Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 

De ce ar sta o fata cu un barbat cu hadicap fizic?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#19
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
unele femei pot fi atrase de ceea ce are omul in cap, nu ceea ce are in banca.
banii, casa, masina, pot disparea intr-o clipa, pe cand o minte lucida nu.

#20
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,025
  • Înscris: 10.04.2006
Din cate am vazut, in mai toate posturile te plangi si cam atat.
Nu zic, e greu, insa ai incercat sa faci ceva sa iti schimbi parerea de sine?
Ia exemplu de la tipul asta, fara maini, fara picioare: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pah66CSY4ok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postboxerbull, on 24th August 2012, 21:58, said:

unele femei pot fi atrase de ceea ce are omul in cap, nu ceea ce are in banca.
banii, casa, masina, pot disparea intr-o clipa, pe cand o minte lucida nu.

Hai bai ma lesi, de parca toti aia normali is tampiti si numai ala cu handicap detine intelepciunea suprema

#22
D1Gi

D1Gi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 14.07.2009
Se poate ca handicapul sa fie dobandit ulterior (casatoriei, logodnei, etc...) si atunci intervin mai multe considerente in a sta alaturi de el. Cunosc cazuri perfect reale din care s-ar putea scoate un film; nu telenovela !

#23
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postrasistu, on 24th August 2012, 21:08, said:

oamenii care se aseamana se aduna. stiu ca si tu ai oarecare probleme medicale dar asta nu inseamna ca o sa ramai singur toata viata. cauta o fatuca asemanatoare tie dar cu care sa te completezi.
Ei ii lipseste piciorul drept,lui cel stang,si asa se completeaza.Sau vreo mana,un deget...

#24
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postboxerbull, on 24th August 2012, 21:58, said:

banii, casa, masina, pot disparea intr-o clipa, pe cand o minte lucida nu.

Gresit.

View Postgerbil, on 24th August 2012, 21:49, said:

Probabil or fi si exceptii, nu stiu ce sa zic. Dar cine stie, una la 1000000 de cazuri. Daca tot raspund si baieti pe aici, ganditi-va la intrebarea initiala a topicului dar invers, daca ati sta langa o fata cu dizabilitati fizice si de ce ?

Hai s-o punem invers, invers. Tu ai sta cu tine? De ce?

Edited by e_X_tas_Y_, 24 August 2012 - 21:21.


#25
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Mai bine cu handicap fizic, sarac si de casa decat complet apt fizic, cu bani, casa, masina si: misogin, alcoolic, bataus, curvar, prostcrescut, incult, pierdevara etc. Nu sunt feti frumosi la discretie pe planeta you know...

Edited by ParapantaFlavia, 24 August 2012 - 21:26.


#26
honeybadger

honeybadger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 29.09.2011
Nu exista nici un motiv pentru asa ceva.
Poate doar in carti si-n filme.

#27
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View Poste_X_tas_Y_, on 24th August 2012, 22:11, said:


Pai stau cu mine ca n-am cum sa bag divort.  :D

ps: Nu, nu ma plang pe acest topic, l-am facut la modul general, probabil nu sunt singurul cu handicap pe acest forum. Eu oricum m-am resemnat in ceea ce ma priveste nici numai imi pasa de persoana mea sa fiu sincer.

Edited by gerbil, 24 August 2012 - 21:49.


#28
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postgerbil, on 24th August 2012, 22:47, said:

Eu oricum m-am resemnat in ceea ce ma priveste nici numai imi pasa de persoana mea

Nu handicapul fizic e problema ta, ci handicapul mental autoimpus. Resemnarea asta e evidenta pe fata unei persoane si nu e atractiva in niciun fel.

#29
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
"in ceea ce ma priveste nici numai imi pasa de persoana mea sa fiu sincer. "...Aici gresesti... Fiecare dintre noi este important (nu neaparat pentru ceilalti) indiferent de aspect sau deficiente... Pentru cei care dau ochii peste cap cand aud ca "poate e dragoste", din fericire se mai intampla si asa ceva oricat de tarati si insensibili credem ca suntem (nu datorita noua..)...
Faci muzica, asta e bine..Din ce am auzit e destul de optimista deci nu esti sinucigas (desi probabil, undeva, candva...) Eu unul as asculta asa ceva in masina. O ascult si acum (nu merge Boreal Taiga in Do major)...

Motivele pentru care un om "normal" (intentionat in ghilimele) ar sta cu un om cu handicap (oricare ar fi acesta) chiar si o viata, sunt multe si nu pot fi explicate. Aceste motive tin strict de persoanele implicate. Si probabil daca ar fi explicate, noi, cei "normali", nu le-am intelege...Avem "multe alte probleme, mult mai importante"....

#30
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostJesssica, on 24th August 2012, 21:00, said:

Poate pentru ca si ea, la randul ei, are un handicap fizic

Exact la asta ma gandeam si eu, nu ar fi primul sau ultimul caz.

View Postgerbil, on 24th August 2012, 22:47, said:

ps: Nu, nu ma plang pe acest topic, l-am facut la modul general, probabil nu sunt singurul cu handicap pe acest forum. Eu oricum m-am resemnat in ceea ce ma priveste nici numai imi pasa de persoana mea sa fiu sincer.

Asta e foarte rau ! Sunt o multime de oameni care s-au nascut cu un handicap sau au dobandit unul pe parcurs si totusi au realizat lucruri extraordinare. L-ai vazut pe Pistorius la olimpiada, asta ca sa luam un exemplu extrem al unor realizari fizice care pare de neinchipuit pentru o persoana fara picioare. Plus ca medicina, tehnologia evolueaza zi de zi. Ce e handicap azi poate n-o sa mai fie maine. Incearca sa iti faci un scop anume in viata, atata timp cat poti intra pe internet si posta/face lucruri diverse deja ai un avantaj fata de o persoana de acum 100 de ani in situatia asta. Gandeste-te cat ar fi fost de oribil sa traiesti pe vremea aia cu un handicap.  Capul sus, lumea asta e plina de oportunitati !

#31
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View Postc14h3r, on 24th August 2012, 23:07, said:

"(nu merge Boreal Taiga in Do major)...

Am uploadat acuma toate melodiile din nou, se pare ca disparusera din ele, asa e cand ai domeniu free. Acuma merg toate. Mersi.

#32
grouch

grouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 06.01.2007
talleyrand,un mare diplomat al frantei,era schiop si urat,dar le trecea prin toate prin pat

in sfarsit,totul vine din cap,din vointa si aitutudine

#33
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Says it all.

[ http://2.bp.blogspot.com/-2qvGm3wvuTQ/T3yvQvlnjjI/AAAAAAAACbM/NWPUScP07L8/s1600/Stephen-Hawking-Partying-Pool-Drinks-Ladies.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View Postevon, on 24th August 2012, 20:06, said:

Dar ce handicap ai? gen o glezna sucita? picior amputat? paralizat in scaunul cu rotile? sunt fete sa te iubeasca chiar daca ai un handicap, si nu neaparat sa aiba si ele un handicap ( bro tip: pentru unele fete , chestia asta e un fetish :naughty:)

Inca o replica inteligenta,marca evon.Copile,esti mai prost decat prevede legea.Accepta-l te rog ca pe un compliment,oricum mai mult decat a arata cat de penibil esti si de  a fi marioneta forumului softpedia nu te duce capul.

[ http://i.qkme.me/35n5d3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mobilewave, 25 August 2012 - 03:50.


#35
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View Postevon, on 24th August 2012, 20:51, said:

Printr-un post ziceai ca ai si tu un handicap locomotor , asa e?. Sunt site-uri de socializare pentru cei cu handicapuri, don't worry!.
Tu de unde sti? ti-ai luat flit de la vreo ciunga?

View Postevon, on 24th August 2012, 21:06, said:

Dar ce handicap ai? gen o glezna sucita? picior amputat? paralizat in scaunul cu rotile? sunt fete sa te iubeasca chiar daca ai un handicap, si nu neaparat sa aiba si ele un handicap ( bro tip: pentru unele fete , chestia asta e un fetish :naughty:)
Tu ori esti cum spune ala mai sus, ori faci misto de un om cu o problema foarte grava...

#36
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View Poste_X_tas_Y_, on 25th August 2012, 00:31, said:


Interesant, am sanse la doua sau mai multe se pare.   :thumbup:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate