Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Sony Xperia V

- - - - -
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Sony a anuntat un nou smartphone rezistent la apa si praf cu numele de Xperia V, acesta are un ecran de 4.3inch 720p, 8GB memorie interna extensibila prin card Micro SD si 1GB de memorie RAM. Dispune de asemnea de un modul de 13MP cu Exmor R si HDR care stie sa filmeze 1080p@30fps, procesorul este de ultima generatie
Qualcomm Dual Core 1.5 Ghz (Krait), GPU Andreno 225 iar bateria care il insoteste are capacitatea de 1750 mAh.

Vine preinstalat cu Android 4.0.4 si este upgradabil la 4.1.
Dimensiunile sale sunt: 129 x 65 x 10.7 mm cu greutatea de 120 g, ceea ce il face destul de compact si usor.

Astept cu interes lansaarea lui pe piata. Ce parere aveti despre acest nou model?

[ http://uploadimage.ro/images/10527395420723186599.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://uploadimage.ro/images/96496942627793433495.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Xperia™ V - The ultimate LTE Smartphone experience
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sabceviTlEE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Papillon_, 04 September 2012 - 15:05.


#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Si cand termina alfabetul ce o sa faca?

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,740
  • Înscris: 05.09.2005
sunt curios cat o sa coste.

#4
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View Postmynameismada, on 04 septembrie 2012 - 15:05, said:

sunt curios cat o sa coste.

O caruta de bani, 100%.

#5
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
La specificatii sta ok, si la dimensiuni.
Sa vedem acum pretul.

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011

View Postdanutz96, on 04 septembrie 2012 - 15:04, said:

Si cand termina alfabetul ce o sa faca?
Probabil o sa foloseasca mai multe litere sau cifre. Sper ca bateria se poate inlocui.

View Postmynameismada, on 04 septembrie 2012 - 15:05, said:

sunt curios cat o sa coste.

Cred ca o sa coste in jur de 1800 de lei la lansare, pana la craciun o sa mai scada un pic, poate o sa mi-l fac cadou.Posted Image  Din cate am inteles luna aceasta o sa fie lansat. Varful de gama e Xperia TX.

Se pare ca are si  "active noise cancellation with dedicated mic".

#7
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Mai bine le numeau: Sony Xperia One, Sony Xperia Two etc.

#8
cristixxxlog

cristixxxlog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,381
  • Înscris: 09.11.2008

View PostPapillon_, on 04 septembrie 2012 - 15:19, said:

Probabil o sa foloseasca mai multe litere sau cifre. Sper ca bateria se poate inlocui.



Cred ca o sa coste in jur de 1800 de lei la lansare, pana la craciun o sa mai scada un pic, poate o sa mi-l fac cadou.Posted Image  Din cate am inteles luna aceasta o sa fie lansat. Varful de gama e Xperia TX.

Se pare ca are si  "active noise cancellation with dedicated mic".

mai pune. xperia acro S costa peste 2000, in general undeva la 2300 ron si la camera si procesor este mai slab putin.

Conform testelor, Xperia V este flagship-ul, fiind identic aproape cu T si TX dar water si dust-proof si nu stiu de ce scoate putin mai bine in teste.

Edited by cristixxxlog, 04 September 2012 - 16:54.


#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Costa peste 2000 de lei pentru ca multe magazine de la noi practica un ados comercial foarte mare, deocamdata vad ca nu a aparut pe telefonultau.eu...

Din cate stiu nici macar nu a fost lansat oficial in Romania(Xperia Acro S).

Edited by Papillon_, 04 September 2012 - 17:54.


#10
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Frumos, acum m-am uitat si eu mai atent pe gsmarena la specificati, sa vedem cat o sa coste . Se pare ca SONY vin tare din urma :)

#11
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Sony si HTC sunt baza acum, cu Samsung si LG m-am convins.

Stie cineva daca bateria se poate inlocui? Din poze asa pare nu am vazut un slot exterior pentru SIM.

#12
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu are cum să coste 18 milioane, nici dacă așteptăm până la Crăciun. Va fi mai scump ca acro S și One S cu siguranță. Oricum asta nu mă interesează și nici bateria care păstrează totuși trendul actual, adică nimic deosebit. Pt und ip57 e chiar bine să aibă carcasa unibody.

#13
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012

View PostPapillon_, on 04 septembrie 2012 - 20:48, said:

Sony si HTC sunt baza acum, cu Samsung si LG m-am convins.
HTC mai au mult cu ce sunt baza cu One X u ala de care se plange atata lume? Sony da sunt cam prin top da htc mai au sunt un fel de LG

Edited by alin62, 05 September 2012 - 13:28.


#14
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu are cum să coste 18 milioane, nici dacă așteptăm până la Crăciun. Va fi mai scump ca acro S și One S cu siguranță. Oricum asta nu mă interesează și nici bateria care păstrează totuși trendul actual, adică nimic deosebit. Pt und ip57 e chiar bine să aibă carcasa unibody.

Intre 20 și 23 de milioane vechi, va fi un preț Ok

#15
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
Cred ca dual core krait si un GPU bun ar fi mai mult decat suficient pentru un smartphone, ce faci cu un quad core si nu faci cu un dual core mai ales pe telefon? Mai bine s ar ocupa de bateri sa aiba autonomie mai mare decat sa puna 7 core. Un xperia v cu o baterie sa tina macar 2 zile folosit ca un smartphone cred ca ar fi perfect si cu memoria interna ceva mai mare 8 gb m i se pare cam putin

#16
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalin62, on 05 septembrie 2012 - 13:54, said:

Cred ca dual core krait si un GPU bun ar fi mai mult decat suficient pentru un smartphone, ce faci cu un quad core si nu faci cu un dual core mai ales pe telefon? Mai bine s ar ocupa de bateri sa aiba autonomie mai mare decat sa puna 7 core. Un xperia v cu o baterie sa tina macar 2 zile folosit ca un smartphone cred ca ar fi perfect si cu memoria interna ceva mai mare 8 gb m i se pare cam putin
Ai dreptate. Oricum prioritar din cele două ar fi fost bateria în favoarea memoriei. Procesorul Krait salvează bateria mai bine decât TIOMAP-ul de pe MAXX sau Tegra 3-ul. Nici nu vreau să-mi imaginez ce bine ar fi fost să aibă bateria de 3300 mAh de la Moto. Rupere.

Deocamdată nu-s decât strategii de reducere a consumului, intel anunțând că în 2013, după sfârșitul lumii, lansează proesoare Atom pt telefoane care reduc consumul cu 40 % de la 17 Wați la aprox 10 Wați sau așa ceva. Și în domeniul bateriilor se fac descoperiri mișto, pe un radio german auzind zilele astea că este în teste ceva baterie super mică cu putere super mare și că va fi disponibilă prin 2013.

#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
Iti dai seama ca vor aparea in viitor smartphone uri care sa tina 3 4 zile folosit destul de intens. Pana atunci ne multumim cu ce avem :)

#18
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Sony's media applications for Xperia™

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-ork4bbC85E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate