Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

pagina redirectionare modem zapp

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
aslstf

aslstf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2012
Salut

Folosesc un modem MF626 si am intampinat urmatoarea problema. Am schimbat OS recent de la windows xp la windows 7. A trebuit sa caut drivere noi pentru modem, am gasit, toate bune. Acum mi s-a terminat perioada de valabilitate. Bun, am cumparat credit dar nu ma mai duce la pagina de reincarcare. Redirectionarea facuta de ei automat la orice adresa. Are/stie cineva adresa respectiva?
Presupun ca problema este de la windows7 si probabil ceva protocoale diferite la retea. Sper sa pot rezolva cu adresa introdusa manual sau altfel voi cauta pe cineva cu win xp si voi rezolva asa.

Multumesc

#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
da si tu mai multe refresh-uri, nici la mine nu a mers din prima.
ai putea incerca cu alt browser sau, nu stiu daca se poate, sa suni la clienti si sa-ti faca ei incarcarea.

#3
aslstf

aslstf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2012

View Postrich1974, on 23rd August 2012, 08:16, said:

da si tu mai multe refresh-uri, nici la mine nu a mers din prima.
ai putea incerca cu alt browser sau, nu stiu daca se poate, sa suni la clienti si sa-ti faca ei incarcarea.


Am incercat 3 browsere diferite si am dat 100 de refresh'uri pana acum toate fara succes. Aiurea e ca pe modem imi arata ca face trafic si in si out.

#4
aslstf

aslstf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2012
Am incercat si cu o masina virtuala in VMWare cu windows xp fara nici un succes. Tot sub windows7.
Incep sa am emotii ca nu mai merge pagina in general, eu am accesat ultima data acum 5 luni. Cineva mai recent ?

#5
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Sunt si eu in situatia asta .
Am sunat la 021 402 44 44 sau 0788 111 111, nu mai au pagina de redirectionare pt incarcare . Trebuie sa te duci cu codul trecut pe cartela ICCID(19 cifre) , la un magazin ZAPP .

#6
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Posttidicristi, on 25th August 2012, 15:09, said:

Trebuie sa te duci cu codul trecut pe cartela ICCID(19 cifre) , la un magazin ZAPP .
Adica la Bucuresti sau Alba Iulia!  :coolspeak:

#7
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Si in loc de pagina de reincarcare ce apare?

#8
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Pai aia este si problema, nu mai apare nimic !

#9
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai daca nu mai apare pagina, inseamna ca serviciul este pe duca.....cum adica sa mergi la magazin?

#10
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, întredevar asta ar fi o problema MAJORA pentru utilizarea acestui serviciu. Sper sa o solutioneze rapid ! <_<

#11
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Poate ofera bonus , pina in martie 2013 , acces free la net , pt cei ramasi !!! Daca nu mai au pagina respectiva .

Cel putin asta care o am acum , mai e valabila 2 luni .

#12
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Dar dupa ce le expira licenta CDMA se vor mai putea folosi cartelele Zapp 3G? Pagina apare pe cartelele CDMA only?

Edited by Bogdi_Marian9914, 26 August 2012 - 14:57.


#13
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Stie cineva ce link avea acea pagina? Ce aparea in browser cand se facea redirectionarea la link?

#14
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Eu am un modem Z010 in sistem pre-pay. Mi-a expirat vineri perioada 3+1 luni si acum am transferat inca 9 EURO pe numarul modemului si intradevar nu a mai aparut acea pagina galbena de unde sa alegi tipul internetului dorit. Am sunat la ei azi si mi-a spus domnisoara ca este o problema tehnica in toata tara referitor la aparitia acelei pagini de reincarcare si ca se lucreaza pentru remedierea ei. Am intrebat daca este necesar sa ma duc cu modemul in vreo locatie Zapp si mi-a spus ca nu este necesar. De asemenea am intrebat daca se inchide acest serviciu si mi-a spus inca o data ca este o problema tehnica de la ei si ca se va remedia, insa nu se stie cand (nu mi-a putut da un termen).

#15
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai si cum ai facut activarea in continuare?

#16
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Postrich1974, on 27th August 2012, 11:07, said:

pai si cum ai facut activarea in continuare?
Poi momentan nu am putut face activarea...doar am transferat 9 EUR pe nr modemului , urmand sa pot cumpara valabilitatea cand vor da ei drumul din nou la pagina de reincarcare!

#17
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
La mine situatia este cam asa:
- doua dintre numerele Zapp Easy (NoPay) nu merge internetul, nici aplicatiile de messenger si email;
- doua SIM-uri 3G prepay si un modem Z020 prepay nu merge nici macar autentificarea facuta in retea, nu vorbesc de pagina aceea galbena.

In cat timp spunea legea ca trebuiesc sa fie solutionate reclamatiile cu privire la furnizarea serviciilor de internet? 48 de ore?

Edited by ionut.tabacaru, 27 August 2012 - 14:54.


#18
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ioane merge netul pe 910, pagina de start nu merge. In timp ce cauta sa se conecteze, intra in Optiuni-Acceseaza URL , si introdu pagina pe care o doresti.
Cel putin la mine asa e, dar eu sunt pe abo.
Pace

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate