Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cherhana Casa Veche din Corbu

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
amazonianul

amazonianul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 22.01.2010
Am auzit de Corbu vara asta si chiar vorbindu-se frumos. Dar ce vorbe frumoase am auzit eu erau despre plaja. Asta am constatat dupa ce m-am cazat si eu 3  zile la Cherhana. 60 lei 2 paturi in casuta,deci 30 lei de persoana. e ok, dar casutele au nevoie de intretinere, usile sunt crapate si inclinate, geamurile sunt doar din plasa antimuste- noaptea poate fi racoare, insa daca nu esti singur nu simti nevoia de caldura. Restaurantul arata bine, dar nu e destul de bine intretinuta curatenia. se poate trece peste asta. in spate, unde sunt: mobilier scos din uz, aparate electrocasnice defecte si gunoiul, misuna sobolani-asta da problema. e necesara deratizarea. De mancat nu am mancat la ei ca aveam la mine lada frigorifica cu de toate, totusi dimineata luam cate o cafea de la ei care costa 5 lei, dar calitativ buna. Mancarea ar putea sa coste si mai putin, dar preturile sunt prohibitive.

#20
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Gata cu  cherhanaua  ca a ars. Poate o reconstruiesc pentru sezonul urmator.

#21
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Cherhanaua care a ars este 'Vadu Pescarilor' din Vadu.

#22
sanpampurino

sanpampurino

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2017
Pentru cine vrea sa traiasca o experienta fenomenala  cu o vacanta de stat in  wc, intoxicat si incapabil sa se tina 5 min in picioare, recomand cu caldura cherhanaua.Va spun si replica pregatita a patronului "Domn'le e din aer, din baltile astea". In studentie mancam slana mucegaita si n-aveam nici pe dracu, deci tre' sa fi fost ceva hardcore in pranzul de la cherhana de a rapus 2 oameni sanatosi. Initial am luat-o de buna si am crezut ca avem tifos. Eram prea verzi si terminati ca sa ne mai rafuim si ne-am lamurit la Bucuresti ca e intoxicatie alimentara in toata regula.
Mai mancasem in cateva randuri la nea midii de la metro si rapane cauciuc, o ciorba de peste buna dealtfel si niste guvizi  extraprajiti si seci (decongelati) la preturi piperate, dar mi-am zis, no, unde sa mananci prin pustietate pe aici, cand vii intempestiv in weekend. M-am mirat cand vecinii nostri de cort au scos ultima provizie, niste fasole batuta din fulgi?? pe care au impartit-o cu noi, dar la cherhana au zis "nu mergem ca suntem patiti". Si noi ca omul am zis, de , s-o fi intamplat.
La Corbu am mai fost ca are locul ceva feeric mai mult in mintea noastra decat in realitatea cu multi vati de hause si manele, dar la cherhana n-am mai calcat. Domnu' patron si-a deschis o terasa pe plaja unde procuparea lui este sa pazesca agresiv wc-urile, nespalate de la inceputul sezonului, de cortistii care in majoritate ii sunt clienti, Cu 2 wc ecologice, peste neputrezit si preturi de bun simt ar putea fi toata lumea multumita, dar parerea mea e ca omul nu se va face bine niciodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate