Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

De ce ar sta o fata cu un barbat cu hadicap fizic?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#253
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
In cuplurile de care vorbesc doar " el" are probleme. Sotiile lor i-au cunoscut cu probleme. Toate cuplurile de care vorbesc sunt din Timisoara.

#254
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View Postalexisa, on 09 mai 2013 - 14:51, said:

Sotiile lor i-au cunoscut cu probleme.

Cum i-au cunoscut?

#255
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
I-au cunoscut prin intermediul prietenilor.

#256
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
In casa sau in alta parte?

#257
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
Sunt persoane cu viata sociala.

#258
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
E o chestie nu tocmai placuta, dar se pot face multe lucruri in privinta asta. Ideea e ca si oamenii care nu au probleme de genul le au pe altele, unii poate in clipa in care scriu eu au aflat ca mai au de trait putin. Tu te poti bucura de viata in felul tau, chiar daca iti place sa stai la pc, chiar daca iti place cu totul altceva.
Si oamenii care nu au probleme de genul celor mentionate de tine au o rutina in viata de zi cu zi care ii macina usor dar bine.
Am momente cand spun ca vreau la serviciu, la serviciu ca vreau acasa, momente cand ma trezesc la 5-6 dimineata si as lua-o la goana de nebun.
Stai linistit, nu toti aia care par fericiti, impliniti, chiar sunt asa. Aparentele sunt cele mai inselatoare.
Viata e destul de complicata, indiferent de cate planuri iti faci, nu o sa fie viata asa cum ti-ai imaginat-o. De aia se zice, e si complicata dar si frumoasa, ca nu stii ce iti rezerva.

#259
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
O fi viata complicata si frumoasa dar eu m-am cam saturat de ea. In nici un caz nu as vrea sa apuc batranetile si sa fiu ca mosul ala pe care l-au dat la tv ( cu comisiile de handicap ) in cadru cu punga de urina dupa el. Cadru deja il am...

#260
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Pentru ca tu crezi ca un cadru sau un scaun cu rotile te-ar defini ca om. Nimic mai gresit!

#261
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View Postgerbil, on 24 mai 2013 - 14:06, said:

O fi viata complicata si frumoasa dar eu m-am cam saturat de ea. In nici un caz nu as vrea sa apuc batranetile si sa fiu ca mosul ala pe care l-au dat la tv ( cu comisiile de handicap ) in cadru cu punga de urina dupa el. Cadru deja il am...

Nu poti sa decizi singur pentru viata ta (este un pic paradoxal faptul ca nu poti decide singur pentru viata ta, pentru ca doar este a ta), asa ca bucura-te de ea in totalitate, asa cum este ea, buna sau rea si cand o sa fie momentul o sa se termine si asta, ca o data si o data ne ducem toti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa incetam sa o mai traim doar pentru ca faptul ca ne-am saturat de ea.

#262
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

View Postgerbil, on 24 mai 2013 - 14:06, said:

O fi viata complicata si frumoasa dar eu m-am cam saturat de ea. In nici un caz nu as vrea sa apuc batranetile si sa fiu ca mosul ala pe care l-au dat la tv ( cu comisiile de handicap ) in cadru cu punga de urina dupa el. Cadru deja il am...


Ti-am citit povestea. Nu mi-au dat lacrimile, nu m-am intristat, deoarece vad in tine un om puternic, un om mult mai puternic decat mine (eu care sunt un anxios, cu atacuri de panica, speriat mereu de moarte etc.). Nimeni nu e perfect, nici eu, nici prietena mea (ce are o scolioza de toata "frumusetea") si totusi ne gasim unul pe celalalt.
Eu zic ca ai sa iti gasesti si tu pe cineva, desigur, in primul rand trebuie sa fii constient ca trebuie sa fiti pe "aceeasi lungime de unda". Crede-ma si-au gasit oameni care au avut probleme mult mai grave ca tine parteneri si ai si tu toate sansele sa o faci.
In primul rand ar trebui sa excluzi din mintea ta complexul, sa accepti ideea: "Ista sunt eu, asa sunt, nu pot sa fac aia, aia, aia ... insa pot sa fac aia, aia, aia si pe langa aceste lucruri sunt si in stare sa iubesc sincer".
In al doilea rand ar trebui sa nu stai ascuns, sunt milioane de oameni ce abia asteapta sa te cunoasca si cunoscand oameni, vei ajunge sa cunosti si oamenii pe care ii vrei alaturi.
In al treilea rand sa nu iti fie niciodata rusine de ceea ce esti, fiindca esti un om super  si cine te va iubi te va iubi pentru acest lucru ... nu din mila. Cautati o fata al carei vieti nu este "roz" si dai de inteles ca ati putea avea momente superbe impreuna si ar fi pacat sa dea cu piciorul la ceva ce ar fi chiar misto.

Eu am incredere in tine. Iti tin pumnii. Bafta fratioare!

Edited by albnegru55, 29 May 2013 - 18:18.


#263
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
http://www.stiridecl...i-dacian-makzin

#264
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

View Postgerbil, on 24 august 2012 - 19:30, said:

Am zis sa fac acest topic pe aria fetelor in ...

Stiu o tipa care s-a casatorit cu un astfel de barbat, pentru ca ii ofera foarte mult atat intelectual cat si emotional. Si bineinteles pentru ca il iubeste.

Si nu e urata, avea de unde alege. Are studii superioare, serviciu...

#265
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
probabil tot vreo handicapata

#266
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

View Postvyctoras1985, on 28 iulie 2013 - 14:18, said:

probabil tot vreo handicapata

?!

Nu are niciun fel de handicap.

#267
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Dragostea sincera invinge orice obstacol, chiar daca e vorba si despre handicap

#268
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostDaian95, on 28 iulie 2013 - 15:47, said:

Dragostea sincera invinge orice obstacol, chiar daca e vorba si despre handicap

tu chiar crezi ce spui? sau ai citit numai cenusareasa si alte povesti?

#269
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postvyctoras1985, on 28 iulie 2013 - 17:15, said:


tu chiar crezi ce spui? sau ai citit numai cenusareasa si alte povesti?

Chiar cred ce spun.

#270
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostDaian95, on 28 iulie 2013 - 18:21, said:


Chiar cred ce spun.

bine stai in lumea ta frumoasa de povesti

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate