azerty,preturi mai mici la acelasi produs...vrirfica

#14
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012

 Krotal, on 15 septembrie 2012 - 14:04, said:

Eu am cumparat si cumpar de la Azerty,preturi mai mici la acelasi produs...vrirfica
am pus componentele pc-ului meu in cos la azerty si mi-a iesit cu 50 ron mai ieftin fata de pc garage(mentionez ca nu am avut un voucher,cred ca ieseam mai ieftin ).  intra te rog pe http://forum.compute...umatorilor.html     sa vezi ca sunt si clienti nemultumiti

un pret mic am gasit la sistemul meu si la MEDIADOT( la fel nu stiu nimic nici despre ei )

#15
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.08.2012

 florindron, on 15 septembrie 2012 - 13:50, said:

multumesc pt raspuns, de la emag am mai cumparat (pana nu demult le-am fost client fidel)sunt ok  in legatura cu garantia si transportul , dar acum parca preturile au explodat la ei


Fara probleme: Parerea mea ca înainte de toate conteaza produsele cumparate de tine:
Ex: Am luat de la DC-SHOP din cauza ca îmi placea magazinul/personalul/modul în care eram tratat eu ca client.. am tot cumparat (adica le-am tot facut vânzare) de la dc-shop pâna s-au rupt în doua: Magazinul Online Vs. Magazinele fizice si treaba era în felul urmator (pâna sa faca a doua adresa www.depozituldecalculatoare.ro Vs. www.dcshop.ro): Vedeam un produs în pagina online si nu puteam sa o cumpar din magazinul fizic... cu toate ca garantia produselor online era asigurata de magazinele fizice: Era ceva S.F. care m-a îndepartat de ei.
Emag a început sa îmi placa de când au facut reprezentanta (automat transport gratuit.. conteaza si asta la ceva) si numarul comenzilor mele a crescut: Doar ca în ultima perioada au zburat cu preturile de îmi aduc aminte de Flamingo/UltraPro înainte sa dea faliment: Aveam doua magazine Enorme Flamingo si erau goale, ma gândeam cât timp sa mai reziste sa plateasca chiriile în situatia în care preturile practicate erau ENORME, ceva cum acuma poti compara diferenta PERFECT VIZIBILA Emag pe price.ro - Emag a crescut preturile enorm în ultima perioada, înainte nu treaca 2 luni fara sa cumpar ceva, acuma ma uit pe emag doar informativ - de cumpar aleg alta adresa si sper sa nu am nevoie de garantie la ceva.
Dar: Cum ziceam: Esenta ramâne componente de calitate la care nu ai nevoie de garantie: Am facut în viata asta vreo 5 sisteme de la 0: Doar la primul (care avea piesele cele mai ieftine) a trebuit sa ma duc în garantie si problemele a fost rezolvate prin înlocuirea componentelor China din sistem, de atuncea nu am avut probleme cu vreun sistem si le-am chinuit cu toate treburile posibile: Dar componente de calitate = trece perioada la garantie fara sa ai nevoie de vreo interventie.

De Azerty nu am auzit pana acuma, din ce vad la telefoane sunt ca evomag.

Edited by Automatism, 15 September 2012 - 15:00.


#16
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012

 Automatism, on 15 septembrie 2012 - 15:00, said:

Fara probleme: Parerea mea ca înainte de toate conteaza produsele cumparate de tine:
Ex: Am luat de la DC-SHOP din cauza ca îmi placea magazinul/personalul/modul în care eram tratat eu ca client.. am tot cumparat (adica le-am tot facut vânzare) de la dc-shop pâna s-au rupt în doua: Magazinul Online Vs. Magazinele fizice si treaba era în felul urmator (pâna sa faca a doua adresa www.depozituldecalculatoare.ro Vs. www.dcshop.ro): Vedeam un produs în pagina online si nu puteam sa o cumpar din magazinul fizic... cu toate ca garantia produselor online era asigurata de magazinele fizice: Era ceva S.F. care m-a îndepartat de ei.
Emag a început sa îmi placa de când au facut reprezentanta (automat transport gratuit.. conteaza si asta la ceva) si numarul comenzilor mele a crescut: Doar ca în ultima perioada au zburat cu preturile de îmi aduc aminte de Flamingo/UltraPro înainte sa dea faliment: Aveam doua magazine Enorme Flamingo si erau goale, ma gândeam cât timp sa mai reziste sa plateasca chiriile în situatia în care preturile practicate erau ENORME, ceva cum acuma poti compara diferenta PERFECT VIZIBILA Emag pe price.ro - Emag a crescut preturile enorm în ultima perioada, înainte nu treaca 2 luni fara sa cumpar ceva, acuma ma uit pe emag doar informativ - de cumpar aleg alta adresa si sper sa nu am nevoie de garantie la ceva.
Dar: Cum ziceam: Esenta ramâne componente de calitate la care nu ai nevoie de garantie: Am facut în viata asta vreo 5 sisteme de la 0: Doar la primul (care avea piesele cele mai ieftine) a trebuit sa ma duc în garantie si problemele a fost rezolvate prin înlocuirea componentelor China din sistem, de atuncea nu am avut probleme cu vreun sistem si le-am chinuit cu toate treburile posibile: Dar componente de calitate = trece perioada la garantie fara sa ai nevoie de vreo interventie.

De Azerty nu am auzit pana acuma, din ce vad la telefoane sunt ca evomag.
acesta este sistemul pe care vreau sa-l achizitionez :  http://www.pcgarage....ishlist/561984/  ,dupa parerea mea cred ca are componente de calitate ,acum trebuie sa ma decid de unde il cumpar!

#17
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.08.2012

 florindron, on 15 septembrie 2012 - 15:15, said:

acesta este sistemul pe care vreau sa-l achizitionez :  http://www.pcgarage....ishlist/561984/  ,dupa parerea mea cred ca are componente de calitate ,acum trebuie sa ma decid de unde il cumpar!

Sunt pe laptop de ceva timp, am si desktop dar zace pe acolo din lipsa de chef sa îl bag la vânzare.
La 31 de mil poate poti trage o privire si pe zona Laptop: Un Ecran de 17 si toate cele gasesti în suma asta.
În rest pot sa comentez doar diferenta de pret:  Cauta componentele astea(daca sunt) în oferta la emag/mediadot/evomag si faci aceeasi lista: Daca apare vreo diferenta vedem si noi.

#18
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

 LensFlare, on 07 septembrie 2012 - 18:23, said:

Magazinul e in regula iar garantiile sunt date de producator, nu de evomag.

evident dar asta este problema lui evomag nu a clientului
cand clientul are probleme legate de garantie merge la magazinul de unde a cumparat nu la producator
calitatea serviciilor de garantie difera de la magazin la magazin indiferent de produs, producator.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate