Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Work& Travel ( new Yok)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
laura_tm

laura_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2007
Buna.

Sper ca este ok ca am deschis acest subiect in categoria "Travel". Cu toate ca are legatura si cu munca , majoritatea se inscriu in acest ca sa calatoreasca .

Sunt curioasa daca voi gasii persoane pe forum care sa imi dea informatii in legatura cu acest program , mai exact cu posibilitatea unui job in New York City sau cat mai aproape.
Stiu , chiar mi s-a spus de multe ori ca studentii nu prea merg in New York City pentru ca job-urile sunt limitate iar chiria extrem de scumpa ... NYC fiind cel mai scump oras din SUA .. stiu , dar cu toate astea , momentan tot ce vreau e sa ajung acolo deci nu ma prea intereseaaza sa plec cu Work and Travel in SUA intr-o alta locatie daca este departe de NYC.

Cautand pe Google am putut citii ca sunt cateva fiirme W&T care ofera joburi in Manhattna si Southampon ... sunt si alte locatii in statul New York dar sunt foarte indepartate .
As vrea sa stiu daca este cineva care a ales un astfel de job si anume cat mai aproape de orasul New York ... chiar sunt dornica de impresii ..  

Multumesc frumos!

Edited by laura_tm, 24 August 2012 - 17:22.


#2
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Tu ai idee unde e Manhattan?

#3
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009
Daca afli ceva poate ma anunti si pe mine. Si eu sunt interesat de NYC

#4
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007

View PostTVWLTOOZ, on 24th August 2012, 18:40, said:

Tu ai idee unde e Manhattan?
sincer ,la cum scrie , m-as mira :naughty:

#5
laura_tm

laura_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.01.2007

View Posthaplea82, on 24th August 2012, 19:40, said:

sincer ,la cum scrie , m-as mira :naughty:

graba la tastat .. daca scriam pe hartie era altceva ;) oricum,ma bucur ca v-am dat motiv sa fiti rautaciosi ! Iar daca nu stiam unde e Manhattan* ma documentam mai intai; ma mir ca nu v-ati luat de cum am scris Southampton*  :) ! In orice caz , nu despre asta intentionam sa discut  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate