Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cine cunoaste POCAITI?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#37
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostXander100, on 27th August 2012, 20:59, said:

Pai diferenta e ca aici se scrie cu un singur i, adica:"chit ca ar sti sa faca asta". :w00t:
Ia mai verifica, inainte sa te faci de ras. Nu se scrie niciodata cu un singur "i" , gospodin.

#38
Xander100

Xander100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 147
  • Înscris: 18.06.2009

View Postkruger, on 28th August 2012, 12:21, said:

Ia mai verifica, inainte sa te faci de ras. Nu se scrie niciodata cu un singur "i" , gospodin.
Cautat, gasit, impartasesc cu cei care au nevoie. http://diacritica.wo...a-raspundem-28/

#39
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postterratec, on 28th August 2012, 11:52, said:

Cunoastem.
Cel mai important lucru pe care il stiu este ca sunt foarte cinstiti.
Un prieten cauta sa angajeze la firma doar "pocaiti" in posturi de raspundere si mai ales in cele in care oamenii lucrau cu bani.
Cel mai important lucru e doctrina, care la ei este falsa. Se dau crestini si nu sunt. Avem si musulmani si budisti cinstiti. Asta nu conteaza.

#40
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 28th August 2012, 13:47, said:

Cel mai important lucru e doctrina, care la ei este falsa.
Asta pentru ca nu e compatibila cu doctrina ta, nu ?

#41
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on 28th August 2012, 14:17, said:

Asta pentru ca nu e compatibila cu doctrina ta, nu ?
Ar fi bine, caci eu gresesc. Insa ei propovaduiesc liberul arbitru si mantuirea prin fapte. Asta nu mai este doctrina mea.

#42
quantiqus

quantiqus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 685
  • Înscris: 31.07.2012

View Postoverseas, on 28th August 2012, 11:49, said:

Culmea e ca secta adventista a avut grija in repetate randuri sa acuze toate celelalte culte ca sunt eretice si ratacite

Asa cum fac aproape toate religiile si sectele.

View Postzexelica, on 28th August 2012, 14:27, said:

Ar fi bine, caci eu gresesc. Insa ei propovaduiesc liberul arbitru si mantuirea prin fapte. Asta nu mai este doctrina mea.

Si ce este asa de gresit in existenta liberului arbitru si in mantuirea prin fapte?

#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postquantiqus, on 28th August 2012, 14:34, said:

Asa cum fac aproape toate religiile si sectele.

Adventistii sunt campioni la profetii false, la intoleranta, la ipocrizie, la manipulare. Aia sunt cinstiti (care si daca sunt) de frica. Le e frica sa nu-i condamne Legea. Pentru ei Hristos e personaj de cantece si basme. Dar Legea si Sabatul - astea sunt foarte reale pentru ei, foarte tangibile.

#44
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 28th August 2012, 14:27, said:

Ar fi bine, caci eu gresesc. Insa ei propovaduiesc liberul arbitru si mantuirea prin fapte. Asta nu mai este doctrina mea.
Nu poti spune, la modul general, ca pocaitii sustin mantuirea prin fapte si liberul arbitru.

La fel, nu poti spune ca toti cei ce frecventeaza un loc de adunare a credinciosilor cred in liberul arbitru sau in mantuirea prin fapte.

#45
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on 28 august 2012 - 14:01, said:

Nu poti spune, la modul general, ca pocaitii sustin mantuirea prin fapte si liberul arbitru.La fel, nu poti spune ca toti cei ce frecventeaza un loc de adunare a credinciosilor cred in liberul arbitru sau in mantuirea prin fapte.
Stimabile, la fel cum Avram nu a gasit macar unul bun in Sodoma, la fel nici in biserici nu gasesti, garantat.

Apocalipsa 11:8
8 Şi trupurile lor moarte vor zăcea în piaţa cetăţii celei mari, care, în înţeles duhovnicesc, se cheamă ,,Sodoma`` şi ,,Egipt``, unde a fost răstignit şi Domnul lor.

Marturia adevarata nu mai este in Ierusalim=biserica ce a devnit Sodoma.


Apocalipsa 18:23

23 Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, şi nu se va mai auzi în tine glasul mirelui şi al miresei, -pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,

Mireasa sunt cei salvati, stimabile.


Ieremia 7

2 ,,Şezi la poarta Casei Domnului, vesteşte acolo cuvîntul acesta, şi spune: ,Ascultaţi Cuvîntul Domnului, toţi bărbaţii lui Iuda, cari intraţi pe aceste porţi, ca să vă închinaţi înaintea Domnului!``
3 ,,Aşa vorbeşte Domnul oştirilor, Dumnezeul lui Israel: ,Îndreptaţi-vă căile şi faptele, şi vă voi lăsa să locuiţi în locul acesta.
4 Nu vă hrăniţi cu nădejdi înşelătoare, zicînd: ,Acesta este Templul Domnului, Templul Domnului, Templul Domnului!`
5 ,Căci numai dacă vă veţi îndrepta căile şi faptele, dacă veţi înfăptui dreptatea unii faţă de alţii,
6 dacă nu veţi asupri pe străin, pe orfan şi pe văduvă, dacă nu veţi vărsa sînge nevinovat în locul acesta, şi dacă nu veţi merge după alţi dumnezei, spre nenorocirea voastră,
7 numai aşa vă voi lăsa să locuiţi în locul acesta, în ţara pe care am dat -o părinţilor voştri, din vecinicie în vecinicie.
8 Dar iată că voi vă hrăniţi cu nădejdi înşelătoare, cari nu slujesc la nimic.
9 Cum? Furaţi, ucideţi, preacurviţi, juraţi strîmb, aduceţi tămîie lui Baal, mergeţi după alţi dumnezei pe cari nu -i cunoaşteţi!...
10 Şi apoi veniţi să vă înfăţişaţi înaintea Mea, în Casa aceasta peste care este chemat Numele Meu şi ziceţi: ,Sîntem izbăviţi!`... ca iarăş să faceţi toate aceste urîciuni!
11 ,Este Casa aceasta peste care este chemat Numele Meu, o peşteră de tîlhari înaintea voastră?` ,Eu însumi văd lucrul acesta, zice Domnul!``
12 ,,Duceţi-vă dar la locul care-Mi fusese închinat la Silo, unde pusesem să locuiască odinioară Numele Meu, şi vedeţi ce i-am făcut, din pricina răutăţii poporului Meu Israel!
13 ,,Şi acum, fiindcă aţi făcut toate aceste fapte, zice Domnul, fiindcă v'am vorbit dis de dimineaţă, şi n'aţi ascultat, fiindcă v'am chemat şi n'aţi răspuns,
14 voi face Casei peste care este chemat Numele Meu, în care vă puneţi încrederea, şi locului pe care vi l-am dat vouă şi părinţilor voştri, le voi face întocmai cum am făcut lui Silo.
15 Şi vă voi lepăda dela Faţa Mea, cum am lepădat pe toţi fraţii voştri, pe toată sămînţa lui Efraim!``
16 ,,Tu însă nu mijloci pentru poporul acesta, nu înălţa nici cereri, nici rugăciuni pentru ei, şi nu stărui pe lîngă Mine; căci nu te voi asculta!
17 Nu vezi ce fac ei în cetăţile lui Iuda şi pe uliţele Ierusalimului?
18 Copiii strîng lemne, părinţii aprind focul, şi femeile frămîntă plămădeala, ca să pregătească turte împărătesei cerului, şi să toarne jertfe de băutură altor dumnezei, ca să Mă mînie.``

34 Voi face astfel să înceteze în cetăţile lui Iuda şi pe uliţele Ierusalimului, strigătele de bucurie şi strigătele de veselie, cîntecele mirelui şi cîntecele miresei, căci ţara va ajunge un pustiu!``

Daca ai vreun dubiu ca in "Casapeste care este chemat Numele Meu, în care vă puneţi încrederea" mai ramane altceva inafara de nesalvati..............
De ce cei salvati nu mai merg sa se adune in sinagogi, dupa momentul crucii? Scrie undeva direct sa nu mai mergi la sinagoga? Insa, dragostea asta de tovarasie cu nesalvatii este explicabila numai intr-un sens.

Edited by zexelica, 07 September 2012 - 16:50.


#46
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007
Iaca vine si raspunsul unui adventist de mic.
Sunt oameni faini unii dar nu toti. In mare parte sunt extremisti in sensul in care au impresia ca ei sunt aia buni si restul rai.
In mare parte cam 2/10 adventisti sunt oameni buni, amabili, in care poti sa ai baza. Cum si-n politie intalnesti oameni buni si devotati, gata sa dea totul pentru tine dar si jeguri corupte, asa si aici.
Iti recomand sa treci printr-o astfel de biserica dar sa nu te opresti aici. Dupa mine biserica adevarata e aia unde gasesti cei mai faini oameni. Pentru ca doctrinele sunt extrem de relative.
Inca un lucru important, fereste-te de fanatici! Sunt cei mai distrugatori.
Ai putea incerca sa vizitezi pe langa biserici adventiste si baptiste, penticostale si evanghelice. Martorii nu ti-i recomand pentru ca sunt "mai catolici decat papa".
Daca esti de prin bucuresti, scrie-mi si mai stam la povesti daca vrei.

*Arkouda -  Unde ai gasit biserica aia? Mi-ar placea sa dau si eu o tura pe acolo :D

#47
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 07 septembrie 2012 - 16:48, said:

Stimabile, la fel cum Avram nu a gasit macar unul bun in Sodoma, la fel nici in biserici nu gasesti, garantat.
Avraam nu a gasit 10 oameni in Sodoma. Unul ar fi gasit, pe Lot, despre care Scriptura spune: "neprihanitul acesta isi chinuia sufletul ..."

Comparand adunarile pentru numele Domnului Isus cu Sodoma, arati doar ca ti-ai incuiat singur mintea si nu vrei sa asculti decat ce se potriveste cu doctrina ta. Si vorbesti in felul asta urat despre multi credinciosi, frati ai Domnului iar asta e pacat.

#48
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006
Exista o diferenta majora intre ortodocși de exemplu și baptiști. Ortodocșii se duc la biserică ca să-și nege păcatele în loc să-și asume vinovăția pentru ele, după care să se spânzure (incapabili fiind de schimbare) cum a făcut Iuda Iscariot, iar baptiștii se duc la biserică  ca să fie reeducați continuu de pastori români și occidentali, un fel de psihoterapie dacă vreți. Și chiar se prinde de ei. Restul sectarilor, se duc la bordelurile lor ca sa li se spuna intr-una ca iadul nu exista, si ca daca au vreun pacat, singura pedeapsa ce o vor primi va consta in aceea că vor fi inviati doar ca sa fie omorati la loc (vezi adventistii de ziua a 7-a, iehovistii). Pe penticostali nu indraznesc sa-i critic, ca astia sunt mari initiati, astia vorbesc cu toti extraterestrii, numele de cod al demonilor. Precum un schizofren in delir, tot ce bolborosesc ei este de neinteles. Transa lor se aseamana cu somnambulismul, si somnambulii "vorbesc" in somn, dar nu se intelege nimic, pentru ca spun doar franturi de cuvinte. Ma mir de Pavel ca i-a creditat cu Duhul Sfant pe niste oameni care de fapt sufera de tulburari mintale pasagere. Asta e, inconstientul trebuie cumva descarcat, unii recurg la betii ordinare, altii la transe mistice ca africanii, altii merg la curve, alții fac overclock la i7 si aia care nu mai fac nimic, se interneaza la balamuc.

Edited by orlovisk, 15 September 2012 - 22:17.


#49
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on 10 septembrie 2012 - 17:17, said:

Avraam nu a gasit 10 oameni in Sodoma. Unul ar fi gasit, pe Lot, despre care Scriptura spune: "neprihanitul acesta isi chinuia sufletul ..."

Comparand adunarile pentru numele Domnului Isus cu Sodoma, arati doar ca ti-ai incuiat singur mintea si nu vrei sa asculti decat ce se potriveste cu doctrina ta. Si vorbesti in felul asta urat despre multi credinciosi, frati ai Domnului iar asta e pacat.

Si ce s-a intamplat cu acel singur? A fost el lasat sau a fost luat cu japca sa iasa din Sodoma=Ierusalim=biserica?


Apocalipsa 11:8


8 Şi trupurile lor moarte vor zăcea în piaţa cetăţii celei mari, care, în înţeles duhovnicesc, se cheamă ,,Sodoma`` şi ,,Egipt``, unde a fost răstignit şi Domnul lor.

Cei gasiti de buni sunt scosi afara, stimabile. Dumnezeu nu mai este acolo.


Apocalipsa 18:23


23 Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, şi nu se va mai auzi în tine glasul mirelui şi al miresei, -pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,

#50
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 16 septembrie 2012 - 12:05, said:

Si ce s-a intamplat cu acel singur? A fost el lasat sau a fost luat cu japca sa iasa din Sodoma=Ierusalim=biserica?
     La fel, credinciosii trebuie sa "iasa din lume", deci sa paraseasca felul desert de vietuire, la fel cum Avraam a fost chemat sa iasa din tara lui, pentru a urma pe Dumnezeu. Lumea e plina de pacate la fel ca Sodoma si Gomora, dar nu poti spune ca Biserica lui Hristos e vinovata de asemenea lucruri, astfel ca trebuie sa iesim din mijlocul ei.
     Exista strangeri laolalta ale credinciosilor pentru a lauda pe Dumnezeu, pentru a citi impreuna din Scriptura, pentru a canta sau pentru a vesti Evanghelia; credinciosi care nu se recomanda decat cu numele Domnului Isus. Negasind probleme in "doctrina" asta, pun pariu ca te legi de simplul fapt ca se aduna, ca sa-i acuzi ca incalca Scriptura. De fapt, esti la fel de incapatanat ca orice indoctrinat care scrie pe un forum, sau mai incapatanat.

Edited by kruger, 17 September 2012 - 13:19.


#51
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Stimabile, ramai pe meserie sau o iei pe divagatie?

Ierusalimul este BISERICA. Care este denumita DUHOVNICESTE Sodoma si Egipt. Nu stiu in ce limba sa mai scriu...


Apocalipsa 11:8


8 Şi trupurile lor moarte vor zăcea în piaţa cetăţii celei mari, care, în înţeles duhovnicesc, se cheamă ,,Sodoma`` şi ,,Egipt``, unde a fost răstignit şi Domnul lor.

Spiritual, conducatorul bisericii este Hristos, iar al lumii satan. Hristos (mirele, lumina) nu MAI este acolo.


Apocalipsa 18:23


23 Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, şi nu se va mai auzi în tine glasul mirelui şi al miresei, -pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,

Ierusalimul=biserica locala fara Hristos devine Sodoma, adica sub conducerea lui satan. Este parabola istorica a cuceririi Ierusalimul de regele Babilonului.
Insa, cine are timp de citit Scriptura, stimabile, nu?

#52
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 17 septembrie 2012 - 20:14, said:

Ierusalimul este BISERICA. Care este denumita DUHOVNICESTE Sodoma si Egipt. Nu stiu in ce limba sa mai scriu...

   Biserica lui Hristos este noul Ierusalim, asta pare sa nu intelegi tu. Mireasa Domnului Isus nu este acum numita Sodoma, nici Egipt si nu amageste pe nimeni cu vrajitorii. Unde vezi tu ca Biserica sa aiba pe marii negustori ai pamantului ? Babilonului i se spune: Şi roadele atât de dorite sufletului tău s-au dus de la tine. Toate lucrurile alese, strălucite sunt pierdute pentru tine şi nu le vei mai găsi. Credinciosii nu doresc bogatiile alea, cum crezi ca lor le e adresat mesajul asta?

In plus, spune tot acolo: „Bucură-te de ea, cerule! Bucuraţi-vă şi voi, sfinţilor, apostolilor şi prorocilor! Pentru că Dumnezeu v-a făcut dreptate şi a judecat-o." Cum sa fie vorba de Biserica, avand in vedere ca ei i se spune sa se bucure?

Te poticnesti de "lumina lampii" , de "glasul mirelui si al miresei", ca sa crezi ca e vorba de Hristos si de Biserica ... dar ai o prea buna parere despre tine ca sa concepi ca poti fi inselat.

   In momentul cand cei doi martori vor fi omorati si aruncati in piata cetatii celei mari, Biserica nici nu va mai fi pe pamant ... asta e alt aspect la care tu refuzi sa te gandesti. Va fi in perioada cand ceea ce il opreste pe Antihrist sa se arate va fi fost deja luat de pe Pamant.

View Postzexelica, on 17 septembrie 2012 - 20:14, said:

Ierusalimul=biserica locala fara Hristos devine Sodoma, adica sub conducerea lui satan.
Hristos nu va lasa niciodata singuri pe ai Sai. El e cu noi in toate zilele ... pacat ca ai incetat sa crezi asta. Iar daca El e cu fiecare din ai Sai si a promis ca e in mijlocul celor ce se aduna pentru numele Sau, nu vad de ce Il contrazici.

Edited by kruger, 18 September 2012 - 11:29.


#53
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on 18 septembrie 2012 - 11:28, said:

   Biserica lui Hristos este noul Ierusalim, asta pare sa nu intelegi tu. Mireasa Domnului Isus nu este acum numita Sodoma, nici Egipt si nu amageste pe nimeni cu vrajitorii.
Vezi ca nu-ti faci temele? Si toata ziua la comentat, in loc sa ceri proba biblica si DUPA aia sa te contrazici.
De cate feluri este Ierusalimul? Ai avut macar bunavointa sa dai search pe cuvant si sa citesti toate versurile?

Galateni 4:24-32


24 Lucrurile acestea sunt o alegorie: acestea sînt două legăminte: unul depe muntele Sinai naşte pentru robie şi este Agar, -
25 căci Agar este muntele Sinai din Arabia; -şi răspunde Ierusalimului de acum, care este în robie împreună cu copiii săi.
26 Dar Ierusalimul cel de sus este slobod, şi el este mama noastră.

Deci, biserica locala, unde sunt si nicolaiti si unde este scaunul de domnie al satanei (Apocalipsa 2) nu are cum sa fie Ierusalimul CEL DE SUS (Evrei 12:22-23).
Congregatia unde sunt si salvati si nesalvati este Ierusalimul CE ACUM ESTE si, ca si Israelul vechi are binecuvantare conditionata de ascultare (Apocalipsa 2:5).
Si si spune ca fiul roabei (cei nesalvati din biserica locala) nu va mosteni.

30 Dar ce zice Scriptura? ,,Izgoneşte pe roabă şi pe fiul ei; căci fiul roabei nu va moşteni împreună cu fiul femeii slobode.``
31 De aceea, fraţilor, noi nu sîntem copiii celei roabe, ci ai femeii slobode. Hristos ne -a izbăvit ca să fim slobozi.

Cei salvati, biserica=mireasa=Ierusalimul ceresc nu sunt conditionati de nimic, sunt deja in imparatia Sa, de unde nimeni nu-i va putea smulge din mana Tatalui.

Quote

Hristos nu va lasa niciodata singuri pe ai Sai. El e cu noi in toate zilele ... pacat ca ai incetat sa crezi asta. Iar daca El e cu fiecare din ai Sai si.
Tu unde vezi cuvantul biserica te ia capu', stimabile si consideri ca sunt cei salvati in vedere. Unde e de bine sunt in vedere cei salvati, unde e de rau, sunt cei nesalvati din biserici, pacatosii cu care Domnul nu are parte, exact ca si cu Iuda, insa....e greu cu cititul asta, ia timp, nu-i asa? Mai bine comentezi la liber si gratis....

Quote

a promis ca e in mijlocul celor ce se aduna pentru numele Sau, nu vad de ce Il contrazici
Pe bune? Tu ai citit cumva cu ineterliniara acest vers? Stii ca mijloc este MESOS?


2 Tesaloniceni 2:7


7 Căci taina fărădelegii a şi început să lucreze; trebuie numai ca cel ce o opreşte acum, să fie luat din drumul ei.


ΠΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ Β΄ 2:7


7 το γαρ μυστηριον ηδη ενεργειται της ανομιας μονον ο κατεχων αρτι εως εκ μεσου γενηται

Aha... Nu ai temele facute, insa cliseele bisericesti grupa mare, vad. Pai, cine opreste faradelegea? Ai citit? Iti pasa?


Geneza 20:6


6 Dumnezeu i -a zis în vis: ,,Ştiu şi Eu că ai lucrat cu inimă curată: deaceea te-am şi ferit să păcătuieşti împotriva Mea. Iată de ce n'am îngăduit să te atingi de ea.

Deci, Dumnezeu va fi luat din mijloc....... Hai, pune-te pe citit si lasa prostiile bisericesti, stimabile!

#54
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postzexelica, on 18 septembrie 2012 - 12:56, said:

Vezi ca nu-ti faci temele? Si toata ziua la comentat, in loc sa ceri proba biblica si DUPA aia sa te contrazici.
De cate feluri este Ierusalimul? Ai avut macar bunavointa sa dai search pe cuvant si sa citesti toate versurile?
Eu nu sustin ca as citi din Scriptura destul ... departe de asta si sper ca tu petreci mai mult timp decat mine citind-o. Dar vezi ca si cunostinta asta ingamfa, iar eu vad ca ai inceput sa faci ghiveci din versete.

View Postzexelica, on 18 septembrie 2012 - 12:56, said:

Deci, biserica locala, unde sunt si nicolaiti si unde este scaunul de domnie al satanei (Apocalipsa 2) nu are cum sa fie Ierusalimul CEL DE SUS (Evrei 12:22-23).
Ia mai citeste odata, sa vezi cum biserica din Pergam locuia acolo unde era scaunul de domnie al Satanei, DAR ASTA NU E UN REPROS.
    Domnul Isus ii lauda ca, desi locuiesc in mijlocul unei lumi atat de pacatoase, incat se poate spune ca Satan are scaunul de domnie acolo, "Tu ții Numele Meu și n-ai lepădat credința Mea nici chiar în zilele acelea când Antipa, martorul Meu credincios, a fost ucis la voi, acolo unde locuiește Satana." Abia apoi continua:  "Dar am ceva împotriva ta..."si le spune sa scape de invataturile gresite din mijlocul lor ...


View Postzexelica, on 18 septembrie 2012 - 12:56, said:


Cei salvati, biserica=mireasa=Ierusalimul ceresc nu sunt conditionati de nimic, sunt deja in imparatia Sa, de unde nimeni nu-i va putea smulge din mana Tatalui.
Tu unde vezi cuvantul biserica te ia capu', stimabile si consideri ca sunt cei salvati in vedere.
Asta am zis si eu, ca nu sunt conditionati de nimic, au fost rascumparati si acum apartin Tatalui, din mana caruia nu-i poate smulge nimeni. Dar unii sunt inca pe Pamant si asteapta rascumpararea trupurilor lor. Salvarea lor nu e conditionata, ei sunt copii ai lui Dumnezeu pentru vesnicie.

"Tu cand vezi cuvantul biserica te ia capu', stimabile" si incepi cu "bisericosi condusi de Satan" si alte vorbe din astea. Ai ajuns sa spui ca acolo unde se aduna credinciosii in numele Domnului Isus, ii conduce Satan ... iar asta e aproape de hula impotriva Duhului Sfant.

View Postzexelica, on 18 septembrie 2012 - 12:56, said:

Nu ai temele facute, insa cliseele bisericesti grupa mare, vad. Pai, cine opreste faradelegea? Ai citit? Iti pasa?
Nu ai unde sa citesti in Biblie, mot-a-mot, cine opreste pe anticrist sa se arate. Poti doar sa intelegi...iar eu am inteles ca traim acum intr-o perioada de har, in care usa este inca deschisa si Duhul Sfant lucreaza in oameni . Dar usa aceasta se va inchide si oamenii in care Dumnezeu a turnat Duhul Sfant vor fi luati de pa pamant... atunci nimic nu va mai opri pe anticrist sa se manifeste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate