Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...

Pompa erbicidat p100

[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.
 Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Inchiriere masina

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

dtztz

dtztz

New Member

• Grup: Members
Salutare, Merg pe cont propriu pe o insula din Grecia si ajung acolo cu avionul. Intentionez sa inchirez o masina pe durata unei saptamani. Am observat ca in aeroport firmele care inchiriaza masini au preturi aproape duble fata de cele care nu au birou in aeroport. Am observat insa ca firme mai mici au ca si optiune predarea masinii unde doreste clientul. Eu doresc sa mi-o aduca in aeroport in jurul orei de aterizare.

Intrebari: 1, A procedat cineva in acest fel?

2. Stie cineva concret care e procedura (ce acte trebuie, cand e plata, garantie??) in cazul in care predarea masinii de catre firma se face in locul dorit de client si nu la birou?

3. E loc de negociere?

4. A lasat cineva masina in parcarea pe termen lung intr-un aeroport din Grecia (Salonic)??

Edited by dtztz, 02 September 2012 - 11:24.

dtztz

dtztz

New Member

• Grup: Members
Pt a nu ramane postul in aer si pt cei eventual interesati.
Am lasat masina proprie intr-o parcare privata unde am platit jumatate din pretul pe care l-as fi platit in parcarea aeroportului - 55 euro. Cei de acolo s-au ocupat de deplasarea mea de la parcare la aeroport si invers.

Intentia a fost sa iau avionul din Salonic spre o insula din Grecia ceea ce am si facut.

Cu masina inchiriata pe insula a fost foarte simplu. Trimis 10-15 mailuri la firme mai mici si care pareau locale. Am cerut o anumita clasa de masina si am zis ca ofer anume pret. Am primit raspunsuri diverse. Am ales o firma care imi oferea o Corsa pentru 20 euro pe zi. MI-au cerut detalii despre zbor si numarul de mobil si a ramas ca ma asteapta reprezentatul firmei cu paperboard la sosiri pe aeroport. Ceea ce s-a si intamplat. M-am intalnit cu omul, m-a condus la masina, a completat in masina un formular si am platit. Asta a fost tot. Nu garantie, nu birocratie.

Totul a fost ok.

Interesant a fost ca la predarea s-ar fi facut in timpul pauzei lor de masa ceea ce a constituit o adevarata "problema". Pur si simplu mi-a zis sa las masina in parcare si cheia sa o las la ghereta unde se platea parcarea.

Va doresc si voua sa aveti aceiasi utile si placuta experienta.

Michidoo

Michidoo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Am si eu cateva intrebari in legatura cu inchirierea de masini, poate ma ajuta cineva cu informatii din experienta proprie.

Am ales Avis pentru ca mi-au spus ca nu blocheaza garantia pe card, ci doar costul inchirieii + un plin de benzina. Dar preturile sunt la 70+ euro/zi si parca as cauta ceva mai ieftin.

1. Am de luat o masina din portul Pireu si sa o las a doua zi la aeroportul Atena. Stiti vreo firma care ofera varianta asta? Cum e mai bine, sa fac rezervare sau sa o iau direct din biroul lor? Care e politica cu blocatul garantiei pe card? Dupa cum se vede mai jos, mai am de luat o masina in urmatoarele zile si daca imi blocheaza pentru fiecare 900-1000 euro, trebuie sa stiu sa am suficienti bani pe card (planuiam sa pun doar 1000 euro).

2. Mai am de luat o masina de la aeroportul Salonic si returnat in acelasi loc. Recomandari de firma si conditiile de garantie? As prefera sa se ajunga usor la biroul lor si sa nu dureze mult hartogaraia, pentru ca voi fi cam in graba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate