Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

De ce ar sta o fata cu un barbat cu hadicap fizic?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#271
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009

View Postvyctoras1985, on 28 iulie 2013 - 14:18, said:

probabil tot vreo handicapata

Victoras victoras, cu mintea de copilas, inteleg prin ce treci, dar te-ai gasit tocmai aici ?

Uite, tu ai o intarziere insa nimeni nu-ti vorbeste urat, de ce jignesti ?

#272
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostAlex-Softpedia, on 28 iulie 2013 - 19:29, said:


Victoras victoras, cu mintea de copilas, inteleg prin ce treci, dar te-ai gasit tocmai aici ?

Uite, tu ai o intarziere insa nimeni nu-ti vorbeste urat, de ce jignesti ?
nu inteleg ce vrei sa spui cu "prin ce treci". si nu e vorba de nici o jignire , e simpla mea parere ca nici o femeie sexi sa zicem nu ar sta cu un handicapat
ce intarziere vorbesti
cred ca tu esti copilas

#273
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
A zis cineva ceva despre femei sexi?

#274
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View Postcatalina1, on 24 mai 2013 - 17:14, said:

Pentru ca tu crezi ca un cadru sau un scaun cu rotile te-ar defini ca om. Nimic mai gresit!
Ia fa tu schimb de locuri cu el. Si dupa aia sa vedem cat de zmeoaica esti.... Ca asa, la teorie vad ca toti stam bine.

#275
Aldouss

Aldouss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2013
Atata timp cat acest om are ceva de oferit, adica tu ca femeie urmaresti ceva din relatia cu el, restul nu mai conteaza.Posted Image. Ca e mic, ca e urat, cineva tot s-o gasi sa aiba o atractie fata de el. Si cu paraplegici s-au facut atatea filme, doar. Majoritatea siunt bazate pe fapte reale. Preferatul meu e Intouchables :). Repet, de putut se poate, chiar si un astfel de om poate sa aiba o personalitate frumoasa.

#276
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostAldouss, on 27 septembrie 2013 - 18:47, said:

Atata timp cat acest om are ceva de oferit, adica tu ca femeie urmaresti ceva din relatia cu el, restul nu mai conteaza.Posted Image. Ca e mic, ca e urat, cineva tot s-o gasi sa aiba o atractie fata de el. Si cu paraplegici s-au facut atatea filme, doar. Majoritatea siunt bazate pe fapte reale. Preferatul meu e Intouchables Posted Image. Repet, de putut se poate, chiar si un astfel de om poate sa aiba o personalitate frumoasa.

Pe principiul asta, tre' sa ai o inima curata, nu mai conteaza ca esti o grasa slinoasa, corect?

#277
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
in fine ca sa stea una cu un handicapat trebuie sa treaca intai de instinctul specific uman care cere sa "cernem" genele si sa alegem pe cei apti pentru grup

#278
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

View PostRiver_Song, on 27 septembrie 2013 - 18:51, said:


Pe principiul asta, tre' sa ai o inima curata, nu mai conteaza ca esti o grasa slinoasa, corect?
Vezi Oana Roman!

#279
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postnoha_1508, on 28 septembrie 2013 - 10:05, said:

Vezi Oana Roman!

Mie pentru o grasa mi se pare ca arata foarte bine. E frumusica la fata, se vede ca se ingrijeste, se coafeaza, se machiaza.

Cred ca nu ti se par cele doua de acelasi nivel:

[ http://img.unica.ro/typo3temp/pics/oana_roman_0_06_a8feafa878.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i809.photobucket.com/albums/zz12/famof2/funny_fat_women_021.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Posttavivictor, on 28 septembrie 2013 - 08:25, said:

in fine ca sa stea una cu un handicapat trebuie sa treaca intai de instinctul specific uman care cere sa "cernem" genele si sa alegem pe cei apti pentru grup

Cam asa e.

#280
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostSerpone, on 19 septembrie 2013 - 03:03, said:

Ia fa tu schimb de locuri cu el. Si dupa aia sa vedem cat de zmeoaica esti.... Ca asa, la teorie vad ca toti stam bine.
Am trisat un pic. Replica asta ii apartine unui amic in scaun cu rotile, el m-a sfatuit sa ii spun asta.

#281
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postcatalina1, on 28 septembrie 2013 - 10:19, said:

Am trisat un pic. Replica asta ii apartine unui amic in scaun cu rotile, el m-a sfatuit sa ii spun asta.

Nu te defineste ca om, dar vreau sa vad eu mandra de pe strada, fara obligatii, care se bage la schimbat scutec de adult o viata. Adio mers pe unde vrei tu, numai unde-i acces pentru handicapati, adio luat in brate, adio o gramada de chestii, welcome legatul la cap fara sa te doara. Doamne fereste, prefer sa mor.

#282
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 10:22, said:


Nu te defineste ca om, dar vreau sa vad eu mandra de pe strada, fara obligatii, care se bage la schimbat scutec de adult o viata. Adio mers pe unde vrei tu, numai unde-i acces pentru handicapati, adio luat in brate, adio o gramada de chestii, welcome legatul la cap fara sa te doara. Doamne fereste, prefer sa mor.
Nu s-a pus problema de schimbat scutece de adult o viata de om. Dramatizezi mai mult decat e cazul.
Si da, eu am vazut-o. E iubita amicului de mai sus.

Oricum, citeste ce am scris aici:

http://forum.softped...4#entry13127540

Quote

Anonymous asked: how do you deal with using a wheelchair? it's just so embarrassing and I don't know how to do it anymore

Hm. Well I’ve talked a bit about this in depth here before, but instead of beating myself up for having to use a chair or scooter, I commend myself for having the strength to swallow my pride and do so. I change my thinking pattern. That doesn’t mean I enjoy it,  but sometimes it’s unavoidable. Don’t let a set of wheels define who you are. Hopefully that post will help

Sublinierea imi apartine. Ce definesti tu ca ambitie fata asta vede ca fiind slabiciune.


#283
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 10:12, said:

Mie pentru o grasa mi se pare ca arata foarte bine. E frumusica la fata, se vede ca se ingrijeste, se coafeaza, se machiaza.

Cred ca nu ti se par cele doua de acelasi nivel:

[ http://img.unica.ro/typo3temp/pics/oana_roman_0_06_a8feafa878.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i809.photobucket.com/albums/zz12/famof2/funny_fat_women_021.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Cam asa e.

Attached Files



#284
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Nu te-ai prins de diferenta. Nu era in numarul de kilograme, ci in cum duci kg respective. Doar nu vreai sa fie machiata pe plaja, iar poze nefericite cred ca avem fiecare cu sutele.

O femeie grasa si ingrijita e de multe ori de preferat uneia slabe si neingrijite. Bine, atata timp cat kg in plus sunt totusi, decente. Oricum, si in cazul lor functioneaza aceleasi mecanisme ca in cazul oamenilor cu handicap - de la un BMI in sus, foarte putini oameni le mai gasesc atragatoare si nici aia nu fac sex cu ele, ca nu pot.

@catalina - dar acelasi tip de logica s-ar putea aplica si in cazul cuiva care trebuie schimbat de scutec, nu? Iar respectivul ar zice, ca in loc sa-i fie rusine, se felicita pentru curajul de a apasa butonasul ca sa vina prietena care-i mai profunda decat toate superficialele alea care ies numai cu oameni sanatosi.

ps - s-ar putea intelege ca-i vreo rusine sa fii in scaun cu rotile, nu asta am vrut sa spun.

#285
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:12, said:

@catalina - dar acelasi tip de logica s-ar putea aplica si in cazul cuiva care trebuie schimbat de scutec, nu? Iar respectivul ar zice, ca in loc sa-i fie rusine, se felicita pentru curajul de a apasa butonasul ca sa vina prietena care-i mai profunda decat toate superficialele alea care ies numai cu oameni sanatosi.

ps - s-ar putea intelege ca-i vreo rusine sa fii in scaun cu rotile, nu asta am vrut sa spun.

Da, acelasi tip de logica se poate aplica in cazul oricarei chestii care nu poate fi schimbata.

Daca nu e nici o rusine, de ce spui "in loc sa-i fie rusine"?

#286
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:12, said:

O femeie grasa si ingrijita e de multe ori de preferat uneia slabe si neingrijite.
Posibil , dar niciodata sexual .

#287
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postcatalina1, on 28 septembrie 2013 - 11:17, said:


Da, acelasi tip de logica se poate aplica in cazul oricarei chestii care nu poate fi schimbata.

Daca nu e nici o rusine, de ce spui "in loc sa-i fie rusine"?

Pentru ca mi se par lucruri diferite, scutecu de scaunul cu rotile.

Si pentru ca rusinea aia are un scop, pentru ca fara ea devii un umflat care crede ca i se cuvine.

#288
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRiver_Song, on 28 septembrie 2013 - 11:23, said:


Pentru ca mi se par lucruri diferite, scutecu de scaunul cu rotile.

Si pentru ca rusinea aia are un scop, pentru ca fara ea devii un umflat care crede ca i se cuvine.
Esti nesimtita, scuze ca ti-o spun. De ce sa-i fie unui om rusine de o chestie care nu depinde de el?

Lasa grasele, nu e locul si momentul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate