Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

LG Optimus L9

- - - - -
  • Please log in to reply
1086 replies to this topic

#793
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Eu cred ca a fost un schimb echitabil, atata timp cat si el mi-a dat un Samsung Advance cu touchscreen schimbat cu unul luat de pe eBay, cu functionalitate redusa. A incercat sa imi dea o tzeapa si chiar a facut-o. De ce sa nu fac la fel? Faptul ca am parut un "noob" in ochii lui e problema lui, nu credeti? Iar, pe de alta parte, am evitat sa dau telefonul unui om de buna credinta. D-aia am si cautat un samsar de telefoane. Am investit 150 lei si am schimbat touch-ul cu unul original, luat de pe un telefon defect, cu placa de baza arsa.

#794
zsoltika30

zsoltika30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.07.2012
cumpar lg l9 de preferinta alb!! are cineva de vanzare?

#795
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostDeuxEx, on 21 iunie 2013 - 20:20, said:

Eu cred ca a fost un schimb echitabil, atata timp cat si el mi-a dat un Samsung Advance cu touchscreen schimbat cu unul luat de pe eBay, cu functionalitate redusa. A incercat sa imi dea o tzeapa si chiar a facut-o. De ce sa nu fac la fel? Faptul ca am parut un "noob" in ochii lui e problema lui, nu credeti? Iar, pe de alta parte, am evitat sa dau telefonul unui om de buna credinta. D-aia am si cautat un samsar de telefoane. Am investit 150 lei si am schimbat touch-ul cu unul original, luat de pe un telefon defect, cu placa de baza arsa.
Să mă scuze cei ofensați, da' cred că ești de fapt un oltean evreu. Ochi pentru ochi...până la ultimul. :P

#796
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Cred ca mai degraba ... scotian! Pana la ultimul ban! :D

#797
kiaceed

kiaceed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.04.2009
ma poate ajuta cineva cu o varianta de root-are ?
am incercat mai multe variante si nu am reusit.
de exemplu la aceasta varianta:  http://forum.xda-dev...d.php?t=2221102 totul merge bine pana la punctul 3 cand intru in fastboot si trebue sa instalez cwr  la comanda'' fastboot device '' pc nu recunoaste device-ul si la pc imi apare mesajul ca dispozitivul usb nu este recunoscut si nu pot merge mai departe.
mentionez ca am deblocat fastboot-ul .
daca a facut cineva root cu aceasta varianta va rog un sfat ,daca nu sa imi recomande alta varianta cu care a facut root
am lg l9 p760 jb 4.1.2 blocat in orange

gataaaaaaaaaa l-am rootat cu asta http://forum.xda-dev...d.php?t=2221102Posted Image

Edited by Mur_, 24 June 2013 - 16:06.


#798
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005

View Postkiaceed, on 23 iunie 2013 - 09:20, said:

ma poate ajuta cineva cu o varianta de root-are ?
am incercat mai multe variante si nu am reusit.
de exemplu la aceasta varianta:  http://forum.xda-dev...d.php?t=2221102 totul merge bine pana la punctul 3 cand intru in fastboot si trebue sa instalez cwr  la comanda'' fastboot device '' pc nu recunoaste device-ul si la pc imi apare mesajul ca dispozitivul usb nu este recunoscut si nu pot merge mai departe.
mentionez ca am deblocat fastboot-ul .
daca a facut cineva root cu aceasta varianta va rog un sfat ,daca nu sa imi recomande alta varianta cu care a facut root
am lg l9 p760 jb 4.1.2 blocat in orange

gataaaaaaaaaa l-am rootat cu asta http://forum.xda-dev...d.php?t=2221102Posted Image
fa un tutorial in romana te rog

#799
conovalciuc

conovalciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.01.2010
Buna, ma alatur si eu topicului, achizitionandu-mi de curand un L9. Intrebarea mea este: daca am actualizat la 4.1 jb, se pot muta aplicatiile pe card sau nu? ca mie imi apare butonul mutare pe sd, imi arata ca s-a mutat, dar cand ma uit la memoria interna ocupata, imi apar mai multi MB ocupati decat inainte sa mut aplicatia pe sd!!!!!   ce mai e si asta??! Voi cum le mutati?
ps. daca aveti intrebari in legatur cu tel.

#800
valentyn4

valentyn4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.05.2011
a aparut new firmware 20E pentru P760, la pus cineva?

#801
valentyn4

valentyn4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.05.2011
Autonomie LG  L9 P760, la o  utilizare minima, Jelly Bean 4.1.2 v20C stock + root si mai multe programe ale LG dezinstalate.

Attached Files



#802
calinescu26

calinescu26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 09.10.2007
Al meu L9 sufera de "sleep of death" (S.O.D.).
La prima intrare in service pentru aceeasi problema (S.O.D.), am schimbat: software/ROM/etc., bateria, SIM-ul - a mers cateva zile, apoi...din nou).
Este din nou in service, dupa ce ultima data i-au schimbat inclusiv placa de baza.
Vinde cineva iPhone?

#803
cristidmk09

cristidmk09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.03.2013
Mi-am luat si eu unul in martie, am mai citit pe aici in legatura cu root-ul dar am lasat-o balta. Am revenit acuma sa vad ce mai e nou si mi-am adus aminte celebra discutie "are sau nu Gorlila Glass?"
Are sau nu are nu mai conteaza , culmea e ca i-am pus folie de protectie si peste 2-3 saptamani am zgariat folia de sus in jos pe jumatea ecranului si am dat-o jos. Stiti o saptamna doua il feresti mna, dar dupa aia l-am tinut peste tot cu mn si la munca si nu are nici cea mai mica zgarietura. Aplicatii in prostie si nu are nici cel mai mic lag. Pentru pretul lui eu zic ca e iun telefon super Ok.
Daca ar fi avut macar 4gb intern utilizabil ar fi fost perfect. Pentru jocurile astea de 2-2.5 gb :)

#804
valentyn4

valentyn4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.05.2011
pentru cine vrea noua aplicatie de camera de pe S4 si HTC one, merge super se pot realiza panoramic photo Posted Image

http://www.multiupload.nl/MAYSJRO22M

#805
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Salut.  Ce parere aveti?! Sunt intr o zona unde am numai 2G. Si ala dispare frecvent.  Asta cand stau in casa.  Afara e ok!  Curios este ca atunci cand conectez castile am semnal full 2G. Cum de?!

#806
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
http://forum.xda-dev...d.php?t=2338816 vești bune, rootare simplă..... Acum am rootat telefonul meu:)

#807
elblu3

elblu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.01.2006
Pe 25 iunie a aparut noua versiune stabilă de cm 10.1 pentru l9 p760. Maine il iau și îl testez si revin cu pareri. Oricum, din ce am citit pe xda, se pare ca inca are bug-uri.

#808
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005

View Postlorenzo1975, on 29 iunie 2013 - 19:37, said:

http://forum.xda-dev...d.php?t=2338816 vești bune, rootare simplă..... Acum am rootat telefonul meu:)
confirm,functioneaza ff usor e o aplicatie,dar din pacate kernelul telefonului nu te lasa sa faci oc la procesor,din fericire cu titanium back up pro poti sa ingheti toate aplicatile pe care nu le folosesti deci .....multumiri celui care a facut posibil acest lucru

#809
elblu3

elblu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.01.2006

View Postorwo, on 30 iunie 2013 - 15:07, said:


confirm,functioneaza ff usor e o aplicatie,dar din pacate kernelul telefonului nu te lasa sa faci oc la procesor,din fericire cu titanium back up pro poti sa ingheti toate aplicatile pe care nu le folosesti deci .....multumiri celui care a facut posibil acest lucru

Poti sa le îngheți sau le poți face backup si sa le dezinstalezi definitiv.

#810
cristidmk09

cristidmk09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.03.2013
Dap a mers foarte usor. Culmea era ca am instalat Super SU si am zis k e ok. Dar am bagat Titanium Backup dupa G Play imi zicea ca nu are acces :)) .Am luat Pro-ul dupa net si e ok acuma. Ma bate gandul sa-i bag cm 10.1 Posted Image. Recunosc ca nu prea ma pricep am mai vazut pe aici pe acolo la prieteni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate