Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sony Xperia V

- - - - -
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Tocmai cand eram hotarat sa imi cumpar de sarbatori Sony Xperia V si sa astept data de 19 sep. sa vat daca anunta HTC ceva interesant a aparut telefonul la care visam Motorola RAZR M.Posted Image

#20
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
Interesant de vazut daca o sa apara si pe la noi, deocamdata functia de 4 G(LTE) a lui V e inutila, poate peste vreo 1-2 ani si daca va fi compatibila cu frecventele pe care o sa le lanseze operatorii autohtoni(dar pana atunci va fi depasit). La raportul calitate/pret iar nu stiu ce sa zic, probabil ca sa traga pretul cat mai jos(deoarece 4G-u,procesorul nou S4 si protectia la apa ridica costurile de prod.) au taiat cateva caracteristici fata de celelalte modele din gama(mem. mai mica8G, fara HDMI, baterie mai mica, etc). Cu toate astea cred ca va fi mai scump decat xperia T......

Edited by adin67, 07 September 2012 - 10:35.


#21
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Nu cred ca o sa fie mai scump, T-ul e noul lor varf de gama.

#22
tyx

tyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2008

View PostPapillon_, on 07 septembrie 2012 - 11:30, said:

Nu cred ca o sa fie mai scump, T-ul e noul lor varf de gama.

Am citit undeva , ca diferenta de pret va fii de 20 - 30 in favoarea V-ului . In jur de 550 euro . Puteti cauta si voi pe google pentru mai multe detalii , eu asa am gasit .
Toate astea pentru ca V-ul are acele rezistente si are LTE .

Edited by tyx, 09 September 2012 - 13:09.


#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Adica Xperia V o sa fie mai scump ca Xperia T?Posted Image

Edited by Papillon_, 21 September 2012 - 15:23.


#24
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
M-am hotarat sa imi cumpar un XPERIA V.
Stie cineva daca a fost lansat pe piata din Romania... exista cineva care il comercializeaza...?!

#25
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Nici T nu a aparut.
Il caut de vreo 2 saptamani si nici la "baietii gsm" nu se gaseste.

#26
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Xperia™ V - 3D View
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9Pxc_G3Tkks?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Se pare ca a fost amanata lansarea.

"Sony Xperia V delayed to January, launches with Jelly Bean" http://www.gsmarena....n-news-5056.php

Pretul de vanzare 529€  ~ 2380, foarte scump.

#28
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012

View PostPapillon_, on 08 noiembrie 2012 - 14:07, said:

Se pare ca a fost amanata lansarea.

"Sony Xperia V delayed to January, launches with Jelly Bean" http://www.gsmarena....n-news-5056.php

Pretul de vanzare 529€  ~ 2380, foarte scump.

cam urat telefonul. Pare o combinatie intre iPhone si Xperia Arc. pretul este cat de cat ok in comparatie cu ceea ce ofera ca si performante

Edited by sebastyan-adryan, 10 November 2012 - 05:02.


#29
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postsebastyan-adryan, on 10 noiembrie 2012 - 05:01, said:

cam urat telefonul. Pare o combinatie intre iPhone si Xperia Arc. pretul este cat de cat ok in comparatie cu ceea ce ofera ca si performante
Depinde ce vrei de la el. Problema lui e că are bateria muci pentru un telefon ce se pretează a fi ip57. Trebuia acolo un 2000 dar nah...
Mie mi-a ajuns să stau cu frica în sân să nu moară bateria pe la ora 16:00 după ce e scos din priză pe la 06:30 dimineața.

#30
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012

View Posttzotzolyno, on 05 februarie 2013 - 21:21, said:

Depinde ce vrei de la el. Problema lui e că are bateria muci pentru un telefon ce se pretează a fi ip57. Trebuia acolo un 2000 dar nah...
Mie mi-a ajuns să stau cu frica în sân să nu moară bateria pe la ora 16:00 după ce e scos din priză pe la 06:30 dimineața.
Lasa ca si eu la acerul s500 al meu am aceeasi problema cu bateria.

#31
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 30.09.2007
Mi-am cumparat si eu acest telefon de vreo 2 saptamani si pot sa spun ca este superb.
Am vrut un telefon Sony (dupa un motorola si un htc) si cred ca acesta este un telefon complet, practic nu-i lipseste nici o functie.
Bateria o cam incarc in fiecare zi, dar avantajul e ca se incarca foarte repede (aprox. 1,5 ore).
Am mai cumparat 2 tag-uri NFC deoarece nu le are in pachet (34 lei) si o folie de ecran (23 lei).
Incarcarea prin charging dock ar fi extraordinara, problema e ca nu reusesc sa gasesc ceva prin Europa (model dk 25).
Ceea ce ma nedumireste putin este launcher-ul stock care nu are setari generale (la fel ca cel de pe xperia t sau z).
Pozele sunt superbe, filmeaza full hd foarte bine, face si poze in timp ce filmezi (la 2 megapixeli).

#32
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Pana la urma cred ca o sa il iau si eu pe acest model de la sony.
Ce parere aveti?Cum tine bateria in conditii de utilizare intensa?
Sunetul se aude bine in difuzor, casti?

Ce ati recomanda intre xperia v si xperia t??

PS: cum rezista acea banda laterala cromata, sau cum o fi ea, nu se zagarie, decoloreaza??

Edited by sebastyan-adryan, 03 May 2013 - 14:25.


#33
Cibi101

Cibi101

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 04.04.2007
Eu il am de 4 zile si sunt incantat de el. Ma pregatesc sa-l rootez ca sa scap de reclamele din aplicatii  :)
Muzica se aude bine in castile lui. Are chiar niste setari speciale pt. sunet: Clear Phase, xLOUD, Clear Audio+, si mai poti activa surround, egalizator. Sunetul din difuzor in apeluri e ok.
Imi place ca nu pierde conexiunea la internet in metrou, spre deosebire de alte HTC, Motorole si Samsung care le-am avut inainte.
Bateria ma tine o zi: scos din priza la 7 dimineata si pus in priza la ora 23 cand mai are 5-7%.
Banda aia laterala e tot un plastic mai dur si nu pare sa se zgaraie usor iar culoarea ei se imbina perfect cu telefonul. Materialul capacului spate e si el fin si ofera aderenta.
Prima reactie cand il apuci, este sa te minunezi cat e de usor: are 120 grame si un ecran de 4.3. Te astepti la ceva mai greu cand vezi ceva asa de mare :)
Ecran HD 720x1280 - o incantare :) . LTE nu folosesc dar exista si el. IP57 e bun sa stii ca exista iar camera de 13 MP filmeaza super.
Eu ma declar un utilizator multumit pana acum. :)

#34
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Tocmai din cauza acelei bande care il "imbatraneste" repede cred ca o sa aleg xperia T, care totusi este putin mai mare la ecran si baterie.
Cu telefoane usoare sunt obisnuit ca am avut si acer s500 cu configuratie aproape identica. Despre rezistenta la praf si apa nu ma intereseaza, dar cum zici:"e bine sa fie ca nu se stie".
Xperia V nu am  avut ocazia sa "butonez" ca nu l-am vazut prin magazine, dar Xperia T pare ok la aspect, acel capac de pe spate ofera aderenta la ambele.
La ambele sunt chestii care nu imi plac si nu stiu ce sa aleg: porturi micro usb/jack descoperite sau o banda din plastic care se zgarie/uzeaza prea repede.

#35
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 30.09.2007
Eu am ales xperia v in primul rand datorita greutatii. Inainte am avut un htc evo 3d (170 grame) si imi cadeau pantalonii cu el in buzunar de greu ce era.
Xperia t pot sa spun ca este destul de greu ( 150 grame).
Intre xperia t si v trebuie tinut cont si de faptul ca xperia v este lansat practic in anul 2013 (in dec 2012 a fost lansat in Rusia parca).
Mie mi-a venit direct cu android 4.1.2.
De pe el a disparut si acea bulina verde de pe capac (specifica sony ericsson), pe care T-ul o are inca.
M-am gandit si la faptul ca, la un eventual update la android 4.2, xperia v sigur il va primi.
Am mai tinut cont si de sony bravia engine 2, LTE, certificare IP57, baterie detasabila, precum si de faptul ca v-ul arata superb ca design.

#36
Cibi101

Cibi101

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 04.04.2007

View Postdaria02, on 29 aprilie 2013 - 18:51, said:

...
Am mai cumparat 2 tag-uri NFC deoarece nu le are in pachet (34 lei) si o folie de ecran (23 lei).
...

Le-ai cumparat cumva de pe nfctags punct ro ? Vad ca acolo sunt 34 ron/ 2 buc.
Ce model ai luat ? NTAG203 sau NT1 ?  Ma gandesc sa-mi iau si eu :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate