Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

De ce ar sta o fata cu un barbat cu hadicap fizic?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#289
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postjeffy86able, on 28 septembrie 2013 - 11:18, said:

Posibil , dar niciodata sexual .

Deci mai degraba ai sexa o slaba
Spoiler
, decat o grasana spalata si parfumata?

View Postcatalina1, on 28 septembrie 2013 - 11:26, said:

Esti nesimtita, scuze ca ti-o spun. De ce sa-i fie unui om rusine de o chestie care nu depinde de el?

Serios? Tie nu ti-ar fi? Chiar daca nu-i vina ta? Ca mie mi-ar fi rusine sa-mi schimbe cineva tamponul, chit ca altfel nu se poate.

#290
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:29, said:

Deci mai degraba ai sexa o slaba
Spoiler
, decat o grasana spalata si parfumata?
Ai zis neingrijita dupa care acum o dai in extreme .
Pai e frumos ?

#291
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:29, said:

Serios? Tie nu ti-ar fi? Chiar daca nu-i vina ta? Ca mie mi-ar fi rusine sa-mi schimbe cineva tamponul, chit ca altfel nu se poate.

Faci confuzie intre "a-ti fi jena" si "a-ti fi rusine".

#292
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postjeffy86able, on 28 septembrie 2013 - 11:31, said:

Ai zis neingrijita dupa care acum o dai in extreme .
Pai e frumos ?

Pai eu asta inteleg prin neingrijta, in primul rand cu igiena precara.

A, daca intelegi neingrijita = curata, dar fara machiaj, toale scumpe etc, da, normal ca supla e preferata.

Oricum, in citatul de la care a inceput totul, vorbeam de grase slinoase. La Oana Roman chiar nu mi se pare cazul

#293
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Da , la asta m-am gandit : nemachiata , nerujata , cu unghiile nefacute , etc.

#294
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postcatalina1, on 28 septembrie 2013 - 11:33, said:

Faci confuzie intre "a-ti fi jena" si "a-ti fi rusine".

Mda, jena ar fi mai potrivit, desi e putin cam soft (eu inteleg prin jena o rusine mai superficiala). Banuiesc ca la tine rusinea si sentimentul de auto-vinovatie sunt oarecum legate?

#295
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:39, said:


Mda, jena ar fi mai potrivit, desi e putin cam soft (eu inteleg prin jena o rusine mai superficiala). Banuiesc ca la tine rusinea si sentimentul de auto-vinovatie sunt oarecum legate?
Da, ti-e rusine pentru ceva ce depinde de tine.

#296
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postgerbil, on 24 august 2012 - 19:30, said:

Am zis sa fac acest topic pe aria fetelor in speranta ca vor raspunde cat mai multe. Doresc raspunsuri sincere. Asadar, de ce ai sta tu ca fata/femeie alaturi de un baiat/barbat cu un handicap fizic avand in vedere urmatoarele:

- omul are o pensie de hadicap si cam atat, poate si o pensie de urmas, sa zicem un total de 550 lei pe luna;
- nu se poate deplasa decat prin casa ( afara iese cu greu si doar insotit sau nu iese mai deloc din casa );
- omul nu te poate ajuta cu nimic in ceea ce priveste treburile casei, poate doar la mancare sa iti taie o ceapa sau un zarzavat;
- este mic de inaltime, este urat;
- avand in vedere handicapul lui este exclus sa te scoata in lume, sa te plimbe si etc;
- omul nu a avut in viata lui o relatie cu vreo femeie desi e trecut de 30 de ani.

Practic omul nu iti poate oferi absolut nimic, ba mai are si nevoie de ajutor in ce priveste curatenia, mancarea etc. Iti poate oferi doar locul de domiciliu, presupunand ca el are un apartament al lui.

Avand in vedere aceste aspecte, de ce ai sta alaturi de un om cu asemenea probleme cand ti-ai putea gasi un om sanatos, inalt, frumos, poate si plin de bani si sa traiesti ca o regina? Vreau sa vad raspunsurile voastre, ale fetelor.
Ok este urat,daca era frumos se schimba treaba?Si nu are un venit mare,te intreb acelasi lucru.
De ce ai sta cu acest om?Daca te face fericita de ce nu?Crezi ca un crai cu bani te face mai fericita?
El nu are suflet?Daca nu te deranjeaza aspectul economic si handicapul lui de ce nu?intodeauna exista solutii.
Priveste si aspectul bun,nu iese din casa sa umble teleleu la baut cu amicii sau cu vre-o fufa.
Nu risca sa ramana "somer",adica pensia aia mica dar e stabila.
P.s Craiul ala cu bani,btw sunt banii lui nu ai tai,decat sa astepti mura in gura sa gasesti unu de bani gata mai bine ai pune mana sa muncesti.

#297
anunnaki

anunnaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 12.05.2013

View PostWhitefairy, on 05 noiembrie 2013 - 15:41, said:

Ok este urat,daca era frumos se schimba treaba?Si nu are un venit mare,te intreb acelasi lucru.
De ce ai sta cu acest om?Daca te face fericita de ce nu?Crezi ca un crai cu bani te face mai fericita?
El nu are suflet?Daca nu te deranjeaza aspectul economic si handicapul lui de ce nu?intodeauna exista solutii.
Priveste si aspectul bun,nu iese din casa sa umble teleleu la baut cu amicii sau cu vre-o fufa.
Nu risca sa ramana "somer",adica pensia aia mica dar e stabila.
P.s Craiul ala cu bani,btw sunt banii lui nu ai tai,decat sa astepti mura in gura sa gasesti unu de bani gata mai bine ai pune mana sa muncesti.



perfect, da, astea par niste motive suficient de bune

serios, in ce hal poti fi ca sa argumentezi cu astea?

"da, o fi el paralizat de la gat in jos, da tot e bine ca nu poate s-o arda pe alta. sau sa iasa la baute. sau sa dea cu matura. sau sa manance. singur. bine macar ca se poate sterge la cur singur. ooooops, nici asta nu poate. well, tot e bine ca are pensie de handicap pe care s-o cheltuiesc eu la ieseli cu amantu'"

eu remarcasem ca esti sub orice critica de.....hai sa zicem naiva, dar directia ta e fix pe Rainman

#298
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postanunnaki, on 05 noiembrie 2013 - 15:49, said:




perfect, da, astea par niste motive suficient de bune

serios, in ce hal poti fi ca sa argumentezi cu astea?

"da, o fi el paralizat de la gat in jos, da tot e bine ca nu poate s-o arda pe alta. sau sa iasa la baute. sau sa dea cu matura. sau sa manance. singur. bine macar ca se poate sterge la cur singur. ooooops, nici asta nu poate. well, tot e bine ca are pensie de handicap pe care s-o cheltuiesc eu la ieseli cu amantu'"

eu remarcasem ca esti sub orice critica de.....hai sa zicem naiva, dar directia ta e fix pe Rainman
De unde le scoti?tragi concluzii singura nu?
Poate ar trebui sa vb cu initiatoarea despre subiectul topicului,la cum a fost prezentat nu comentezi,dar iti pasa de ce zic altii nu?
Eu am spus cele mai de sus sa vada ca ala de bani gata care se gandeste,ii trage si i mama de bataie,si mai face si o groaza daca e vrun smecher.De fapt ea o sa munceasca ca ala o sa leneveasca.

Edited by Whitefairy, 05 November 2013 - 21:26.


#299
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWhitefairy, on 05 noiembrie 2013 - 21:25, said:

De unde le scoti?tragi concluzii singura nu?
Poate ar trebui sa vb cu initiatoarea despre subiectul topicului,la cum a fost prezentat nu comentezi,dar iti pasa de ce zic altii nu?
Eu am spus cele mai de sus sa vada ca ala de bani gata care se gandeste,ii trage si i mama de bataie,si mai face si o groaza daca e vrun smecher.De fapt ea o sa munceasca ca ala o sa leneveasca.
Data viitoare cand te trezesti sa-ti dai cu parerea pe un topic ar fi mai bine sa citesti macar prima pagina de 10 reply-uri, nu doar mesajul initial.

Edited by catalina1, 05 November 2013 - 23:40.


#300
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postcatalina1, on 05 noiembrie 2013 - 23:39, said:


Data viitoare cand te trezesti sa-ti dai cu parerea pe un topic ar fi mai bine sa citesti macar prima pagina de 10 reply-uri, nu doar mesajul initial.
E obligatoriu sa citesc toata pagina?

View Postanunnaki, on 05 noiembrie 2013 - 15:49, said:




perfect, da, astea par niste motive suficient de bune

serios, in ce hal poti fi ca sa argumentezi cu astea?

"da, o fi el paralizat de la gat in jos, da tot e bine ca nu poate s-o arda pe alta. sau sa iasa la baute. sau sa dea cu matura. sau sa manance. singur. bine macar ca se poate sterge la cur singur. ooooops, nici asta nu poate. well, tot e bine ca are pensie de handicap pe care s-o cheltuiesc eu la ieseli cu amantu'"

eu remarcasem ca esti sub orice critica de.....hai sa zicem naiva, dar directia ta e fix pe Rainman
Inainte sa ataci si sa insulti ai putea sa  privesti subiectul initiat altfel.
Din ce a spus tipa ce sa aleaga dintre un sarac urat bolnav si unul frumos cu bani,deducem ca pe ea o intereseaza mai mult banii.De unde deduc asta?Daca ea avea o situatie financiara mai buna nu ar intreba asta.
Bun,in al doilea rand cand intalnesti o persoana de genul asta ce argumente crezi ca ar fi mai bune de dat?

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 10:22, said:



Nu te defineste ca om, dar vreau sa vad eu mandra de pe strada, fara obligatii, care se bage la schimbat scutec de adult o viata. Adio mers pe unde vrei tu, numai unde-i acces pentru handicapati, adio luat in brate, adio o gramada de chestii, welcome legatul la cap fara sa te doara. Doamne fereste, prefer sa mor.
Si care e diferenta la schimbat scutece pt un adult sau un bebelus?Care e diferenta intre un tanar cu probleme si un batranel cu Dementia care uita si cum sa se imbrace?Nu e acelasi lucru?
Care e diferenta intre a cunoaste o persoana cu handicap,paralizat etc si cineva drag in urma unui accident pateste ceva si ramane paralizat,sau o problema de sanatate?Nu tot va trebui sa faci lucruri similare?Stai langa acea persoana?Ce alegi?The hard way or the easy way?
Cand e vorba de nevoi si sanatate  nu trebuie sa faci diferenta,sau sa te incurci in detalii.

#301
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWhitefairy, on 06 noiembrie 2013 - 00:32, said:

E obligatoriu sa citesc toata pagina?
Nu, doar pana o sa pricepi care e treaba cu topicul asta.

Quote

Inainte sa ataci si sa insulti ai putea sa  privesti subiectul initiat altfel.
Din ce a spus tipa ce sa aleaga dintre un sarac urat bolnav si unul frumos cu bani,deducem ca pe ea o intereseaza mai mult banii.De unde deduc asta?Daca ea avea o situatie financiara mai buna nu ar intreba asta.
Bun,in al doilea rand cand intalnesti o persoana de genul asta ce argumente crezi ca ar fi mai bune de dat?
Spuse desteapta care habar nu are despre ce e topicul!

Edited by catalina1, 06 November 2013 - 00:37.


#302
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postgerbil, on 24 august 2012 - 20:38, said:

Da, am si eu un handicap fizic, dar nu am pus acest post in special pentru mine, ci la modul general, ce ar face-o pe o femeie sa stea alaturi de un om cu o dizabilitate fizica ?  Nu de alta dar tot vad exemple prin presa de oameni in carucior cu niste femei de femei langa ei. Cred ca aia sunt gen Vantu, miliardari, altfel nu imi explic. Vorba voastra, deja o dam in filme si telenovele.
De ce sa fie o telenovela?

View Postcatalina1, on 06 noiembrie 2013 - 00:35, said:


Nu, doar pana o sa pricepi care e treaba cu topicul asta.
Era o intrebare si am raspus,care e problema?Nu ma deranjeaza ca cuiva nu ii place parerea mea,dar sa ajunga sa insulte e chiar comic.

#303
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWhitefairy, on 06 noiembrie 2013 - 00:36, said:

Era o intrebare si am raspus,care e problema?Nu ma deranjeaza ca cuiva nu ii place parerea mea,dar sa ajunga sa insulte e chiar comic.

Problema e ca ai raspuns la modul asta: "Din ce a spus tipa ce sa aleaga dintre un sarac urat bolnav si unul frumos cu bani,deducem ca pe ea o intereseaza mai mult banii.De unde deduc asta?Daca ea avea o situatie financiara mai buna nu ar intreba asta."

CARE TIPA? (ca vad ca mai faci si deductii despre situatia ei financiara, lol)

Edited by catalina1, 06 November 2013 - 00:40.


#304
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postcatalina1, on 06 noiembrie 2013 - 00:39, said:



Problema e ca ai raspuns la modul asta: "Din ce a spus tipa ce sa aleaga dintre un sarac urat bolnav si unul frumos cu bani,deducem ca pe ea o intereseaza mai mult banii.De unde deduc asta?Daca ea avea o situatie financiara mai buna nu ar intreba asta."

CARE TIPA? (ca vad ca mai faci si deductii despre situatia ei financiara, lol)
Era intrebarea la subiect cine etc.Acuma eu am uitat ca in Romania unele femei au "pret de cumparare",ma scuzi.
Toate viseaza bani,frumusete,pul@ mare,loubotin...vai de capul lor.


#305
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostWhitefairy, on 06 noiembrie 2013 - 02:56, said:

Era intrebarea la subiect cine etc.Acuma eu am uitat ca in Romania unele femei au "pret de cumparare",ma scuzi.
Toate viseaza bani,frumusete,pul@ mare,loubotin...vai de capul lor.
CARE TIPA? Vai de capu' cui?
Femeie, de ce refuzi sa citesti prima pagina din topic?

Edited by catalina1, 06 November 2013 - 03:20.


#306
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostWhitefairy, on 06 noiembrie 2013 - 00:32, said:

Si care e diferenta la schimbat scutece pt un adult sau un bebelus?Care e diferenta intre un tanar cu probleme si un batranel cu Dementia care uita si cum sa se imbrace?Nu e acelasi lucru?
Care e diferenta intre a cunoaste o persoana cu handicap,paralizat etc si cineva drag in urma unui accident pateste ceva si ramane paralizat,sau o problema de sanatate?Nu tot va trebui sa faci lucruri similare?Stai langa acea persoana?Ce alegi?The hard way or the easy way?
Cand e vorba de nevoi si sanatate  nu trebuie sa faci diferenta,sau sa te incurci in detalii.

Tu chiar nu vezi nicio diferenta? Ti-e totuna daca schimbi scutecul sotului sau al copilului? Batranelul cu probleme - ce relatia ai cu el? Tata, bunic, sot la batranete?

E o mare diferenta, daca-l cunosc pe X-ulescu deja cu probleme sau daca o persoana pe care o iubesc deja ramane paralizat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate