Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Nokia Lumia 920

- - - - -
  • Please log in to reply
2383 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostPapillon_, on 06 septembrie 2012 - 00:32, said:

Google cu al lor Motorola pur si simplu au "furat" toata atentia cu noua linie RAZR, am ramas socat, nu ma asteptam sa scoata niste produse atat de bune.
utopium au scos niste modele care sunt ideale pentru tine din punct de vedere al acoperirii quad band GSM, HSDPA si LTE!

Lumia 920 e pur si simplu o caramida.
Chiar nu vad nimic interesant la Motorolele astea, sunt absolut banale. Zi-mi si mie de ce ai ramas socat, poate de cat de urate sunt Posted Image Oricum nu ii pasa nimanui de Motorola: stire GSMArena despre Motorola RAZR HD - 33 de comentarii, stire GSMArena despre 920 - 393 de comentarii. Asta spune cam tot cat de mult le pasa clientilor de Motorola. Nobody gives a shit. "Caramida" se va vinde oricum de 2 ori mai bine decat Motorola asta a ta ne-caramida (mai usoara cu 28 de grame adica, mai mare pe inaltime dar mai ingusta cu 1.4 mm), chiar daca "caramida" vine cu un SO nepopular iar Motorola vine cu cel mai popular SO actual.

Cat despre acoperire, 920 are quad band GSM/HSDPA dar si pentaband LTE, Motorola-ul are o singura banda LTE ... e drept, Motorola-ul are CDMA extra.

View Postboy4ever, on 06 septembrie 2012 - 00:42, said:

PS tot nu inteleg din filmuletul de mai sus: cum de merge operat touchscreen-ul cu cheia??
Merge operat si cu manusa, pentru ca e facut sa mearga si asa Posted Image

Edited by utopium, 06 September 2012 - 00:53.


#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Postboy4ever, on 06 septembrie 2012 - 00:42, said:

Card suporta si WP7,majoritatea aparatelor au card in ele,acela fiind practic memoria interna. Sunt zeci/sute de clipuri pe youtube care arata cum maresti memoria "interna" la telefoanele cu WP. Efectiv le desfaci,scoti microSD-ul si bagi altul mai mare.
Nu te contrazic, eu am citit doar specificatiile telefoanelor si ale OS-ului, ceea ce-a fost suficient ca sa ma faca sa renunt la ideea de a continua cu telefoane Win, dupa niste ani in care-am fost foarte multumit de WM.
Daca era doar problema cardului sa zicem ca puteam trece peste, dar restul limitarilor nu le pot accepta.  Iar cardul nu ma interesa ca sa extind memoria, nu tin asa multe "lucruri" in telefon, cardul ma interesa sa-l scot si sa-l scriu/citesc repede pe PC sau sa-l mut in alt telefon  -  pe WM il puteam muta in alt telefon si puteam folosi pe acela aplicatiile instalate pe card.
Iar cu un backup facut/restaurat de pe card cu Sprite, in cateva minute aveam toate setarile/personalizarile/contactele in alt telefon.


View Postutopium, on 06 septembrie 2012 - 00:47, said:

"Caramida" se va vinde oricum de 2 ori mai bine decat Motorola asta a ta ne-caramida (mai usoara cu 30 de grame adica), chiar daca "caramida" vine cu un SO nepopular iar Motorola vine cu cel mai popular SO actual.
Pt ca scrie Nokia pe ea si foarte multi au ramas cu ideea ca "singurul telefon e Nokia".

Edited by Barboso, 06 September 2012 - 01:06.


#21
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostBarboso, on 06 septembrie 2012 - 01:01, said:

Pt ca scrie Nokia pe ea si foarte multi au ramas cu ideea ca "singurul telefon e Nokia".
Sau pentru ca e frumos ca design si aduce inovatii spre deosebire de acel Motorola care e urat si nu pare sa aduca nimic nou. Sau poate imi scapa mie ceva.

View PostBarboso, on 06 septembrie 2012 - 01:01, said:

Iar cardul nu ma interesa ca sa extind memoria, nu tin asa multe "lucruri" in telefon, cardul ma interesa sa-l scot si sa-l scriu/citesc repede pe PC sau sa-l mut in alt telefon  -  pe WM il puteam muta in alt telefon si puteam folosi pe acela aplicatiile instalate pe card.
WP8 suporta card de memorie, doar ca 920 nu are. 820 in schimb are.

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Sincer, nu prea-mi pasa de design, e ultimul criteriu cand imi cumpar un device; il cumpar ca sa-l folosesc, nu ca sa-l pun pe masa si sa-l admir, sau sa mi-l admire altii.
Si, oricum, designul este ceva subiectiv.

Am vazut ca WP8 suporta card, eu ma refeream la WP7.
Sa vad exact ce poate WP8, daca nu mai are limitari probabil ca ma voi intoarce la Win.

Edited by Barboso, 06 September 2012 - 01:13.


#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostBarboso, on 06 septembrie 2012 - 01:10, said:

Sincer, nu prea-mi pasa de design, e ultimul criteriu cand imi cumpar un device; il cumpar ca sa-l folosesc, nu ca sa-l pun pe masa si sa-l admir, sau sa mi-l admire altii.
Si, oricum, designul este ceva subiectiv.
Clar e subiectiv ... nici mie nu-mi pasa nu stiu cat de mult de design, dar daca am de ales intre un telefon care imi place si unul care nu imi place ca design, il aleg pe ala care imi place daca fac cam acelasi lucru :) Repet, 920 mi se pare prea mare, dar N9/800 care au acelasi stil de design mi se par chiar faine si mi-ar place un telefon cu designul si marimea aia. Insa cand alternativa e un 808, care nu e nici subtire nici prea frumos dar care are functionalitate mult superioara, atunci clar aleg 808 :)

#24
BlueAviCii

BlueAviCii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 02.03.2010

View Postconnectorxp, on 05 septembrie 2012 - 21:09, said:

820 are card, oricum nici HTC-urile si Samsung-urile cu W8 nu sunt foarte diferite, la W8 nu ai flexibilitatea Android-ului.
820 nu imi place e urat si nu aduce nimic nou .Poate doar greutatea de 160 grame .
E iritant cum unul dintre "parintii" telefonului mobil aduce in vizor bolovanii din trecut !
Veste buna bateria pare usor de schimbat/scos .
Ativ S suporta card .

Attached File  820.jpg   45.26K   68 downloads

View Postutopium, on 06 septembrie 2012 - 00:24, said:

De unde stii tu ce poate camera aia? Ok, nu e 808, dar daca bate iPhone-ul si SGS3-ul inseamna ca si-a atins scopul. Multe Androide recente de top nu au card, de exemplu HTC One X, Sony Xperia S, nu mai vorbim de iPhone. 32 de GB plus Skydrive e suficient pentru o larga majoritate.

Stiu ce poate dupa marimea senzorului .Nu o sa exceleze .Cu ocazia asta si-au batut joc de definitia PureView .
Nu la departamentul camera trebuie Nokia sa bata competitorii !
Lipsa cardului este o limitare ,dar daca pe tine nu te deranjeaza ca ti se serveste spatiu de stocare 32 GB fara posibilitatea de extindere atunci s-o lasam asa .
Cloud storage doar 7 GB au fost zgarciti Posted Image

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View PostBlueAviCii, on 06 septembrie 2012 - 01:27, said:

Veste buna bateria pare usor de schimbat/scos .
Intr-adevar, asta este un mare plus.
Aveam la HTC doua baterii si chiar "nu ma durea capul"; aveam grija sa am mereu a doua baterie la mine, incarcata, si nu-mi faceam nici o grija pt autonomie.
Mai degraba asta poate inclina balanta pt mine, intre doua telefoane altfel asemanatoare ca performante/specificatii, decat designul.

Edited by Barboso, 06 September 2012 - 01:36.


#26
Giully4u

Giully4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 10.03.2007
Se pare ca pentru unii 920 e gigant, dar S3 nu e.
Macar pentru mine amandoua sunt mari :D

#27
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
O să coste cât SGS 3 aproape sigur. Dacă nu-i salvează WP 8 și piața de cretinoizi de dincolo de ocean, Nokia va trece pe Android.

Arată bine dar...cameră de 8?! Măcar de 13!
Iar videourile cu stabilizatorul camerei video sunt cretine. Cu aia pe bicicletă se vede la secunda 0:27 în reflexia geamului unei rulote că este filmată dintr-o dubă și nu de pe bicicletă de către tipul ăla.

R.I.P. Nokia

#28
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postutopium, on 06 septembrie 2012 - 00:47, said:

stire GSMArena despre Motorola RAZR HD - 33 de comentarii, stire GSMArena despre 920 - 393 de comentarii.
Normal, cioroii din India nu au auzit inca de Motorola, dar de Nokia, da, doar Nokia inca vinde cel mai bine in tarile astea, 3 telefoane si un trening la un dolar. Motorola ala e urat??? Lol, pai asa cum e, arata de 10x mai bine decat Nokia asta, sa nu mai vorbim ca e mai mic din toate punctele de vedere. 185 de grame un touchscreen? Dar ce-au pus in el, frate, de cantareste atata? Mai si zici ca pe tine nu te deranjeaza asta... Clar, doar e Nokia, cum sa te deranjeze.

#29
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ba utopium, de ce mi-ai scos like-ul care mi l-ai dat la postul de mai sus???Posted Image  Ori dam like-uri ori nu mai dam...Posted Image

Edited by 0101010, 06 September 2012 - 08:52.


#30
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
UPDATE: Actiunile Nokia au scazut cu 13% dupa prezentarea celor doua smartphone-uri cu Windows Phone 8, scrie WSJ.

#31
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Eram pe versiunea de mobil si n-am stiut ce e butonul ala ;) Cum naiba citez ceva pe mobil?

Oricum, ideea era ca eu am telefon de 170 de grame (care nu mi se pare greu), deci nu ma impresioneaza 185 de grame ca tot aia e. Da, ala e singurul merit al Motorolelor nou lansate, sunt compacte raportat la dimensiunea ecranului, dar nu au nimic spectaculos pe ele si sunt uratele. 920 e cam cat SGS3 iar greutatea extra nu e mare smecherie, va da impresia ca e mai solid, dar e clar ca din punct de vedere a marketingului nu da bine greutatea.

#32
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Nokia fakes Lumia 920 PureView video

Edited by andreida, 06 September 2012 - 09:01.


#33
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Postjericho, on 06 septembrie 2012 - 08:52, said:

UPDATE: Actiunile Nokia au scazut cu 13% dupa prezentarea celor doua smartphone-uri cu Windows Phone 8, scrie WSJ.
Mda, si toti zic ca s-a intamplat asta pentru ca nu au anuntat pret si data lansarii ... Plus au uitat sa zica ca in ultima luna actiunile aproape s-au dublat in asteptarea telefoanelor astea ... Vor creste cand vor anunta ;)

View Posttzotzolyno, on 06 septembrie 2012 - 06:32, said:

Arată bine dar...cameră de 8?! Măcar de 13!
Iar videourile cu stabilizatorul camerei video sunt cretine. Cu aia pe bicicletă se vede la secunda 0:27 în reflexia geamului unei rulote că este filmată dintr-o dubă și nu de pe bicicletă de către tipul ăla.

R.I.P. Nokia
Daca nu-ti plac filmele cu bicicleta (in care doar pozele sunt facute cu 920 cica, prototip si ala), vezi ca au pus teste reale pe Nokia Conversations ... Same shit. N-am nici o indoiala ca OIS-ul ala bate usor concurenta si despre asta e vorba de fapt.

#34
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
O greutate mai mare poate sa insemne si ceva materiale mai bune, o constructie mai robusta, un sasiu mai inchegat decat plasticele concurentei. Componente interne mai bune.

Una peste alta pentru mine no amoled e cam dealbreaker, cred ca-mi iau 820-ul care are in plus si slotul de card si probabil va fi mai rapid per total. Sunt dezamagit ca au scos doar astea asa mari, speram intr-un maxim 4 dar probabil alea vor fi low-end si mai dureaza pana ajung pe piata, nu ca 920 sau 820 vor veni prea curand. Chiar ma intreb daca le vedem anul asta, desi slabe sperante.

Sa fiu sincer speram intr-un senzor macar ca al N8-ului si cu pureview probabil era cel mai bun telefon de pe piata overall. Pacat, trebuie sa mai asteptam macar un an pentru asta cred.

#35
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ce cretini astia de la Nokia la faza cu acel video fals..

P.S: sa vad la pseudo-flagship-ul asta vanzari ca ale acestui flagship http://www.gsmarena....s-news-4766.php si peurma o sa recunosc ca strategia nokia in legatura cu WP a functionat.Posted Image

Edited by 0101010, 06 September 2012 - 09:26.


#36
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010

View Postutopium, on 06 septembrie 2012 - 01:19, said:

.......... si mi-ar place un telefon cu designul ......
offtopic. . mi-ar placea ! Posted Image

Edited by root_cert, 06 September 2012 - 09:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate